ЗАВРШЕНА АЗИЈСКА ТУРНЕЈА: Љајић донео радост, али је пенал СВЕ покварио (УЖИВО)

14.11.2017. 11:39
Adem Ljajić
Адем Љајић / Извор: МН Press

Голови дати у року од три минута.

Фудбалска репрезентација Србије ремијем је затворила календарску годину. Орлови предвођени в.д селектора Младеном Крстајићем одиграли су нерешено са Јужном Корејом у Улсану. Повела је Србија голом Адема Љајића, а само три минута касније, у 62. минуту изједначио је Ко, са беле тачке, после пенала који је скривио Јагош Вуковић. Треба споменути и одличан учинак Марка Дмитровића, који је у завршници неколико пута зауставио одличне покушаје Сона.

На овај начин је завршена азијска турнеја. Подсетимо, у првом мечу побеђена је Кина са 2:0. Сада, наш национални тим очекује жреб за Мондијал у Русији, 1. децемнбра. На Светском првенству учествоваће и Кореја.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Пријатељском утакмицом против Јужне Кореје, фудбалска репрезентација Србије завршава 2017. годину. Меч којим ће бити окончана и азијска турнеја игра се у Улсану, а на порталу Србија Данас можете да пратите дешавања, из минута у минут.

Обе репрезентације обезбедиле су пласман на Мондијал у Русији. Упоредо са мечом у Јужној Кореји, играју и Орлићи. Млада селекција коју предводи Горан Ђоровић игра у Јерменији квалификације за Европско првенство. Пратићемо и ту промену резултата. Ђоровићева стартна потава изгледа овако: Радуновић, Гајић, Јовановић, Миленковић, Богосавац, Лукић, Машовић, Пантић, Лутовац, Аџић и Јовић.

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ.

Шансу добија и Аксентијевић, уместо Рукавине.

89. минут - Брани Митровић покушај Сона.

83. минут - Поново Сон и поново брани Дмитровић.

81. минут - За А национални тим дебитује Радоњић. Излази Живковић.

78. минут - Живковић покушава са 18 метара, али није прецизан.

74. минут - Гаћиновић уместо Милинковић-Савића.

73. минут - Шутира Сон са десне стране, али Дмитровић брани.

72. минут - Покушава поново Љајић, али је замало непрецизан.

68. минут - Излази Ивановић. Улази Вељковић.

62. минут - ГОЛ! Изједначење - 1:1. Стрелац Ко.

61. минут - Пенал за Кореју. После дуела у скоку Вуковић је скривио најстрожу казну.

59. минут - ГООООЛ! Води Србија са 1:0. Адем Љајић је стрелац. Асистент је Милинковић-Савић.

Воде Орлићи. Стрелац у 53. минуту је Лутовац, за 1:0. Био је стрелац и против Аустрије, у претходном мечу.

51. минут - Покушава домаћин из слободног ударца. Преко гола.

У полувремену, Крстајић мења на голу. Уместо Стојковића Дмитровић. У Кини, рокада је била Стојковић-Рајковић.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

Ни у Јерменији нема голова.

43. минут - Нова добра прилика за Кореју. Стојковић одлично брани.

30. минут - Сон испред Стојковића. Шут искоса са неколико метара голман Орлова брани ногама. Лопта је у корнеру.

27. минут - Слободњак са ивице казненог за Србију. Љајић шутира, али голман Кореје Чо брани.

21. минут - Пријовић ка Милинковић-Савићу. Фудбалер Лација шутира снажно, али поред стативе. За сада најближе голу.

15. минут - После корнера, Љајић шутира са ивице казненог простора, али високо преко гола Кореје.

5. минут - Покушава Грујић, али преко гола.

3. минут - Висок пресинг домаћина од почетка меча у Улсану.

Орлови у белој опреми, Корејци у црвеној. Утакмица почиње.

Дуел са азијским тимом, за капитена Бранислава Ивановића биће 100. у националном дресу. Поводом тога, добио је поклоне од председника ФСС Славише Кокезе, као и од првог човека тамошњег савеза.

Уочи меча познате су и стартне поставе. Србија игра у систему 4-2-3-1.

ЈУЖНА КОРЕЈА - СРБИЈА 1:1

СТРЕЛЦИ: Ко 62.п - Љајић 59.

СТАДИОН: У Улсану

СУДИЈА: Ма Нинг (Кина)

ЈУЖНА КОРЕЈА: Чо, Чои, Јанг, Ј. Ким, М. Ким, Квон, Ко, Ки, Јунг, Ли, Сон.

СРБИЈА: Стојковић (од 46. Дмитровић), Рукавина (од 90. Аксентијевић), Б. Ивановић (од 68. Вељковић), Вуковић, Обрадовић, Максимовић, Грујић, Милинковић-Савић (од 74. Гаћиновић), Љајић, Живковић (од 81. Радоњић), Пријовић.

Познате и цене карата за Мондијал у Русији, најјефтинија је 45 евра (ФОТО)

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ

СРБИН ПРЕУЗИМА ДИНАМО? Загрепчани желе бившег тренера Звезде
Zvezda - Dinamo

20.09.2024. 16:15
КРТОЛИЦА ЗНА РЕЦЕПТ ЗА УСПЕХ: Сви морамо да верујемо...
Nemanja Krtolica

20.09.2024. 16:09
ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА МИЛОЈЕВИЋА: Мимовића чека дужа пауза
Ognjen Mimović

20.09.2024. 15:00
СТАТИСТИКА ЈЕСТЕ КАО БИКИНИ, АЛИ... Подаци са меча Звезда - Бенфика могу радовати све фанове црвено-белих

20.09.2024. 15:10
ОВО ЈЕ МУШКАРАЦ КОЈИ ЈЕ УБИО СУПРУГУ И СЕБЕ КОД СМЕДЕРЕВСКЕ ПАЛАНКЕ: Мештани саблазнути злочином који се десио - Откривено како је дошло до трагедије
Muškarac koji je ubio ženu

20.09.2024. 15:46
НЕВРЕМЕ ЋЕ СЕ СРУЧИТИ НА ОВАЈ ДЕО СРБИЈЕ: Обилни пљускови са грмљавином ће ПОТОПИТИ све - Да ли ће све бити поплављено?!
Kiša

20.09.2024. 15:27
Ђоковић нови председник Тениског савеза Србије
Miljan Amanović, Goran i Novak Đoković

ПРВИ СНИМЦИ НАКОН ИЗРАЕЛСКОГ НАПАДА НА ЛИБАН: Мртви се броје, стравичне сцене на улицама Бејрута (ВИДЕО)