СУПЕРМЕН БОРЈАН ЗА ФУДБАЛСКУ БАЈКУ: Невиђено још од Барија, Звезда ПЕНАЛИМА на корак до Лиге шампиона (ВИДЕО+ФОТО)

13.08.2019. 18:55 00:24
Milan Borjan i Ričmond Boaći
Милан Борјан и Ричмонд Боаћи / Извор: Реутерс

Лига Европе је обезбеђена.

Ово није виђено од 1991. године! Па, ни тада! Црвена звезда је елиминисала Копенхаген после 11 серија пенала и драме какву само фудбал може да режира.

Копенхаген – Црвена звезда 1:1, 7:8 после три сата гладијаторске борбе у колевци бајки Да закључимо, првак Србије ће у плеј-офу за Лигу шампиона играти против Јанг Бојса, а ако не прође у елиту, за утеху ће бити учесник групне фазе Лиге Европе.

Трећу годину заредом тим Владана Милојевића војеваће битке са најбољим тимовима Европе, потпуно заслужено!

Херој је Милан Борјан који је одбранио три пенала, а шта се све дешавало у Копенхагену прочитајте у наставку извештаја.

НЕКОЛИКО САТИ ПРЕ МЕЧА: Делије направиле ШОУ! Погледајте АТМОСФЕРУ на улицама Копенхагена! (ВИДЕО)

ШОК ЗА ЈОВИЋА: Зидан га ТЕРА из Реала! Ево шта ће бити са њим

СТАНОЈЕВИЋ ПРЕД ПОТПИСОМ: Вишеструки шампион који је желео Владана Милојевића доводи бившег тренера Партизана!

ТУЖНЕ ВЕСТИ ЗА НАВИЈАЧЕ ЗВЕЗДЕ: Северна трибина претрпела велики губитак (ФОТО)

ТУЖНЕ ВЕСТИ ЗА НАВИЈАЧЕ ЗВЕЗДЕ: Северна трибина претрпела велики губитак (ФОТО

11.серија
Винд је промашио, одбрана Борјана, краааај!
11.серија
Панков сигуран, 8:7 за Звезду!
10.серија
И голман Копенхагена прецизан!
10.минут
Борјан прецизан!
9.серија
Папајанопулос поравнава, следе ударци чувара мреже!
9.минут
Сјајно изведен пенал Гобељића, шампион Србије поново води!
8.серија
Рутински шут за ново изједначење.
8.минут
Милош Дегенек погађа, Звезда води 4:3, притисак је на страни домаћина!
7.серија
И Хрват Бартолец је пребацио гол, црвено-бели још увек у игри!
7.серија
И Вељко Симић је пребацио гол! Нова велика прилика за Копенхаген.
6.минут
Н Доје је шутирао за четврто коло, али је Борјан још једном феноменално интрвенисао, остаје 3:3!
6.серија
Јованчић је промашио цео гол, Копенхаген ће имати меч лопту!
5.серија
Зека поравнава, драма се наставља!
5.серија
Панков погађа за вођство Звезде
4.серија
Бенгстон је одлично шутирао, али сјајна парада Борјана спречава ново вођство Данаца!
4.серија
Жандер рутински погађа за 2:2.
3.серија
Сотирију је погодио и довео Данце у вођство после три серије - 2:1!
3.минут
Катастрофалан шут Јевтовића, лопта је отишла високо изнад пречке!
2.серија
Виктор Фишер је промашио оквир гола, Звезда поравнала после две серије једанаестераца!
2.серија
Иванић је сигуран са беле тачке - 1:1!
1.серија
Винд је рутински погодио, Копенхаген води у пенал серији.
1.серија
Марко Марин је промашио, лош почетак црвено-белих! Лопта је несрећно завршила на пречки!

Први пенал шутираће играчи Црвене звезде

Коначно, крај меча! Шутираће се пенали.

120. минут
Сотирију мења Фалка. Кипранин је одмах угрозио Борјана, али је голман Звезде одбранио.
118. минут
Капитен "лавова" Зека је шутирао са 18 метара поред гола.
112. минут
Жандер је кренуо у солопродор, са леђа га је оборио Бјел и добио други жути картон. Искључење за крило Копенхагена, до краја меча играће се 10 на 10.
110. минут
Ракета Винда, Борјан избацује у корнер.
107. минут
Жути картон за Иванића због приговора.
105. минут
Крај првог продужетка. Црвено-бели се грчевито бране са играчем мање. Још 15 минута наде и стрепње.
101. минут
Бјел је одлично шутирао после гужве, али је Борјан одлично интервенисао и одбио лопту. Гобељић је послао лопту у корнер.
97. минут
Прилика за Копенхаген, Винд је избацио резервисту Бјела, али је Симић клизећим стартом отклонио опасност. Било је баш незгодно.
95. минут
Звезда се брани и чека шансу за контранапад.
91. минут
Милојевић има право на бонус измену, искористио је од првог минута продужетка. Милан Јевтовић је заменио Алексу Вукановића.

Крај регуларног дела, 1:1  - играће се продужеци два пута по 15 минута.

90 2
Шанса за Звезду после прекида. Дегенек је спустио главом до Јованчића који је шутирао преко гола.
90. минут
Четири минута судијске надокнаде, меч прати 29.872 гледалаца.
81. минут
Мења и Солбакен, Бартолец је у игри, терен је напустио Варела.
80. минут
Трећа измена у Звезди. Милојевић баца у ватру Вељка Симића уместо повређеног Боаћија.
75. минут
Најбоља шанса за Копенхаген, Фишер је шутирао поред гола.
70. минут
Боаћи се ухватио за колено уз болну гримасу. Да ли је ово нови пех за црвено-беле? Нападач Звезде се вратио на терен псоле указане помоћи.
60. минут
Мења и Стале Солбакен. Изашао је Стаге, на терену је Фалк.
59. минут
Радован Панков је морао да уђе на позицију искљученог Милуновића, Милојевић је извео из игре Кањаса.
53. минут
Поништен гол Вукановића, оправдано после сјајне асистенције Марина. А, онда други жути картон за Милуновића и то други после фаула над Ндојеом у ваздуху- Звезда ће до краја меча играти са 10 играча.
49. минут
Боаћи добија жути картон због приговора.
46. минут
Почело је друго полувреме - Прва измена у Црвеној звезди - као и у Београду Жандер је заменио Милана Родића на позицји левог бека.
45. минут.
Ндоје, 1:1! Како лош завршетак првог полувремена. Увукли су се фудбалери Звезде у крило Борјану и за то кажњени у последњем минуту првог дела игре. Ндоје је био највиши у скоку на другој стативи и поред Дегенека и Родића главом матирао голмана Звезде.
40. минут
После корнера лопта се одбила до Иванића који је шутирао високо преко гола.
37. минут
Жути картон за Јованчића. Заслужено. Претходно су у бележницу судије Мажејке уписани Милуновић и Борјан.
36. минут
Црвено-бели су се повукли и за сада добро затварају прилазе као голу Борјана.
27. минут.
Нападач Копенхаена Ндоје је у Београду избегао жути картон после чувеног "рукомета", али је на домаћем терену добио јавну опомену због ударања Дегенека у скоку.
17. минут
Гоооол, Боаћииии, 0:1! Марин је центрирао са леве стране, Боаћи је побегао штоперима Копенхагена и клизећим  стартом спретно послао лопту у мрежу данског тима.
14. минут
Ндоје ње примио лопту на 18 метара од гола Звезде, оштро је шутирао, али поред гола. Прва шанса за домаћина.
10. минут
Озбиљна акција црвено-белих. После неколико успешних додавања лопта је дошла до Јованчића који је шутирао преко гола са 20-ак метара.
1. минут
Зека је згазио Иванића у казненом простору! Звезда је већ силно оштећена за пенал! Какав почетак утакмице, какав наставак београдске неславне судијске ујдурме. Судија Мажејка је жестоко оштетио првака Србије.

Утакмица је почела

Делије су спремне да пруже подршку својим љубимцима. Ори се "Ми смо цигани, најјачи смо, најјачи".

Delije
Делије / Извор: Србија Данас

Погледајте дочек на стадиону "паркен" за фудбалере Црвене звезде.

САСТАВИ: Копенхаген: Гритебуст - Варела, Папајанопулос, Нелсон, Бенгтсон - Холсе, Зека, Стаге, Фишер - Винд, Ндој.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гобељић, Дегенек, Милуновић, Родић - Кањас, Јованчић - Иванић, Марин, Вукановић - Боаћи.

Погледајте како изгледа америчка одбојкашица Кајла Симонс.

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности