МИТАР ДОНЕО ПОБЕДУ СРБИЈИ: Ровоска БОРБА у Крушевцу одлучена у самом ФИНИШУ (ВИДЕО)

10.10.2019. 22:49 17:13
Srbija - Paragvaj
Србија - Парагвај / Извор: Србија Данас

Проба за Орлове пред наставак квалификација за Европско првенство.

Фудбалери Србије савладали су Парагвај на пријатељском мечу у Крушевцу минималним резултатом. Гости су добар део другог дела играли са играчем мање, пошто је Алмирон зарадио други жути картон у 53. минуту, због симулирања. Меч је решен у самој завршници, у 90. минуту када је на центаршут Родића погодио Александар Митровић и донео тријумф.

Гости су одиграли добро прво полувреме, али је најбољу шансу имао Душан Тадић који је у 25. минуту погодио пречку. Након искључења Алмирона преузели смо иницијативу, али нисмо створили велики број шанси, све до саме завршнице.

Србију у понедељак од 20:45 очекује наставак квалификација за Европско првенство, гостовањем у Литванији. Наша репрезентација, након пораза од Украјине и Португала има само теоретске шансе да се путем квалификација пласира на првенство Европе, али ће изабраници Љубише Тумбаковића имати прилику да се пласирају кроз бараж који је на програму у марту.

Ток меча из Крушевца могли сте да пратите уживо на нашем порталу.

ПРИЗНАЊЕ ЗА СРЂАНА ЈОВАНОВИЋА: УЕФА наградила једног од најбољих српских судија

ГРОБАРИ СУ ОВО СА НЕСТРПЉЕЊЕМ ЧЕКАЛИ: Дефинитивно познато хоће ли Погба играти у Хумској (ФОТО)

СВЕ УКАЗУЈЕ НА ТО: Јовић напушта Реал? Ево и због кога! (ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Гооол! Одличан центаршут Родића и сјајна реакција Митровића који је у самом финишу донео победу Србији!

85. минут
Роцков мења Рајковића на голу Орлова.
84. минут
Санчез је заменио "пожутелог" Гонзалеса.
80. минут
Жути картон је зарадио Гаћиновић.
75. минут
Веома спор ритам у другом полувремену, Србија не успева да искористи предност играча воше и створи неку озбиљнију шансу.
74. минут
Нови жути картон за Дениса Гонзалеса.
71. минут
Лескано је заменио Санабрију.
68. минут
И Виласанти је добио јавну опомену.
66. минут
Двострука измена у репрезентацији Србије. Родић је заменио Младеновића, а Милуновић Коларова.
65. минут
Митровић се нашао у доброј ситуацији пред голом гостију, али је Гомез избацио лопту у корнер.
63. минут
Солидна акција Србије по десној страни, али је после покушаја Гобељића лопта отишла у гол-аут.
60. минут
Нови покушај Љајића, али још једном непрецизно.
59. минут
Еспиноза мења Паредеса у редовима гостију.
53. минут
Алмирон је добио други жути картон због симулирања пенала након дуела са Стефаном Митровићем, па гости остају са десеторицом на терену.
51. минут
Јавна опомена за Гомеза.
47. минут
Први покушај у другом полувремену дело је Адема Љајића, али је лопта отишла покрај десне стативе гола Парагваја.
46. минут
Селектор Србије, Љубиша Тумбаковић, одличио је да направи две измене. На позицији десног бека, Милетића је заменио Гобељић, док је Саша Лукић ушао у игру уместо Луке Миливојевића.

2. полувреме

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут
Парагвају је у потпуности припала завршница првог дела. Коларов је у последњој секунди интрвенисао испред Санабрије, након одличног продора Ривероса. Срећом, нема промене резултата.
43. минут
Жути картон је добио Алмирон због приговора.

41. минут
Две велике шансе за госте. Најпре је Рајковић одлично интрвенисао, а затим је гостима поништен и гол због прекршаја над Коларовим. И даље без голова.
38. минут
Одличан пас Максимовића, којим је "избацио" Милетића по десном боку. Бек наше репрезентације је покушао да центрира из изгледне позиције, али је делимично изблокиран, па је лопта постала лак плен голмана гостију.
37. минут
Рововска борба у Крушевцу, Србија покушава углавном по десном боку, а Парагвајци из контранапада. Међутим, мреже и даље мирују.
33. минут
Нову полушансу је имала Србија, али је после доброг потеза Митровића уследио неспоразум Радоњића и Гаћиновића, и даље без голова "под Багдалом".
29. минут
Алмирон је имао нову шансу за госте. Уследио је корнер након кога су се сударили Гомез и Рајковић, па је Словенац прекинуо меч.
25. минут
Љајић погађа пречку! Разоран ударац Адема, а лопта се од јачине шута од пречке одбила дубоко у поље, велика срећа за голмана Фернандеза.
23. минут
Нови добри дриблинзи Радоњића по десном боку после којих је пронашао Љајића, али он се није добро снашао па је пропала полушанса Орлова.
20. минут
Гаћиновић се жали на повреду, после дуела са једним Парагвајцем који га је закачио по лицу. Меч је настављен.
19. минут
Веома тврд меч у Крушевцу, Парагвајци се све више оријентишу на контранападе, али наши не успевају да пронађу пут до гола гостију.
15. минут
Србија полако успоставља теренску равнотежу, Радоњић је прошао по десној страни и убацио у петерац, али је одбрана Парагваја отклонила опасност.
8. минут
Риверос је упутио нови ударац ка нашем голу, али је Рајковић лако интрвенисао.
7. минут
Нова шанса за госте. Алмирон је пронашао Дениса Гонзалеса који није добро шутирао са 16 метара, поред двојице наших играча. Парагвајци су боље започели сусрет.
5. минут
Прва шанса пред голом Орлова. Санабрија је замало закаснио на убацивање са десне стране, да је захватио лопту како је желео ти би била стопостотна шанса за Парагвај. Остаје 0:0.
1. минут
Србија је у белим дресовима, гости у плавим, меч је почео.

ЦРВЕНИ КАРТОН: Алмирон у 53.

СРБИЈА: Рајковић (од 85. Роцков), Милетић (од 46. Гобељић), С. Митровић, Коларов (од 67. Милуновић), Младеновић (од 67. Родић), Максимовић (од 66. Гудељ), Миливојевић (од 46. Лукић), Гаћиновић, Љајић, Радоњић, А. Митровић. Клупа: Дмитровић, Роцков, Гобељић, Родић, Гудељ, Лукић, Костић, Миленковић, Милуновић, Павловић. Селектор: Љубиша Тумбаковић.

ПАРАГВАЈ: Фернандез, Рохас, Гомез, Алонсо, Риверос, Паредес (од 59. Еспиноза), Хорхе, Виљасанти, Алмирон, Санабрија (од 71. Лескано), Гонзалес. Клупа: Силва, Мартинез, Пирис, Балбуена, Санчез, Ромеро, Еспиноза, Каку, Самудио, Лескано, Ромеро. Селектор: Едуардо Беризо.

Погледајте како изгледа српска одбојкашица Јована Бракочевић

КО СЕ ПЉУСКА БОЈИ ЈОШ: Пада и пада, а партизановци тренирају (ВИДЕО)

БИЛО ЈЕ ЗАГЛУШУЈУЋЕ: Само двојица из Фенера нису били извиждани, а један је добио и ОВАЦИЈЕ (ФОТО)

СВЕ ЈЕ ГРМЕЛО У АРЕНИ: Ево како су Звездаши ДОЧЕКАЛИ Николу Калинића

ДОЈАДИЛА МУ КОШАРКА: Блат ДОНЕО важну одлуку! (ФОТО)

ТЕК ШТО ЈЕ ОКАЧИО КОПАЧКЕ О КЛИН: Петр Чех је поново професионалац! Ево у ком спорту ће се опробати

ЧЕЛСИ СЛАВИО АЛИ МЕЧ ОБЕЛЕЖИЛА БИЗАРНА ОДЛУКА: Зар ово није пенал у Премијер лиги? (ВИДЕО)
FK Čelsi

21.09.2024. 15:47
ТУЖНА ВЕСТ: Преминуо отац Милоша Красића
Miloš Krasić

21.09.2024. 14:21
Филиповић: Бенфика победила на искуство и квалитет, грешке Звезду коштале пораза
Zoran Filipović

21.09.2024. 13:36
ДОМАЋИН ОВОЛИКО НИКАД НИЈЕ БИО ПОТЦЕЊЕН: Звезда огроман фаворит! Ово су квоте за вечити дерби