СУПЕРЛИГА: Хет-трик Макарића, крај Радове серије, коначно победио и Раднички

29.04.2021. 17:30
FK Radnički Niš
ФК Раднички Ниш / Извор: МН Press

Одиграно пет мечева 34. кола.

Фудбалери Рада били су у серији од четири победе, али су се Грађевинари саплели у Горњем Милановцу против Металца који је славио са 3:0. Најзаслужнији за тријумф био је довструки стрелац Стефан Цветковић који је погађао у 6. и 67. минуту, док је између та два поготка у листу стрелаца стигао да се упише и Мбунгу у 32. минуту. Овај пораз је Рад поново вратио у опасну зону, мада су Грађевинари и даље у доброј позицији да обезбеде опстанак.

У ХУМСКУ СТИЖЕ НАСЛЕДНИК АЛБЕРТА НАЂА: Млади фудбалер ПОТПИСАО за Партизан!

НОВИ ПОТПИСИ НА МАРАКАНИ: Два одједном - Звезда завршила битан посао за будућност!

КАКО ЈАВЉА BBC АФРИКА: Подигнута ТУЖБА против Гелора Канге (ФОТО)

Неуспех Рада искористили су Раднички и Јавор. Оба тима су славила идентичним резултатом 2:0, само што су Нишлије код куће биле боље од прежаљене Инђије, док је тим из Ивањице славио у Суботици против Спартака. Победу Нишлијама донели су Трифуновић из пенала у 14. минуту, да би победу оверио Ђуричин у 68. минуту. Јавор је потив Спартака питање победника решио у другом полувремену головима Илића у 59. и Луковића у 76. минуту.

Важну победу у борби за опстанак остварио је и Напредак који јеу гостима савладао ТСЦ после преокрета. ТСЦ је на полувремену водио голом Милићевића у 31. минуту, да би Крушевљани постигли три гола у других 45 минута. Бачанин је био пресудни фактор као двоструки стрелац пошто је погађао у 61. и 78, док је Мелуновић гол постигао у 69. минуту.

Радник је био распуцан против отписане Мачве, а бриљирао је Макарић који је хет-триком учврстио водећу позицију најбољег стрелца Суперлиге и тренутно је на 23 постигнута гола. Сурдуличани су повели аутоголом Гордића већ у 2. минуту, да би Макарић у 17. дуплирао предност. Стаменковић је повисио на 3:0 у 26. минуту, а Макарић у 40. донео великих 4:0 Раднику. У знатно мирнијем другом полувремену трећи гол Макарић је постигао у 86. минуту.