ОМЛАДИНСКА ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда преко ПЕНАЛ РУЛЕТА до осмине финала!

12.02.2020. 19:00
Šerif - Crvena zvezda
Шериф - Црвена звезда / Извор: Фото: фкцрвеназвезда

Било је баш узбудљиво.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Шериф у Тираспољу у шеснаестини финала Лиге шампиона после бољег извођења пенала са 4:2, док је регуларни ток меча завршен без голова.

После првог полувремена није било погодака, али су црвено-бели апсолутно доминирали на терену. Имали су преко 60% времена лопту у својим ногама, а упутили су и 11 шутева на гол Шерифа, док су домаћи шутирали тек једанпут.

Доминација нашег представника наставила се и у другом делу, најбољу шансу имао је Бурмаз после сат времена игре, али је голман Молдаваца успео да избаци лопту са гол линије.

ПОСЛЕ КАЗНЕ АБА ЛИГЕ: Звезда издала ново БРУТАЛНО саопштење!

ДА ЛИ ОСТАЈЕ У ЗЕНИТУ? Ивановић без длаке на језику!

КО ЋЕ ДО ПРСТЕНА? Нећете веровати ко је ГЛАВНИ ФАВОРИТ за освајање АБА лиге! Кладионице ШОКИРАЛЕ квотама...

Шериф је меч почео у следећем саставу: Чиобан, Игњатов, Коноков, Данилов, Георгију, Ојехошвили, Мацалићи, Чесноков, Гаију, Глига, Ковекенко.

Тренер Звездиних омладинаца Славољуб Ђорђевић се одлучио за следећу једанаесторицу: Катић, Митровић, Благојевић, Матић, Савић, Писар, Њамцуловић, Новаковић, Бурмаз, Радуловић, Бабић. Клупа: Гутеша, Пешовић, Илић, Милетић, Бачанин, Пиплица, Лазетић.

Правду је делио Мађар Адам Фаркаш.

Дешавања из Тираспоља могли сте да пратите из минута у минут на порталу Србија Данас.

Голове за Звезду са пенала постизали су Бурмаз, Матић, Благојевић и Митровић, док је голман Катић успео да одбрани чак два пенала домаћима, па су се црвено-бели са укупних 4:2 пласирали у осмину финала омладинске Лиге шампиона.

КРАЈ РЕГУЛАРНОГ ДЕЛА УТАКМИЦЕ

90 3
Самојленко мења Чиобанова пред извођење пенала, несвакидашњи потез тренера Домаћих Макарадзеа.
90. минут
Све смо ближи одлуци са "креча".
80. минут
Доста спорији ритам у финишу сусрета. Домаћи очигледно чекају пенале, док и црвено-бели играју знатно опрезније.
71. минут
Нови покушај Новаковића и нова одбрана Чиобана.
68. минут
Бомба Благојевића и нова парада голмана Шерифа који је најзаслужнији за чињеницу да на семафору и даље пише 0:0.
60. минут
Велику шансу имала је Звезда после сат времена игре. Један од играча Шерифа је лоше захватио лопту, под притиском Бурмаза. Лопта је умало завршила у мрежи, али је голман домаћих у последњем тренутку спречио да пређе гол линију. Појачава се притисак српског тима.
53. минут
Нови покушај тандема Радуловић - Бурмаз, гости су добили корнер. Након ударца из угла пробао је Савић, голман Шерифа је "запливао", али је остало 0:0.
48. минут
Прва шанса за госте, Радуловић је пронашао Бурмаза, али су домаћи отклонили опасност.
46. минут
Почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

39. минут
Радуловић је шутирао из казненог простора, али је изблокиран.
35. минут
Гости су имали четврти корнер, али је Радуловић послао лопту у гол-аут.
29. минут
Можда и најтечнија акција у досадашњем току сусрета. Њамцуловић је упослио Митровића који је лоше центрирао са десног бока, али се лопта одбила до Бабића који је очајно шутирао. Већ у следећој акцији нови напад "из прве" гостију, али Бабић и Новаковић нису успели да затресу мрежу домаћина.
26. минут
Нова претња нашег тима из прекида. Радуловић је извео нешто између шута и центаршута искоса са десне стране, али је интрвенисао голман Чиобан. Уследио је корнер за црвено-беле после кога се створила гужва у петерцу Молдаваца, али без промене резултата.
20. минут
У последњих пет минута виђена је нешто тврђа игра, али црвено-бели диктирају ритам.
15. минут
Радуловић је шутирао из слободног ударца са неких 20-ак метара, али је погодио живи зид.
7. минут
Радуловић је шутирао из даљине, ударац је завршио преко гола.
5. минут
Прва прилика за Звезду. Корнер је извео Радуловић, а голман Чиобан интеревенисао.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА.

Погледајте како изгледа Кристина Штрбац, девојка Алексе Вукановића

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)