Звезда победила Чукарички у Панчеву, Олајинка дао два гола (ВИДЕО)

15.08.2024. 20:47
Čukarički - Crvena zvezda
Чукарички - Црвена звезда / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде славили су против Чукаричког у петом колу Суперлиге Србије. Клуб са Бановог брда је био формални домаћин, али меч се играо у Панчеву и завршен је слављем црвено-белих. Резултат је био 4:1.

Црвена звезда је далеко боље отворила утакмицу на стадиону "Младост" и већ после 17 минута водила резултатом 2:0.

Био је то прави шоу Питера Олајинке, који је постизао голове у 15. и 17. минуту, па у раној фази донео врло изгледну предност свом тиму.

Спајић и Сеол су имали огромне прилике да увећају предност Звезде већ после пола часа игре, међутим срећа је спасила Чукарички.

Ипак, срећу је морала да позове у помоћ и екипа са "Маракане" у 33. минуту када је Лазар Туфегџић имао више него изгледну ситуацију, али није успео да смањи предност противника.

Резултатом 2:0 за Црвену звезду завршено је прво полувреме.

Уследио је незанимљив период меча у првој половини другог полувремена, с тим да ни остали периоди нису били превише занимљиви, а онда је у 70. минуту Чукарички смањио на 2:1.

Винисијус Мело је био стрелац. Сјајно је окренуо своје чуваре и ударцем са дистанце преварио Илића.

Ипак, кратко је трајала нада Брђана. Аутогол Вадзеа је уследио седам минута касније после центаршута Хванга.

Коначан резултат поставио је Лука Илић у 89. минуту. Меч је завршен Звездином победом, резултат 4:1.

Чукарички сада 10 дана не игра фудбал, па их чека сусрет у Лучанима против Младости, док Црвена звезда у уторак игра сусрет плеј-офа Лиге шампиона против Бодо Глимта.

ЧУКАРИЧКИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:4 (0:2)

/Мело 70 - Олајинка 15, 17, Вадзе АГ 77, Илић 89/

Стадион: СЦ Младост

Судија: Јован Шегрт

ЧУКАРИЧКИ (4-2-3-1): Мирковић - Роган, Стевановић, Јовановић, Диоп - Доцић, Сисоко - Туфегџић (од 46. Вадзде), Ивановић (од 46. Миладиновић), Циони (од 85. Цветковић) - Цветковић (од 46. Мело).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Илић - Мимовић (од 64. Родић), Спајић (од 46. Стојић), Ђига, Сеол - Хванг, Елшник - Пума (од 64. Јовановић), Иванић (од 81. Илић), Олајнка (од 46. Милсон) - Дуарте.

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)