ЛИГА ЕВРОПЕ: Мегвајер погурао Севиљу ка полуфиналу, Влаховић наставио пост, али Јуве издржао у Лисабону (ВИДЕО)

20.04.2023. 22:58
Hari Megvajer
Хари Мегвајер / Извор: Реутерс

Ђаволи се обрукали у Андалузији.

Фудбалери Севиље савладали су Манчестер јунајтед (3:0) и након енглеских 2:2 прошли су у полуфиналу Лиге Европе, где ће играти против торинског Јувентуса који је ремијем са Спортингом у Лисабону (1:1) одбранио предност из првог меча (1:0).

УМАЛО ОД ГОТОВОГ ВЕРЕСИЈА: Српска Фиорентина се неочекивано мучила, али прошла у полуфинале (ВИДЕО)

САДА СЕ СВЕ МЕЊА: Јувентусу званично ВРАЋЕНИ бодови, Влаховић и Костић поново у Лиги шампиона

ОГЛАСИО СЕ ДИРЕКТОР ЛА ЛИГЕ: Ево да ли Барселона сме да врати Месија

Фудбалери Манчестер јунајтеда прокоцкали су два гола предности у првом дуелу у Енглеској против Севиље и то их је на крају коштало пласмана у полуфинале.

Почело је ужасно по Ђаволе, Хари Мегвајер је изгубио лопту испред свог гола, а тај поклон је знао да искористи Ен Несири и доведе свој тим до вођства.

У 40. минуту се поново тресла мрежа Де Хее. Окампос је погодио, али је гол поништен због офсајда у ком је био Акуња.

Ипак, у другом минуту наставка није било дилеме. Корнер је извео Ракитић, а највиши у скоку је био Баде и дуплирао предност домаћина.

Тренер гостију Ерик Тен Хаг је покушао са неколико измена, али Манчестер није могао да доведе овај дуел ни у неизвесност. Чак је Севиља постигла и трећи гол, поново је погодио Ен Несири, па ће међу четири најбоља тима екипа из Андалузије.

Њихов противник тамо ће бити торински Јувентус. Стара дама је успела да добрани 1:0 из Италије и ремијем са Спортингом (1:1) у Лисабону је прошла даље. Српски центарфор Душан Влаховић је одиграо 71. минут за госте, али се није уписао у листу стрелаца.