ЗВЕЗДИ ПРИПАЛА ДРАМА НА БАЊИЦИ: Грађевинари пали после ПРЕОКРЕТА (ВИДЕО)

18.12.2020. 14:51 17:13
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Црвена звезда изборила пласман међу осам најбољих.

Фудбалери Црвене звезде успели су да се пласирају међу осам најбољих у Купу Србије након што су славили на Бањици против домаћина Рада (1:2), после преокрета. Стога ће црвено-бели наставити борбу за трофеј који чекају више од осам година.

Топ листа кладионица – Како препознати најбоље кладионице:2

Топ листа кладионица – Како препознати најбоље кладионице

СВЕ ЈЕ ДОГОВОРЕНО: Војник Владана Милојевића се враћа на Маракану!

"ЗАШТО МЕНИ?" Фудбалер Звезде се опростио од клуба ДУГИМ ПИСМОМ: "Нисам успео"

Имали су нешто више прилика играчи шампиона, али је и Рад играо одлично, имао своје шансе које није искористио и за којим ће свакако жалити.

Тренер Црвене звезде Дејан Станковић је прилично освежио састав, дао је шансу појединим играчима и већ на старту су кренули офанзивно.

Симић је изблокиран у тој првој акцији ка голу „грађевинара“, али није се дуго чекало на погодак.

Мимо очекивања, повели су домаћини и то већ у четвртом минуту.

Павле Радуновић је се одлучио на ударац са неких 20 метара од гола Црвене звезде, био је то снажан и прецизан ударац који голман Поповић није могао да брани – 1:0.

Терен и услови за игру нису били нимало лаким, играчи су доста грешили у предаји лопте, али им борбености и жеље није недостајало.

Ток меча можете прегледати испод овог текста.

РАД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2

КРАЈ МЕЧА! Звезда је у четврт финалу купа Србије!
90.Минут
Играће се још 3.минута! Због овога протествују са клупе Рада!
88.Минут
Под великим је притиском Црвена Звезда. Четири узастопна корнера имала је екипа Рада у последња два минута, али су гости некако успели да се одбране. На крају је Цигер направио фаул у противничком шеснаестерцу, па дефанзивци Звезде могу да предахну.
85.Минут
Шанса за Рад! Поповић спашава Звезду! Промешао је Цигер двојицу фудбалера Звезде на десном боку, заврнуо на петерац за Јовановића, овај покушао атрактивно петом, али Поповић је успео да се искупи за малопређашњи кикс.
84.Минут
Нова измена у Звезди! Спиридоновић је напустио игру. Прилику је уместо њега добио Алекса Вукановић.
83.Минут
Шанса за Иванића! Лепо је заломио противничког голмана, опробао се ударцем са двадесетак метара али је лопту послао високо изнад пречке!
80.Минут
Последње две измене у домаћој екипи. Уместо Тучевића у игри је Милош Станојевић, док је Вању Илића заменио Милош Радивојевић.
78.Минут
Статива! Добио је Спиридоновић лопту на левом боку, унео је ка средини, гађао даљи угао, лопта је погодила једног дефанзивца Рада, а потом закачила и стативу. Имаће Звезда корнер.
72.Минут
ПРЕЧКА Стоисављевића! Закаснио је Поповић после корнера, дефанзивац Рада утрчао испред њега и шутирао главом, али је погодио оквир гола. Доста среће за српског шампиона.
69.Минут
Двострука измена и у Раду. За Газиводу и Ризнића је меч завршен, прилику у последњих двадесетак минута добиће Трифуновић и Дамјановић. Делује Рад безопасно у овим тренуцима, морао је тренер домаћих да реагује и продрма екипу.
66.Минут
Прети Гајић одмах по уласку у игру. Остао је десни бек Црвене звезде сам на боку, наместио се, али је шутирао врло непрецизно.
64.Минут
Двострука измена у редовма српског шампиона: Гобељић и Симић напуштају игру, на терену ће у последњих тридесетак минута бити Гајић и Иванић.
62.Минут
Нови жути картон за тим са Бањице. Због протеста га добија Вања Илић.
60.Минут
ГООЛ! Преокреће Црвена Звезда. Одлично је по левој страни пробио Радуловић, упутио пас по земљи за Крстовића, а млади резервиста погодио са пет метара. Одлична сарадња Звездине деце.
57.Минут
Прва измена у домаћем саставу: Ђорић мења Миличковића.
55.Минут
Дефанзивац Рада Цигер добија жути картон због фаула над Крстовићем. Имаће Звезда слободан ударац.
51.Минут
Одмах затим на другој страни прилика за Рад. Центаршут са десног бока, Тучевић сам на другој стативи, али шутира поред гола. Морао је боље леви бек Грађевинара.
51.Минут
Нова шанса за Звезду! Центрирао је Радуловић из прекида, Ераковић гађао главом, али је лопта отишла преко гола.
45.Минут
Дејан Станковић се у паузи одлучио за двоструку измену. Милош Дегенек и Милан Павков напустили су игру, уместо њих на терену су Радован Панков и Никола Крстовић.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! Резултат на Бањици је 1:1
45 1
Жути картон за дефанзивца Рада Милоша Миличковића због фаула над Спиридоновићем.
44.Минут
Каква шанса за Рад! Кикс одбране, али домаћин није искористио контранапад три на један.
41.Минут
Нова прилика за црвено-беле. Радуловић је донбро извео прекид са леве стране, центрирао је пред гол, тамо је у скоку највиши био Ричмонд Боаћи, захватио је лопту главом, али је за мало био непрецизан.
35.Минут
Одлична акција Црвене звезде. Гобељић и Симић су измењали пасове, очекивало се да ће Вељко Симић шутирати, имао је добру позицију, али се одлучио за асистенцију која је неславно прошла..
32.Минут
Добра солидна акција Радуловића, урадио је све како треба осим завршног паса у срце казненог простора Рада.
31. Минут
Одличан прекид играча Рада, после корнера, лопта је са прве стативе пребачена ка друго, али је на правом месту био Страхиња Ераковић, који је отклонио опасност. Добра прилика за "грађевинаре".
30.Минут
Миран период меча. Без опаснијих шанси. Клизав и блатњав терен на Бацињи је кривац за непрецизна и лоша додавања са обе стране, као и проклизавања играча.
21. Минут
Цигер је срушио Милана Павкова, добра позиција за шутера. Неких 18 метара од гола...Одлично је шутирао преко живог зида Срђан Спиридоновић, али је голман Рада Марковић одлично интервенисао и избацио лопту у корнер.

17.Минут
ГОЛ! Звезда је изједначила на Бањици! Покушао је Срђан Спиридоновић, баш као и Радуновић у 4. минуту, шутирао је по земљи са 20 метара, лопта је завршила у левом доњем углу - 1:1!
12.Минут
Прекид за Црвену звезду искоса са леве стране. Скочио је Страхиња Ераковић, захватио лопту главом, она је успут неког закачила и завршила у корнеру.
4.Минут
ГОЛ!!! Рад води против Звезде, стрелац је Радуновић шутем са 18 метара. Какав шок за Звезду.
1.Минут
Већ у првом налету ка голу Рада, добра акција Црвене звезде, Ипак, ударац Вељка Симића је изблокиран.
13:30
Меч је почео!

Меч на Бањици играо се пред празним трибинама, а правду је делио Јован Шегрт из Београда.

Тренер Рада Милан Милановић одлучио се за следећи састав: Марковић, Газивода, Јовановић, Цигер, Миличковић, Буснић, Ризнић, Стојсављевић, Илић, Тучевић, Радуновић.

Док Дејан Станковић на терен извео комбиновани тим: Поповић, Дегенек, Гобељић, Симић, Николић, Ераковић, Саного, Радуловић, Спиридоновић, Павков, Боаћи.

Одложени меч са Радом је био је други корак црвено-белих у Купу, након што су у претходно савладали Златибор 4:2 после 0:2 на Маракани.

Тренер Дејан Станковић после тријумфа на гостовању Металцу обећао је максималан напор, без обзира што су играчи делом главама на одмору.

- Нећемо одустати ни за милиметар од зацртаног. Биће борба непрестана - рекао је Станковић пред овај меч.

Црвена звезда је победила у свих 10 последњих мечева, уз убедљиву гол разлику 32:4.

Екипе које су већ обезбедиле пролаз међу осам најбољих су: Партизан, Војводина, Вождовац, ИМТ, Спартак, Радник и ТСЦ.

КРЕНУЛО ЈЕ СА ПРОМЕНАМА: Љајић се ВРАЋА у Партизан