ПРВИ КИКС ПАРТИЗАНА У СЕЗОНИ: Магла и голман Пролетера шокирали црно-беле

07.11.2021. 19:32 22:26
Rikardo Gomeš
Рикардо Гомеш / Извор: МН Press

Парни ваљак без горива у Хумској.

ФК Партизан непријатно је изненадио своје навијаче. Наиме, Парни ваљак на свом терену није успео да савлада Пролетер из Новог Сада у магловитој и хладној београдској ноћи. Утакмица 16. кола Суперлиге Србије завршен је резултатом 0:0.

БЕЗ ПОВИШЕНОГ ТОНА: Станковић објаснио како је реаговао у свлачионици на полувремену

АСТОН ВИЛА СМЕНИЛА МЕНАЏЕРА: Џерард се враћа у Премијер лигу?

ЗА ОСАМ МИНУТА ДО ПРЕОКРЕТА И БОДОВА: Црвена звезда тешком муком стигла до злата вредне победе у Новом Саду

ФК Партизан је доминирао од првог судијског звиждука, Парни ваљак је имао већи посед лопте, више шутева у гол, али голман Никола Петрић је можда одиграо меч каријере.

Чувар мреже екипе из Новог Сада блистао је у Хумској, био је као Ђиђи Буфон из најбољих дана.

Шлаг на торту за 30-годишњег капитена Пролетера десио се у 68. минуту, када је фантастичном интервенцијом одбранио пенал Рикарду Гомешу.

Овим резултатом серија од седам узастопних победа црно-белих у домаћем првенству је прекинута у утакмици коју је обележила густа магла и због којег нисмо видели квалитетнију фудбалску представу.

Упркос ремију, ФК Партизан је остао на челу табеле. Парни ваљак има 44 бода, шест више од Црвене звезда која има утакмицу мање.

Пролетер је на десетој позицији са 18 освојених бодова.

Партизан - Пролетер Нови Сад 0:0

Стадион: Стадион у Хумској

Гледалаца: 4.000

Судија: Павле Томић

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић - Живковић, Милетић, Вујачић, Обрадовић (46. Урошевић) - Јојић, Natho (46. Терзић) - Л. Марковић (76. Холендер), Пантић, Јовић (46. Мениг) - Рикардо Гомеш.

ПРОЛЕТЕР (4-3-3): Петрић - Танасин, Скопљак, Ламбулић, Митровић - Којић, Стојановић (58. Илић), Вукасовић - Ортиз (89. Марјановић), Евандро (83. Живојиновић) , Михајловић (58. Кун).

90 6. минут
Крај утакмице. Партизан - Пролетер 0:0.

90. минут
Играће се још 6 минута.

90. минут
Никола Марјановић мења Дилана Ортиза у редовима Пролетера.
81. минут
Поново Петрић вади кестење из ватре! Голман Пролетера феноменално спречава Вујачића у намери да донесе вођство Партизану.
76. минут
Филип Холендер је заменио Лазара Марковића.

67. минут
Никола Петрић је одбранио пенал Рикарду. И даље је 0:0 у Хумској.

60. минут
Услови са игру све тежи. Магла се спустила на стадион у Хумској, видиљивост је минимална,

52. минут
Рикардо је пребацио читав гол са 10-так метара. Мора се признати да је високи нападач био себичан, с обзиром да је на друго страни терена сам био Мениг.

51. минут
Евандров покушај из слободног ударца са 25 метара завршава високо преко пречке.

46. минут
Мениг, Терзић и Урошевић мењају Јовића, Обрадовића и Natha.

Почело је друго полувреме!

45. минут
Крај првог полувремена! Партизан - Пролетер 0:0.

38. минут
Теренска иницијатива Партизана никако да резултирао неком озбиљнијом шансом.

28. минут
Јовићу је лопта одлично "села" на десну ногу, међутим, голман Петрић маестрално реагује.

27. минут
Црно-бели никако не успевају да пронађу пукотину у дефанзивној линији црвено-белих.

15. минут
Пролетер се за сада прилично добро брани. Гости из Новог Сада своју шансу вребају из контранапада.
7. минут
Рикардов покушај главом након центаршута Марковића завршава поред десне стативе.

5. минут
Евандро је на велике муке ставио Поповића. Међутим, млади голман је успео да одбрани шут са 20 метара.