ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ливерпул убедљив, Тотенхем славио и поред примљеног гола у првој минути

21.09.2024. 18:39
Federiko Kjeza
Федерико Кјеза / Извор: Танјуг/

Фудбалери Ливерпула победили су данас на свом терену Борнмут 3:0 у мечу петог кола енглеске Премијер лиге.

Два гола за Ливерпул постигао је Луис Дијаз у 26. и 28. минуту, док се једном у листу стрелаца уписао Дарвин Нуњес у 37.

Астон Вила је у Бирмингему била боља од Вулверхемптона 3:1. Гости су повели голом Матеуса Куње у 25. минуту, а изједначио је Оли Воткинс у 73. Победу домаћем тиму донели су Езри Конса у 88. и Џон Дуран у 90 4. минуту. Српски фудбалер Коста Недељковић није играо за Астон Вилу, пошто је био на клупи за резерве.

Фулам је на свом терену победио Њукасл 3:1. Голове за домаћи тим постигли су Раул Хименез у 5, Емил Смит-Роу у 22. и Рајс Нелсон у 90 2. минуту. Једини стрелац за госте био је Харви Барнс у 88. минуту. Српски фудбалер Саша Лукић био је стартер у екипи Фулама, а замењен је на полувремену.

Фудбалери Тотенхема савладали су у Лондону екипу Брентфорда 3:1. Код домаћих, у листу стрелаца уписали су се Доминик Соланки у 8, Бренан Џонсон у 28. и Џејмс Медисон у 85. минуту. Једини стрелац за госте био је Брајан Мбеумо у 1. минуту.

Саутемптон и Ипсвич су одиграли нерешено 1:1, док је исти резултат био и на мечу Лестер - Евертон. Челси је раније данас у гостима надиграо Вест Хем 3:0.