МИЛАН ЈЕ БИО НА КОЛЕНИМА: Херојска партија црвено-белих, Гобељић промашио осмину финала

25.02.2021. 20:14 00:31
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Реутерс

Штета, велика штета...

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су на Сан Сиру са Миланом у утакмици шеснаестине финала Лиге Европе резултатом 1:1 (1:1). Имали су црвено-бели неколико великих шанси за победу и пласман у наредну рунду такмичења, међутим, "фортуна" је била наколњена Росонерима.

Новчане награде за најбоље: НЕ ПРОПУСТИ ПРИЛИКУ ДА ОСВОЈИШ 50.000 ДИНАРА!

СНИМЦИ ПРЕД САМ МЕЧ: Погледајте стање испред Сан Сира, а тек унутра - ИМПРЕСИВНО ИЗГЛЕДА (ВИДЕО)

ФАЛЋИНЕЛИ КАО ИНЗАГИ: Италијан зна како се постижу голови Милану (ВИДЕО)

Није добро почело по Звезду на северу Италије. Играо се 8. минут када је Крунић запретио са ивице казненог простора, а његов покушај је руком закачио Гобељић. Судија Хесус Хил је после асистенције из ВАР собе показао на белу тачку са које је прецизан био Кеси.

Ово као да је пробудило црвено-беле, српски клуб је одиграо феноменално у наставку, ређале су се шансе као на траци. Предњачио је Бен који је затресао мрежу Донаруме у 19. минуту, међутим, након одгледаног снимка установљено је да је Панков лопту проследио руком.

Три минута касније, Ел Фарду је погодио пречку из слободног ударца.

Пропуштене прилике нису обесхрабриле пулене Дејана Станковића, награда за одлично издање стигла је само 120 секунди касније од погођеног оквира гола. Иванић је сјајно упослио репрезентативца Коморских Острва који рутински поред Ромањолија лопту шаље у малу мрежу.

До краја првог дела видели смо благу иницијативу Милана, најбољу ситуацију пропустио је Дало у  37. минуту. Ударац Португалаца из непосредне близине сјајно је зауставио Борјан.

Друго полувреме почело је у знаку Милана. Пиоли је на терен посало Ибрахимовића и Ребића. Иницијатива Росонерих трајала је 15-так минута, а онда је Звезда дала "гас". Прво је Иванић запретио у 61. минуту након соло-продора, седам минута касније, Гобељић је промашио осмину финала.

Универзалац из Краљева је промашио прилику која би могла да му обележи каријеру! Саного се сјајно бацио на волеј који је одбранио Донарума, Гобељић је налетео на лопту и успео да промаши празан гол.

Да невоља буде већа, Марко је 60 секунди касније добио други жути картон.

Покушавала је Звезда и са 10 играча, претили су Катаи и Павков, међутим мрежа се није затресла.

Остаје горак укус у устима након вечерашње утакмице на Сан Сиру. Црвено-бели су били бољи у већем делу сусрета.

У наставку текста можете прочитати ток меча.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Милан - Црвена звезда 1:1.
90. минут
Играће се још три минута.

83. минут
Николић мења Иванића.

82. минут
Катаи је имао невероватну шансу! Могао је Магико да постане херој - лопта одлази поред десне стативе.

78. минут
Петровић је центрирао, али Донарума је за делић секунде испред Павкова.

72. минут
Павков је у игри, на клупу се преселио Фалћинели.

69. минут
Ужасну утакмицу игра Гобељић. Управо је зарадио црвени картон.

69. минут
Фалко и Катаи мењају Кангу и Бена.

68. минут
Какав промашај Гобељића. Донарума је био савладан, али невероватно шта је Марко промашио.

66. минут
Ернандез и Салемакерс мењају Калабрију и Кастиљеха.

63. минут
Јавна опомена за Ибрахимовића због ометања Борјана.

61. минут
Одличан соло продор Иванић након којег је упутио шут ка Донаруми. Томори избија у корнер.

60. минут
Росонери притискају, Звезда се организовано брани и чека своју шансу из контранапада.

53. минут
Велика прилика за Ребића! Златан је спустио лопту главом, а Хрват са неколико метара шаље лопту поред гола.

53. минут
Први покушај Ибрахимовића на утакмици - право у Борјана.

48. минут
Канга поново прети са дистанце, доста неуспешно.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

РЕАГУЈЕ И СТАНКОВИЋ!
Срнић је остао у свлачионици, на терену је Петровић.

ДВОСТРУКА ИЗМЕНА У МИЛАНУ!
Ибрахимовић и Ребић мењају Леаа и Крунића.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУРЕМЕНА!

44. минут
Жути картон зарадио је Срнић.

43. минут
Добар шут Канге са 35 метара, лопта одлази поред леве стативе.

37. минут
Невероватна одбрана Борјана! Имао је зицер Дало, али Звездин капитен на висини задатка.

35. минут
Милан преузима контролу над мечом.
29. минут
Кеси прети са 20-так метара, Саного избацује у корнер.

24. минут
ГОООЛ! Бен! Сјајно додавање Иванића и рутинска завршница репрезентативца Коморских Острва.

22. минут
Пречка! Бен је из слободног ударца са ивице казненог простора погодио оквир - срећа за Милан.

19. минут
Црвена звезда постиже погодак, тачније Бен, међутим после ВАР снимка утврђено је да је Панков дирао лопту руком.
16. минут
Одлична акција српске екипе! Лепо је Иванић пронашао Бена, Ел Фарду је непрецизан са 15-так метара.

14. минут
Фалћинелијев покушај блокирао је Томори - корнер за госте.

9. минут
Милан је стигао до предности! Кеси је сигруно извео пенал, тешка ситуација за црвено-беле.

8. минут
Пенал за Милан! Гобељић је након ударца Крунића играо руком у шеснаестерцу.

6. минут
Први ударац из угла за Милан - Борјан отклања опасност.

5. минут
Почетно испитивање снага и даље траје. Игра се опрезно, углавном на средини терена.
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Црвена звезда наступиће у следећем саставу:Дејан Станковић је имао великих кадровских проблема, Милуновић и Родић одсуствују због суспензија, а у Београду је остао и Аксел Бакајоко. Популарни Мистер морао је да импровизује, па ће се тако на место штопера наћи Марко Гобељић.

Борјан - Гобељић, Дегенек, Панков - Гајић, Саного, Канга, Срнић - Иванић, Бен - Фалћинели.