РЕАЛ ПО 15. ПУТ ПОКОРИО ЕВРОПУ: ”Милионери” пали у другом полувремену!

01.06.2024. 20:16
Real
Реал / Извор: Танјуг/АП пхото/Мигуел Sanntos

Фудбалери Реал Мадрида постали су шампиони Европе по 15. пут у историји клуба. Они су у финалу Лиге шампиона саваладали Борусију Дортмунд са 2:0 (0:0).

У првом полувремену Дортмунд далеко бољи, у наставку Реал је био тај који је преузео конце игре и који је имао више снаге да стигне до победе, на крају слободно можемо рећи и заслужене.

Фантастично је играо Дортмунд у првом полувремену, фалила је само добра завршница и вероватно мало среће, док је Реал био у подређеном положају, очигледно су надмудрени и увек када би кренули мало офанзивније, уследила би одузета лопта и потом контра Немаца.

Након једног шута Валвердеа који је отишао преко гола, уследила је доминација Дортмунда, посебно у периоду од 20-30. минута утакмице.

Фулкруг и Брант су први припретили, а онда у 21. минуту велика шанса, Хумелс је послао идеалну лопту Адејемију који је изашао 1 на 1 са Куртоом, обишао га, али је отишао превише у страну и није успео да упути добар ударац. Лош избор, морао је да реши ову ситуацију.

Два минута касније, Реал на тешким мукама, после доброг продора Матсена лопта долази до Фулкруга, могуће да је био у офсајду, али он није досуђен и нападач Борусије је погодио стативу!

Нову шансу за Дортмунд пропустио је Адејеми када је после контре успео да шутира, али је Куртоа одлично реаговао. Играо се 28. минут, а пар минута касније смо видели чак шесторицу играча Дортмунда који истрчавају контру.

Уследио је период игре са доста тактичких и техничких грешака и једних и других, а Реал Мадрид једноставно није личио на тим који треба да освоји Лигу шампиона и навијачи тог тима су се надали да ће се ситуација нагло променити почетком другог дела.

Ваља истаћи и шут Забицера на самом крају првог полувремена када је Куртоа поново одлично одбранио ударац.

Тони Крос је био тај који је бриљирао на старту другог полувремена, први је припретио и натерао Кобела да интервенише по први пут на овој утакмици, а одмах потом је Реал био опасан и после корнера и чинило се да је са Дортмундовом доминацијом из првог полувремена завршено.

Дани Карвахал је био следећи који је припретио у првих 10 минута другог полувремена, Реал је дефинитивно боље ушао у друго полувреме, а Дортмунд је до прве озбиљне шансе стигао преко данас веома доброг Фулкруга у 63. минуту утакмице после центаршута Матсена са леве стране, шутирао је главом, али је поново Куртоа био на месту.

У 69. минуту Винисиус шаље лопту пред гол, Кобел тотално несигуран у дуелу са Белингемом, лопта на крају пролази тик поред стативе.

Тек у 72. минуту смо видели прву измену, ушао је Марко Ројс уместо Адејемија.

У 74. минуту Реал је повео.

Дани Карвахал је био човек који је донео предност Реал Мадриду, напао је прву стативу, скочио и погодио мрежу! Асистенција из корнера пише се легенди ове игре, Тонију Кросу.

Само три минута касније велика шанса после продора Винисијуса по левој страни, лопта долази до Белингема који шаље лопту мало поред гола.

Деловало је да је Дортмунд пао физички после одличног првог полувремена, Реал је појачавао ритам како је утакмица ишла ка завршетку. Пробао је Тони Крос поново из слободног ударца, али је поново Кобел био одличан. У 81. минуту ударац и Камавинге, Кобел је поново одбранио. И опет је голман Дортмунда био сјајан после покушаја Наћа...

Шансе су се ређале као на траци.

У 83. минуту све је било готово. Винисиус Жуниор је постигао гол, све се десило после грешке Матсена, Белингем му је одузео лопту, а Винисиус је погодио из изгледне ситуације.

Тек у 85. минуту Карло Анћелоти прави прве измене, заменио је и Тонија Кроса који је завршио своју клупску каријеру.

У 87. минуту лопта у мрежи Реал Мадрида. После центаршута са леве стране, Фулкруг је погодио мрежу, али се испоставило, као што је и судија у први мах досудио, да је био у офсајду.

Није било времена да Борусија направи нешто више до краја утакмице, па је Реал стигао до заслужене победе.

90+5

КРАЈ МЕЧА!!!

Крај меча! Реал Мадрид је шампион Европе по 15. пут! Савладали су Борусију Дортмунд са 2:0!

90. Минут

Заоатавно време!

87. Минут

Поништен гол Борусије!

83. Минут

ГОООЛ!!! Реал ДУПЛИРАО ПРЕДНОСТ!

Погрешио је Матсен, Крос је украо лопту и упослио усамљеног Винисијуса који је савладао Кобела!

74. Минут

ГОООЛ!!! Води Реал!

Реал је повео на "Вемблију", а Борусија примила гол на крајње почетнички начин.

Изведен је аут, набачена лопта на петерац, а тамо је најнижи играч на терену дао гол главом.

Дани Карвахал је висок 172 центиметара и успео је да "откључа" ово финале.

69. Минут

Мадриђани све опаснији!

Винисијус ка Белингему

Убацио се из другог плана, у свом стилу, али је промашио лопту енглески репрезентативац.

Још једна велика шанса све опаснијег Реал Мадрида.

63. Минут

Фулкруг у шанси!

Адејеми га је пронашао прелепим центаршутом, али нападач Борусије шутира главом право у Куртоу.

Белгијски голман бележи још једну интервенцију.

56. Минут

Шанса за Реал!

Карвахал је захватио волеј на другој стативи, али је Кобел, уз помоћ свог саиграча, успео да укроти тај ударац.

49. Минут

БРАНИ КОБЕР!

Прелеп слободњак Тонија Кроса

Гађао је у саме рашље, али је Грегор Кобел био на тој лопти и избио је у корнер.

45. Минут

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

Настављено је финале лиге шампиона! Реал и Борусија настављају борбу за трофеј. Резултат је 0:0.

45+4

ПОЛУВРЕМЕ!

Крај првог дела меча! Иако Реал Мадрид важи за фаворита у овом мечу, ипак ”милионери” из Дортмунда остављају бољи утисак.

41. Минут

КУРТОА СПАСАВА РЕАЛ!

Да није белгијског голмана, Борусија би вероватно била у предности до сада.

Марсел Сабицер је шутирао са дистанце, али је Куртоа одлично интеревенисао и избио лопту у корнер.

35. Минут

КАРТОН ЗА ВИНИСИЈУСА!

Главни судија меча Славко Винчић показује жути картон Винисијусу Жуниору. Нападач Реала је у намери да узме лопту оштро стартовао и умало повредио голмана Кобела.

27. Минут

”МИЛИОНЕРИ” НАПАДАЈУ!

Милионери све бољи. Адејеми је промешао одбрану Мадриђана међутим његов ударац брани Куртоа, да би у наставку акције Фулкург био непрецизан.

21. Минут

ОГРОМНА ШАНСА!

Аууу, шта сада у гол није претворио Адејеми. Заобишао је Куртоу и шутирао ка голу, али је на правом месту био Карвахал и спречио погодак. Претходно је Хумелс послао фантастичан пас у простор за свог саиграча!

12. Минут

Претња Реала!

Прети и Винисијус. Покушао је Бразилац ударцем искоса са десне стране, међутим нема промене резултата.

03. Минут

СКАНДАЛ НА СТАРТУ!

Један навијач је ушао на терен и усликао селфи са Џудом Белингемом, а од обезбеђења ни трага ни гласа.

Тако да је он наставио да се слика са играчима Реала.

А онда... Ушло је још навијача са трибина и почели су да раде исто.

01. Минут

ПОЧЕЛО ЈЕ!

Меч финала Лиге шампиона је почео. Ко че на кров Европе, Борусија Дортмунд или Реал Мадрид?

Пратите меч уживо.

УДАРИО ЈАКО ПО ТРЕНЕРУ: Са Тен Хагом на клупи, Јунајтед је милионима километара удаљен од титуле у Премијер лиги

16.09.2024. 18:08
"ЈА МУ НЕ ВЕРУЈЕМ" Богдановић проговорио о Пешићу и његовом одласку са клупе Србије

FK Dandalk

СКАНДАЛ! НАПАДНУТ ВИСОКИ СРПСКИ ДИПЛОМАТА Албанци чули да прича наш језик, па НАСРНУЛИ НА ЊЕГА - један од нападача покушао да побегне