ЦРНО-БЕЛИМА БАШ НЕ ИДЕ У НОВОМ САДУ: "Ждребац" исисао крв Партизану (ВИДЕО)

20.08.2016. 21:01
Saša Ilić
Саша Илић / Извор: Фото: partizan.rs

Утакмица је одиграна на стадиону "Карађорђе" у Новом Саду.

Фудбалери Спартака Ждрепчеве крви победили су Партизан у утакмици 6. кола Суперлиге Србије резултатом 2:1 и тако нанели осујетили црно-беле да вежу и трећу победу у шампионату. Сви голови дати су у другом полувремену, а занимљиво је да су меч решили резервисти, Милан Макарић и Немања Милић. Стрелац гола за "парни ваљак" био је Леонардо који такође није био стартер.

Црно-белима је ово била друга овосезонска утакмица на "Карађорђу" у Новом Саду, у којој нису успели да победе. Против Бачке било је 0:0.

ДРАМА У НОВОМ САДУ: Партизан изједначио, али Спартак опет води (ВИДЕО)

Тренер гостију из Београда, Марко Николић кренуо је у "битку" са колегом Андрејем Чернишовим са два нападача Николом Ђурђићем и Валеријем Божиновим, али се ниједан ни други нису уписали у стрелце. Нису били ни посебно опасни по гол Будимира Јаношевића. У другом полувремену је било знатно занимљивије.

Тако су црно-бели у 60. минуту тражили пенал, после дуела Огњена Мудринског и Николе Миленковића. Међутим, Милорад Мажић није ништа досудио.

А онда су у наставку кренули да "падају" голови. Прво је Милан Макарић погодио мрежу Бојана Шаранова после изгубљене лопте Евертона. Иначе, голу је "кумова" и помињани Миленковић кога је лопта закачила на путу ка мрежи. Ипак, десетак минута касније Леонардо је ефектним ударцем савладао Јаношевића и тако најавио драму у наставку. Међутим, коначан резултат поставио је Милић, искористивши неспоразум одбране и голмана Партизана. Главом је погодио гол.

После овог меча, Партизан је у доњем делу табеле, са скромним учинком. После шест утакмица има само седам бодова, уз учинак 2-1-3. На другој страни, Спартак је тренутно на другом месту са четири победе и два пораза.

Божовић причао о Сасуолу и Раднику, али и вређао новинаре (ФОТО)

СПАРТАК - ПАРТИЗАН 2:1 (0:0)

СТРЕЛЦИ: Макарић у 68. и Милић у 82. минуту - Леонардо у 79.

СТАДИОН: "Карађорђе" Нови Сад

СУДИЈА: Милорад Мажић (Врбас)

СПАРТАК: Јаношевић, Жук, Анђић, Павићевић, Фаркаш, Торбица (од 52. Макарић), Ађуру, Ивановић, Башановић, Ћаласан, Мудрински (од 67. Милић).

ПАРТИЗАН: Шаранов, Вулићевић, Балажиц, Миленковић, Милетић, Евертон, Радовић, Илић (од 73. Леонардо), Михајловић (од 69. Влаховић), Ђурђић (од 54. Стевановић), Божинов.

ПРОДАЛИ ЈОШ ЈЕДНОГ ИГРАЧА: Динамо ће овог лета зарадити ДЕСЕТИНЕ милиона евра! (ФОТО)