НЕМА МИРА МЕЂУ ВЕЧИТИМА: Стигао ОДГОВОР Звезде Вучелићу и Вулетићу (ФОТО)
Црвено-бели не одустају од титула из 1946. и 1986.
Рат Црвене звезде и Партизана поводом захтева црвено-белих да им се упишу титуле из 1946. и 1986. очигледно се неће смирити у скорије време, а нарочито не после новог саопштења које је стигло из Љутице Богдана. Тачније писма Секције ветерана Црвене звезде које потписује њен председник Владица Поповић које је одговор на недавне изјаве председника Партизана Милорада Вучелића и потпредседника Владимира Вулетића. Писмо преносимо у целости и без измена.
ПРЕОКРЕТ: Црвена звезда у прилици да ДОВЕДЕ још једног штопера (ФОТО)
ГОТОВО: Бивши љубимац Делија ИМА нови КЛУБ! (ФОТО)
- Имајући у виду то, да се поводом иницијативе коју је поднела Скупштина ФК Црвена звезда, а у вези са признавањем титуле првака Србије из 1946. године као и са правилним вођењем евиденције првака некадашње Југославије за сезону 1985/86 свакодневно јављају извесни Вулетићи и Вучелићи, користимо ову прилику да укажемо да изјаве ове двојице управо потврђују све наше досадашње наводе. Наиме, уопште нас не чуди то што траже титуле у периоду од 1941. до 1944. године када није ни било фудбалских првенстава. Не чуди нас, јер управо су на сличан начин и присвојили титулу из 1986. године. Даље, потпуно нам је нејасно зашто се они уопште, апсолутно непозвани, баве титулом из 1946. године када у том првенству нису ни учествовали. Поред тога, није суштина у томе да Суд удруженог рада више не постоји, него у томе да је тај суд био апсолутно ненадлежан за доношење било какве одлуке из сфере спорта - наводи се у писму.
ГОЛМАН ЗВЕЗДЕ ОТКРИО: Уверио сам се у НЕКЕ ствари! (ФОТО)
СРНИЋ У ПОЉСКОЈ: Близу потписа са Сласком (ФОТО)
Секција ветерана посебно се осврнула и на помињање периода Другог светског рата од стране Партизанових челника.
И на крају, мала лекција из права: Република Србија је све време постојања некадашње Југославије имала озбиљне елементе државности у све три гране власти — извршној, законодавној и судској, а који су временом и постали темељ независне државе Србије! Овим завршавамо сваку дискусију са извесним Вучелићем и Вулетићем на наведену тему, а имали бисмо још много тога да кажемо о томе ко је где био 1941. и 1945. године; репрезентативци чије фашистичке творевине су чинили окосницу нечијег фудбалског тима (зато је извесном Вулетићу вероватно и битан Блајбург, јер тамо су нашли две трећине тима); за кога је навијао Книн, за кога се навијало по жељи а за кога по војној наредби; председник ког клуба је касније био председник једне државе која је величала, гле чуда, ону исту фашистичку творевину и њене званичнике коју смо горе већ поменули; ко је где био 1991. године, ко је колико пута био на Косову после 1999. године, као и ко је био идол једног југа, а сада је председник нечијег фудбалског савеза - закључује се у писму Секције ветерана Црвене звезде.