КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Фалћинели и Дегенек трагичари, Омонија ће играти против Олимпијакоса (ВИДЕО)

16.09.2020. 16:22
Dejan Stanković
Дејан Станковић / Извор: Фото: МН Press/TV Арена спорт printscreen

Меч је игран у Никозији.

Фудбалери Црвене звезде поражени су на Кипру од Омоније са 4:2 после једанаестераца и тако испали из квалификација за Лигу шампиона, док су Кипрани обезбедили двомеч са Олимпијакосом. Црвено-бели ће такмичење наставити у плеј-офу квалификација за Лигу Европе. Шампион Србије био је бољи ривал у Никозији, иако је и Омонија умела да запрети. Било је јасно да су црвено-бели квалитетнији, али се Омонија добро бранила и прва стигла до вођства у 31. минуту после грешке Гобељиоћа и Борјана. Ипак, на полувреме се отишло са нерешеним резултатом пошто је Иванић главом донео изједначење.

Online клађење какво нисте искусили: БетОле, добитак на клик од вас!

СТИГЛА ЛОВА: Звезда пред Омонију НАПУНИЛА КАСУ, а НОВИ МИЛИОНИ се тек смеше

ОПРОСТИО СЕ ГОСПОДСКИ: Звездо, велика си, али морам да идем!

У другом полуврмеену је и даље Звезда била боља, али није успевала да постигне гол иако је упутила велики број ударац. Како се ближи крај меча, опао је и ритам утакмице и отишло се у продужетке у којима је Гаврић у 112. минуту имао прилику да постигне гол, али је лопта погодила пречку. Дошао је ред на једанаестерце, а за разилку од трећих кола против Спартак Трнаве и Копенхагена, овог пута срећа није била на страни Звзеде пошто су Фалћинели и Дегенек били непрецизни па су Кипрани могли да почну са слављем.

Фудбалери Црвене звезде од 17 часова у Никозији играју утакмицу трећег кола квалификација за Лигу шампиона, а домаћин им је кипарски шампион Омонија. Игра се само један меч, а победник ће аутоматски обезбедити најмање пласман у групну Лиге Европе, док ће му последња степеница ка елитном такмичењу бити грчки Олимпијакос.

Црвена звезда покушава да четврту сезону узастопно обезбеди европско такмичење, односно да трећи пут у низу буде део елитног такмичења. Тренер црвено-белих Дејан Станковић имао је неколико дилема пред пут на Кипар због повреда одређених играча, али су се на крају сви опоравили на време осим Ричмона Боаћија који је остао у Београду, па ће шампион Србије на Кипру бити у најјачем саставу. Меч са Кипра можете уживо пратити на порталу Србија Данас.

Дегене је Фабијано одбранио пемнал, док је Лецјак био прецизан и обезбедио пласман Омоније у четврто коло.

Фалћинели је промашио, а Асанте био прецизан, 3:2 за Омонију.

После две серије резултат је 2:2.

ЈЕДАНАЕСТЕРЦИ

120. минут
Крај другог продужетка, шутираће се пенали у Никозији.
112. минут
Гаврић је одлично себи изградио позицију и шутирао искоса са леве стране, а лопта јеоркзнула пречку.
106. минут
Почео је други продужетак.

II ПРОДУЖЕТАК

105. минут
Крај првог продужетка у којем није било никаквих изненађења.
101. минут
Промена у Звезди, ушао је Гаврић уместо Катаија.
98. минут
Измена у Омонији, излази Папулис, а улази Лоизу.
95. минут
Миран почетак првог продужетка.
91. минут
Почео је први продужетак.

И ПРОДУЖЕТАК

90 3. минут
Играће се продужеци у Никозиији.
89. минут
Друга измена у Звезди, уместо Вукановића улази дебитант Дијего Фалћинели.
88. минут
Јованчић је шутирао са 17,18 метара, али лопта одлази поред гола.
81. минут
Прва измена у Црвеној звезди, Душан Јованчић улази уместо стрелца поготка Мирка Иванића.
79. минут
Бен је покушао да савлада Фабијана, али је шутирао поред гола.
77. минут
По ко зна који пут је покушао Канга из даљине, али је његов ударац био слаб и Фабијано је лако укротио ту лопту.
71. минут
Пауза за освежење због врућине.
67. минут
Најбоља шанса за Омонију, Ботеак је шутирао из прве, али је одлично интервенисао Борјан.
65. минут
Прва измена у Омонији. Изашао је Какулис, а ушао Сене.
64. минут
Канга је шутирао из слободног ударца, али право у Фабијана.
62. минут
Опасан напад Омоније, Виктор Гомеш је оштро шутирао са двадесетак метара по земјли поред гола.
61. минут
Црвено-бел ису одиграли стрпљив напад, лопта је дошла до Гобељића који је вратио до Иванића, али је његов шут завршио поред стативе.
60. минут
Поново Канга покушава из даљине, али је шутирао право у Фабијана.
58. минут
Добра акција Звезде, Родић је по земљи додао до Бена који је са десетак метара шутирао преко гола.
56. минут
Добра шанса за Омонију, али је Ботеак шутирао поред гола. Био је само корнер за Омонију и поново је то било опасно као и у првом полувремену када је домаћин постигао гол.
54. минут
Катаи је покушао из слободног ударца, прошла је лопта кроз живи зид, али је Фабијано успео да одбрани.
48. минут
Катаи је покушао после добре акције Звезде, оштро је шутирао по земљи, али је Фабијано добро интервенисао.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Крај првог полувремена.
45. минут
1:1!!! Стиже Звезда до изједначења. Бен је центрирао у шеснаестерац, усамљен је био Мирко Иванић и постигао гол за изједначење.
39. минут
Још једном је Канга покушао, добро је шутнуо, али је лопта прошла тик поред стативе.
34. минут
Још једном је покушао Канга, али је његова лопта завршила поред гола.
31. минут
1:0!!! Води Омонија. После грешке Борја на, лопта се одбила о раме Лифтнера који је постигао гол.
26. минут
Бен је главом покушао са шест, седам метара, али је шутирао преко главе.
23. минут
Кратка пауза да би се играчи освежили.
22. минут
Родић је хтео да центрира, а лопта је замало изненадила Фабијана и завршила тик изнад пречке.-
19. минут
Бен је покушао маказицама, али је био неуспешан у томе.
16. минут
Пробао је и Лецијакс из даљине, али је лопта отишла високо преко гола.
13. минут
Још један покупшај Звезде, Иванић је добро шутирао са двадесетак метара, али је Фабијано успео да одбрани.
8. минут
Канга је покуша са двадесетак метара, али је лопта отишла преко гола и само корнер за Звезду.
4. минут
Оборен је Бен од стране последњег играча Омоније, али се судија Кавано није огласио. Неколико тренутака касније Катаији је подесној страни убацио на петерац, али је добро интервенисао голман Фабијано.
3. минут
Први покушај за Омонију на мечу, Фереира је шутирао пртеко гола са двадесетак метара.
1. минут
Почео је меч у Никозији.

И ПОЛУВРЕМЕ

ОМОНИЈА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:0

СТАДИОН: ГСП

СУДИЈА: Крег Кавано (Енглеска).

ОМОНИЈА: Фабијано, Хубочан, Луфтнер, Ланг, Лецјакс, Гомез, Папулис, Баутек, Гомеш, Тјаго, Какули.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић, Саного, Иванић, Бен, Канга, Катаи, Вукановић.

Погледајте како изгледа Агустина Гандолфо, девојка Лаутара Мартинеза.

20.09.2024. 18:20
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности