СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звездина петарда одјекнуће до Краснодара!

10.08.2017. 21:51 14:38
Ričmond Boaći
Ричмонд Боаћи / Извор: МН Press

Црвено-бели убедљиви против Радника.

Црвена звезда је наставила тријумфалан низ у Суперлиги и у Сурдулици. Тим Владана Милојевића је убедљиво савладао Радник са 5:0 (1:0) у четвртом колу Суперлиге, задржао максималан учинак у домаћем шампионату и престигао због боље гол разлике Војводину на лидерској позицији у националном шампионату.

Ништа од Мијаиловића, Звезда нашла озбиљно појачање у Бундеслиги (ФОТО)

ПРЕКИПЕЛО МУ: Ђукић спрема две важне промене у тиму за Војводину, шансу добија нова Партизанова беба! (ФОТО)

Најпозитивнија ствар по црвено-беле је што је екипа из Љутице Богдана наставила победоносни низ без примљеног гола и напумпала самопоуздање уочи плеј-офа за Лигу Европе против Краснодара (ОВДЕ погледајте какву драму је преживео руски тим у шампионату у четвртак).

До дуела са скупоценом екипом Краснодара Звезда ће одиграти још један првенствени меч против Бачке, али нема сумње да на „Маракани“ имају разлога за оптимизам уочи утакмица сезоне које су на програму 17. и 24. августа.

Први пут у новој сезони црвено-бели су заиграли у формацији 4-4-2. Дамијан Ле Талек је прекомандован у везни ред после повреде Бранка Јовићића, штоперски пар су чинили Вујадин Савић и Срђан Бабић, а нападачки тандем први стрелац квалификација за Лигу Европе Ричмонд Боаћи и први стрелац Суперлиге Александар Пешић. Управо су голгетери црвено-белих искреирали вођство у 18. минуту.

Голман Радника Огњен Чанчаревић је оборио Пешића у казненом простору, а судија Ненад Ђокић је показао на белу тачку. Иако се чувар мреже домаћина хватао за главу, арбитар је био неумољив, као и минут касније Боаћи који је са пенала донео предност гостима, 0:1 у 18. минуту.

Aleksandar Pešić
Александар Пешић / Извор: МН Press

ОВДЕ погледајте прекршај за пенал и погодак Боаћија и процените да ли је судија Ђокић био у праву када је досудио најстрожу казну.

Радник је убрзо после примљеног гола могао да изједначи, али је Френсис Кјеремек у 21. минуту уздрмао пречку гола Милана Борјана.

Црвено-бели су заиграли затим нешто конкретније, а у две акције пропустили су по две шансе за дуплирање предности. Прво су непрецизни били Боаћи и Славољуб Срнић у 25, па Пешић и Немања Радоњић у 35. минуту.

У другом полувремену прича је завршена у року од четири минута. Прво је Мичел Доналд дуплирао предност гостију у 51. минуту, д абих непуних 60 секунид касније Пејчић неспретним аутоголом ставио тачку на занимљиву утакмицу.

Нису црвено-бели стали ни после 0:3, прво је Срнић крунисао голом још једну добру партију, да би Боаћи прелепим лоб ударцем потврдио да се налази у животној форми.

Црвена звезда - 12 бодова, гол разлика 13:0! Бројке које охрабрују пред дуеле са Краснодаром које навијачи Звезде ишчекују у "дечијем нестрпљењу".

Радник – Црвена звезда 0:5 (0:1)

Стадион: Градски у Сурдулици.

Гледалаца: 4.000.

Судија: Ненад Ђокић.

Стрелци: Боаћи у 18. из пенала и 77, Доналд у 51, Пејчић у 52 аутогол и Срнић у 54. минуту.

РАДНИК: Чанчаревић - Танасин, Гојковић (од 70. Миловановић), Ивановић, Павловић - Пејчић, Мићић (од 55. Пуровић) -Кјереме (од 61. Станковић), Радовић, Миросављевић - Златановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Стојковић, Савић, Бабић, Анђелковић - Срнић (од 82. Аџић), Ле Талек, Доналд (од 75. Милијаш), Радоњић (од 70. Канга) - Боаћи, Пешић.

СУПЕРЛИГА, 4. коло:

Среда:

Бачка - Напредак 1:4

(Луковић 39. - Вулић 8, Шљивић 26, Аливодић 73, Урошевић 85.)

Мачва - Раднички 1:2

(Матић 65. - Павков 17, Стојановић 90 6.)

Борац - Војводина 0:2

(Бемпа 27, Михајловић 79.)

Чукарички - Младост 1:0

(Ожеговић 45 1)

Партизан - Вождовац 1:3

(Ђурђевић 7.п - Ступаревић 8, Дуроњић 38, Јешић 88.)

Рад - Земун 2:0

(Зоњић 65, Денић 90 3)

Четвртак:

Јавор - Спартак 1:1 (Ивановски 64. - Радовановић 82.)

Радник - Црвена звезда 0:5

(Боаћи 18.п, 77, Доналд 51, Пејчић 52аг, Срнић 54.)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 12Војводина 12, Вождовац 10, Партизан 9, Спартак 7, Мачва 6, Раднички 6, Чукарички 6, Младост 4, Напредак 4, Рад 4, Радник 4, Јавор 4, Земун 1, Бачка 0, Борац 0.

ЧЕЛСИ СЛАВИО АЛИ МЕЧ ОБЕЛЕЖИЛА БИЗАРНА ОДЛУКА: Зар ово није пенал у Премијер лиги? (ВИДЕО)
FK Čelsi

21.09.2024. 15:47
ТУЖНА ВЕСТ: Преминуо отац Милоша Красића
Miloš Krasić

21.09.2024. 14:21
Филиповић: Бенфика победила на искуство и квалитет, грешке Звезду коштале пораза
Zoran Filipović

21.09.2024. 13:36
ДОМАЋИН ОВОЛИКО НИКАД НИЈЕ БИО ПОТЦЕЊЕН: Звезда огроман фаворит! Ово су квоте за вечити дерби