ЛИГА ШАМПИОНА: Интер преслишао Милан! "Нероазури" једном ногом у финалу (ВИДЕО)

10.05.2023. 22:56
FK Inter
ФК Интер / Извор: Профимедиа

Одлична партија Едина Џека...

Фудбалери Интера успели су да у првој утакмици полуфинала Лиге шамиона савладају великог ривала, екипу Милана, резултатом 2:0.

БОДРИ РОСОНЕРЕ: Ноле прати меч Милана и Интера у Лиги шампиона (ФОТО)

"УЧИНИЋЕ СВЕ": Пеп најавио Месијев трансфер!

"НИЈЕ ПРОТИВ ПОВРАТКА": Менаџер открио планове Марка Николића

Прави шок за "росонере" десио се већ у осмом минуту када је, након перфектно изведеног корнера најбоље реаговао Един Џеки који је послао пројектил у мрежу Милана за 1:0.

На истеку 10. минута, нова катастрофална реакција одбране Милана, Ди Марко је послао лопту са левог бока, она је стигла кроз гужву до Мхитарјана који је рутински погодио за 0:2.

Већ у 16. минуту Интер је могао до трећег гола, статива је сачувала Мењона после топовског ударца Чалханоглуа са скоро 30 метара.

Нова лоша вест у низу за Милан била је повреда Бенасера, који је већ у 18. минуту морао да напусти терен, а заменио га је Месијас.

Интер је наставио да доминира, у 31. минуту судија Хил Мансано је показао на белу тачку после дуела Кјера и Лаутара Мартинеза, али је после дојаве из ВАР собе променио своју одлуку.

Милан је имао само један ударац ка голу у првом полувремену и то ван оквира, после једног неуверљивог покушаја петом.

Интер је могао и до трећег гола, Лаутаро је имао покушај са неких 20 метара, потом и Дамфрис,  али је резултат на полувремену остао 0:2.

Милан је у другом полувремену био потпуно другачији тим. У 49. минуту Брахим Дијаз је имао прву велику шансу, лопта је прошла тик поред гола.

Ипак, и Интер је узвратио, у 53. минуту Бастони је прошао и проиграо Џека, који је неочекивано остао сам пред голом, али је Мењон одлично интервенисао.

Милан је најближи голу био у 63. минуту када је Тонали прихватио пас са левог бока и шутирао са ивице шеснаестерца, лопта се од стативе одбила у гол аут.

Након тога, темпо је мало опао, није било значајнијих прилика, Интер се одлично бранио и чувао предност.

Фудбалери Милана су били толико беспомоћни и то показује податак да је први ударац у оквир Онаниног гола имао тек у надокнади времена, када је Побега шутирао недовољно снажно у Камерунца.

Ако овакву партију пруже у реваншу, Интер ће рутински оверити пласман у финале у Истанбулу...

"Преузми бесплатно - бонус за спортско клађење 1.000 РСД"