ДОБРА УВЕРТИРА ПРЕД ЛИГУ ШАМПИОНА: Звезда славила против Напретка! Дебитовала тројица

14.09.2024. 20:49
Bruno Duarte
Бруно Дуарте / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде су у 8. коло Суперлиге Србије победили на свом терену Напредак из Крушевца. Изабраници Владана Милојевића, за које су дебитовали Силас и Раде Крунић, а у другом делу је ушао и Немања Радоњић су славили са 2:0. Била је оово добра увертира за четвртак када ће против Бенфике играти на овом истом стадиону меч првог кола Лиге шампиона.

Дуел је почео минутом ћутања легендарном рокеру и навијачи Црвене звезде Бори Ђорђевићу.

Кренула је Звезда добро могао је СИлас до гола већ после 15 секунди, али до поготка смо чекали скоро пола сата када је досуђен је пенал за црвено-беле после играња руком Јована Маринковића. Сигуран са беле тачке у 29. минуту је био Бруно Дуарте.

Само минут касније замало кизјхедначење. Погодио је Душан Стоиљковић мрежу Омрија Глазера, али гол је оправдано поништен због офсајда у којем се налазио стрелац.

СУПЕРЛИГА - 8 КОЛО

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - НАПРЕДАК 2:0 (1:0)

Стрелац: Дуарте (п) 29, Иванић 47.

Стадион: Рајко Митић, Београд

Судија: Павле Илић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Мимовић, Лековић, Дркушић, Сеол, Елшник(од 64. Далсио), Крунић, Олајинка (Л. Илић 79), Иванић (од 86. Максимовић), Силас (од 64. Радоњић), Дуарте (од 64. Ендијаје)

НАПРЕДАК: Балевић, Стојиљковић (од 58. Обрадовић), Маринковић, Остојић, Букорац, Вукајловић (од 67. Марјановић), Игњатовић, Крстић, Тошевски, Караклајић, Петковић (од 79. Цубра)

Практично одмах по почетку другог полувремена Звезда је дуплирала вођство. Корнер је са десне стране извео Тими Макс Елшник, а после слабе интервенције одбране гостију најбоље се снашао Мирко Иванић.

Било је прилика са обе стране до краја, али не и голова. Треба истаћи да је прилику добио и Немања Радоњић, као и млади Андрија Максимовић.

Црвени картон је добио Урош Игњатовић у 85. минуту после врло неопрезног и пре свега непотребног старта.