НИ САНТРАЧ, НИ КЕЖМАН, НИ МАНЦЕ: Ово је ФУДБАЛЕР о коме се мало зна а у Земуну је вечити БРОЈ 1 (ФОТО)
Међу "чистокрвним" Земунцима, за њих дилема не би постојала. Увек би прво место резервисано за њега.
Велики број фудбалера афирмисао је ФК Земун и касније подарио Вечитим ривалима (о томе прочитајте ОВДЕ), одакле су наставили блиставе каријере. Сваки навијач било ког клуба, на питање који су играчи врхунац досегли у Галеници а потом у Земуну, рећи ће без дилеме: Слободан Сантрач, Драган Лацмановић, Драган Манце, Матеја Кежман, Дејан Чуровић, Ненад Милијаш...
Прочитајте и...
НИ ЗИМА ЈОЈ НЕ СМЕТА: Украјинској тенисерки за фотографисање није потребан веш (ФОТО)
Ако бисте анкету направили међу "чистокрвним" Земунцима, за њих дилема не би постојала. Увек би прво место резервисано за Синишу Гајина "Ћинану" (1950-2013).
Иако родом из Војке, то му није сметало ни да по завршетку каријере остане симбол зелено-плавих из Угриновачке. По упокојењу, пре четири године, Земунов ас се придружио осталим легендама југословенског фубдала на "оном свету", али га навијачи никад нису заборавили.
Још током играња у матичном Сремцу, начуло се под Гардошем да у овом војвођанском месту неко "чудо од детета" тера лопту.
О ОВОМ ФУДБАЛСКОМ МАЈСТОРУ МАЛО ТОГА СЕ ЗНА: Знате ли ТУЖНУ судбину Једноруког Бика? (ВИДЕО ФОТО)
Фк Земун - Фк Партизан фото: https://t.co/tQQI33vFeB pic.twitter.com/Oi5satfQBL— Срђан Стевановиц (@Starsportphoto) Оцтобер 25, 2017
СРБИ НИСУ ЈЕДИНИ: Још ТРИ селекције зову ОРЛОВИ, а ово су СВИ НАДИМЦИ учесника Мондијала (ФОТО)
Нису у тадашњој Галеници губили време. Отишли су да на делу виде ненадмашног дриблера, лукавог гол-играча који је могао да одговори свим позицијама у фази напада, а по потреби да обавља и задатке у одбрани. Маестралне игре у Галеници брзо су се прочуле до најмоћнијих клубова бивше "Југе" у то време (седамдесетих година прошлог века).
ЛЕГЕНДЕ, ПОЧЕТНИЦИ И АНОНИМУСИ: Ко су све селектори учесника Мондијала (ФОТО)
Многи прволигаши попут Црвене звезде, Партизана, сплитског Хајдука, Динама из Загреба... нису питали за цену, али је популарни "Ћинана" остао веран свом Земуну. Једини пут Горњу Варош напустио је на завршетку каријере, са једном сезоном проведеном у дресу садашњег трећелигаша ИМТ-а.
Логично, са играма у Галеници, стигао је до репрезентације. На врхунцу каријере, обукао је дрес аматерске селекције Југославије, међутим, здравствено стање није дозволило Гајину да постигне много више на фудбалском терену, упркос што су му многи предвиђали да ће дотаћи зенит.
ПРАВА ЈЕ БОМБА! Амерички фудбалер верио манекенку Викторијиних анђела (ФОТО)
Томе су кумовала његови равни табани. Са том урођеном маном, често је имао проблеме на терену. Брзо се умарао, током јачег темпа није могао тактички да одговори, а индивидуални тренинзи су му уместо користи доносили штету. Са лаким тренинзима током недеље, без конкуренције је био најбољи на утакмицама, а чим би тадашњи тренер Стјепан Бобек појачао ритам, губио је кондицију и чувари су га лако заустављали.
Није хтео легендарни ас Партизана "Штеф" да попусти, па га је на тренинзима "ломио" до последњег атома снаге, као и остале фудбалере. То је Синиши Гајину представљало камен спотицања и кренуо је да силази са велике сцене, да би на крају прешао на стадион поред Хале спортова.
И поред тога, "Ћинана" је био поштован на терену и ван њега, као скроман и дружељубив, остао вечито у срцима свих поклоника земунског суперлигаша. Зато су му и наденули епитет најпоштованијег и најбољег играча у историји фудбалског клуба Земун.
Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.