СЛАБ СТАРТ, А ОНДА - ФУРИЈА: Катаи покренуо Звезду, па пала ПЕТАРДА У ИВАЊИЦИ (ВИДЕО)

11.04.2021. 15:19 17:13
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Бравурозна игра црвено-белих.

Црвена звезда је савладала Јавор у Ивањици резултатом 5:1 у оквиру 31. кола Суперлиге Србије.

Јавор је врхунски почео меч и повео већ у 4. минуту голом Луковића. Борјан није лепо реаговао, лопта му је прошла кроз руке након ударца са десне стране и завршила у мрежи.

Свега четири минута касније врхунским ударцем из слободног ударца Александар Катаи је изједначио, а онда у 31. минуту исти играч донео потпуни преокрет. Са резултатом 2:1 се отишло на одмор.

Спор почетак другог полувремена и готово без шанси све до 65. минута када Милуновић сјајно скаче у казненом простору противника и главом погађа за 3:1. До краја су Бен и Фалко погодили још по једном и донели 5:1 гостима.

Ток меча можете видети у тексту испод:

82'
ГОООЛ! И Филипо Фалко је погодио. Био је без чувара, појавио се из позадине, одличан центаршут је искористио на прави начин.
72'
ГООООЛ! Бен решава питање победника, доноси 4:1. Потпуно сам на другој стативи, није му било претешко.
70'
Рушовић у шанси. Судија показује да је прекршај над Миланом Борјаном. Жути картон добијају обојица због кошкања.
65'
ГОООООЛ! Милуновић погађа главом након центаршута из слободног ударца. Мало је рећи да је Звезда довела до савршенства игру из прекида.

55'
Ништа вредно пажње у првих десет минута наставка. Обе екипе су ушле резервисано и помало конфузно у друго полувреме.

Почело је друго полувреме.

Прво полувреме је завршено. Црвена звезда води у Ивањици 2:1, оба гола за црвено-беле је постигао Катаи, док је за домаће стрелац био Луковић.

43'
Бен у прилици. Родић је центрирао, али није добро захватио лопту главом Бен.
41'
Добар центаршут Јевремовића, а онда Јевтић ударцем главом погађа стативу Борјановог гола.
37'
Без шанси након Звездиног водећег гола.
31'
ГООООЛ! Катаи је погодио. Након његовог ударца је лопта закачила једног играча домаћих и преварила голмана, пре тога је Велимировић одбранио Иванићу шут. Звезда води 2:1.

28'
Никола Крстовић је опробао ударац са ивице казненог, али право у голмана.
22'
Прво је Његош Петровић шутирао са дистанце, онда и Гајић, али је добро интервенисао голман Велимировић и избацио лопту у корнер.
14'
Висок темпо у Ивањици, али без већих прилика након два поготка.
8'
ГОООООЛ! Катаи веома брзо враћа резултат у егал. Фантастичан ударац са 20 метара из слободног ударца, немоћан је био голман домаћих.

4'
ГОООООЛ! Луковић је прошао иза леђа саиграча Николића, није сигурно да ли је желео да шутира или центрира, али погодио је мрежу. Лопта је прошла кроз руке Борјану и Јавор води 1:0.

15:05 Меч је почео!

У недељу је на програму одигравање преосталих утакмица 31. кола Суперлиге Србије. Један од занимљивијих мечева игра се у Ивањици где тамошњи Јавор дочекује београдску Црвену звезду. Меч је на програму од 15 часова.

БРИТАНСКИ ПОРТАЛ СЕ ПИТА: Може ли Звезда поново да освоји свет?

ЏАЈА ВЕРУЈЕ ДА ЋЕ ДЕКИ ОСТАТИ У ЗВЕЗДИ: Легенда црвено-белих реаговала на писање италијанских медија

КАКВА ПОБЕДА ФСС: Најталентованији фудбалер Француске играће за Србију! Син Албанке и Србина одабрао корене

Црвено-бели су након остварене победе над Партизаном у 164. вечитиом дербију обезбедили нову титулу фудбалског шампиона Србије. Али ово није крај изазова за изабранике Дејана Станковића.

Јавор је једини тим у Србији који ове сезоне није осетио горчину пораза против тима Дејана Станковића, па у Љутице Богдана верују да ће успети да прескоче и ову препреку.

- Прву утакмицу против Јавора нисмо успели да добијемо, иако је тај меч требало да завршимо са пар голова. Једноставно такав је био дан, сада је другачије, другачије је време. Мислим да сам рекао и после завршеног вечитог дербија, да је то победа коју треба да потврдимо. Утакмица против Партизана неће имати ту тежину ако не будемо прави против Јавора. У меч улазимо максимално концентрисани, дерби је прошао, одиграо се, архивиран је, поуке и добре ствари ћемо извући, а наш циљ остаје непромењен. Идемо да одиграмо једну јаку утакмицу тамо, иако је терен незгодан, мањи је, димензије су мање, они су мотивисани, имају своју математику и циљеве. Биће то једна права и добра утакмица – казао је тренер Црвене звезде Дејан Станковић.

Осврнуо се Станковић и на повреду Дијега Фалћинелија коју је задобио на 164. вечитом дербију.

- Видећемо како се Дијего осећа, он је храбран момак и може да „стисне зубе“. Треба да знамо и шта нас очекује даље и следеће суботе имамо утакмицу, тако да има времена. Видећемо са Дијегом, ја не бих рискирао, видећемо како се он осећа. Остали су на броју, сем Дијега који има расекотину и доста је болно. Преостали момци су сви у конкуренцији за тим - истакао је Станковић.

Суперлига Србије, 31. коло

Јавор - Црвена Звезда

Стадион: Стадион Крај Моравице, Ивањица

Судија: Лазар Лукић

Јавор: Велимировић, Јевремовић, Остојић, Павишић, Јевтић, Дукуре, Маричић, Шћепановић, Николић, Илић, Луковић.

Црвена звезда: Борјан, Гајић, Панков, Милуновић, Родић, Петровић, Катаи, Канга, Иванић, Бен, Крстовић.

Питање шампиона је решено, тако да би три бода у корист београдске екипе била само ствар престижа док би тиму из Ивањице омогућило да преживи у Суперлиги и избегне борбу за опстанак.

Јавор је тренутно на 13. позицији са освојених 37 бодова, са само бодом мање прати га Нови Пазар, али ни Рад није далеко са 36 освојених бодова.

Ток меча можете пратити УЖИВО на нашем порталу, испод овог текста.