ЗВЕЗДИНА РАПСОДИЈА: Петарда на „Маракани“ – Колубара ће ово дуго памтити (ВИДЕО)

16.07.2022. 19:31
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Друго коло домаћег првенства.

Фудбалери Црвене звезде остварили су другу узастопну победу у Mozzart Бет Суперлиги Србије. Изабраници Дејана Станковића су у оквиру другог кола, на стадиону “Рајко Митић”, савладали екипу Колубаре резултатом 5:0. Слободно се може рећи да је ова утакмица била решена већ након 25. минута игре.

СТАНКОВИЋ НАШАО РЕШЕЊЕ: Још један ЉУБИМАЦ ДЕЛИЈА се враћа на Маракану!

ЗВЕЗДАШИ СЛАВЕ: Све договорено са Александром Пешићем! Понуда задовољила апетите турског клуба

И ЛЕГЕНДАРНИ НЕМАЦ ВЕРУЈЕ У ОРЛОВЕ: Србија ће бити ИЗНЕНАЂЕЊЕ на Светском првенству!

У првим минутима меча гости су деловали сконцентрисано, ималу су лопту у свом поседу, одбрана је била на свом месту тако да су играчи Звезде тешко проналазили пут до места који би могао да угрозо гол Балше Поповића. Међутим… у деветом минуту,  Александар Катаи је са десне стране казненог простора гостију вукао лопту, дошао у ситуацију један на један са одбранбедним играчем гостију, шутирао искоса и затресао "малу мрежу" голмана Балше Поповића! Било је то 1:0 за Црвену звезду.

Могла је Колубара да дође до изједначења три минута касније, нападач гостију Вукушић изашао је сам на Борјана после грешке Ераковића, али се хрватски интернационалац није добро снашао, па је Звездин капитен пре њега дошао до лопте и отклонио опасност.

Казна је стигла у 16. минуту, одлично је на десној страни пробио, десни бек вечерас, млади Никола Станковић, упутио добар центаршут, а Милан Паков сјајно погодио главом, и тако учврстио своје место у стартној постави екипе Дејана Станковића.

Само шест минута касније поново је погодио Павков. Тада је Букари сјајном дугом лоптом иза леђа одбране Колубаре упослио Иванића, голман Поповић је превише истрчао са гол линије, те га је лако "прошао" Иванић који је био несебичан и упутио лопту ка Павкову који је лако смешта у небрањену мрежу гостију, за 3:0!

Сјаних 25 минута за "црвено-беле" комплетирао је Александар Катаи својим другим голом на мечу на асистенцију Букарија. То је био Катаијев 84. гол за Звезду, тако је момак из Србобрана постао 10. најбољи стрелац у историји клуба.

Треба напоменути и да је црвено-белима поништен погодак у 36. минуту због офсајда, стрелац је био Букари, али узалуд.

У последњем минуту првог дела Звезда је ипак дошла до петог поготка, а у стрелце се уписао Гејлор Канга на сјајну асистенцију Александра Катаија са ивице шеснаестерца.

Жаргонски речено, „петардом“ се отишло на одмор.

У наставку је гас очигледно пуштен, ипак су фудбалери Дејана Станковића оставили нешто и за наредне противнике, а шансу су добијали и играчи који нису играли у првом дуелу ове сезоне.

Имали су фудбалери Колубаре шансу да смање резултат средином полувремена када је Марјановић погодио пречку, а на другој страни је Иванић имао добру шансу у 60. минуту, али промена није било ни када је направљен фаул над Лучићем, младим играчем Црвене звезде, у казненом простору.

Марјановић га је непрописно зауставио, а још један млади фудбалер, Лековић, није постигао погодак, видело се очигледна нервоза на његовом лицу, а ваља напоменути и да је голман Поповић одлично реаговао.

Овом победом црвено-бели су на лидерској позиције Mozzart Бет Суперлиге Србије а у стопу је прати Војводина, која је вечерас у новосадском дербију савладала екупу Младости ГАТ резултатом 4:0.

Детаљнији ток меча можете испратити у наставку текста.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - КОЛУБАРА 5:0

Друго полувреме

21:55
КРАЈ МЕЧА!!! Црвена звезда - Колубара 5:0
87. Минут
БРАНИ ПОПОВИЋ! Млади Лековић је извео казнени ударац, шутирао је у леву страну голмана Поповића по земљи...голман Колубаре лако изацује ову лопту ван гола.
85. Минут
ПЕНАЛ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ! Оборен је Лучић у казеном простору, судија Радаковић показује на белу тачку!
79. Минут
Нова промена у Звезди! Уместо Родића на терену је Стефан Лековић. Излази и Катаи, у игри је Владимир Лучић.
73. Минут
ПРЕЧКА!!! Марјановић је покушао искоса са велике удаљеност, није се померао МИлан Борјан а лопта је затресла пречку.
72. Минут
Излази стрелац два гола Милан Павков, мења га Охи. Излазе и Кангва и Букари, а на терену су Саного и Мустафа.

70. Минут
Добар продор Кангве и солидан ударац. Снажно, али отприлике метар поред десне стативе.
61. Минут
Још један опасан напад Звезде. Катаи проиграва Иванића на левом боку, али му лопта мало бежи, па не шутира најбоље, и брани Поповић.

59. Минут
Шести гол виси у ваздуху! Звезда опкољава шеснаестерац гостију. Продире се већином по стрени, комбинују Букари и Иванић али још увек одолева одбрана Колубаре.
52. Минут
Нешто мирнији период игре. Звезда нема намеру да жури, лопта је већином у њиховом поседу. Гости покушавају да организују напад из задње линије, али прећи Звездин центар је прилично немогуће...

21:09
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

Прво полувреме

20:50
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!!! Црвена звезда - Колубара 5:0
45. Минут
ГОООЛ!!! Гелор Канга је искористио одличан пас Александра Катаија на са ивице казненог простора, шутирао је из прве Габонац, Поповић је био немоћан - лопта је завршила у доњем десном углу гостију.
43. Минут
Голман Поповић спречава "петарду" на "Маракани". Опасан је био шут Павкова са ивице шеснаестерца али је сјајно реаговао голман гостију.
40. Минут
ПОНИШТЕН ГОЛ БУКАРИЈА! Након што се неколико минута проверавао гол Букарија у ВАР собу, судије су донеле одлуку да је у питању ОФСАЈД. Остаје 4:0 за Црвену звезду.
36. Минут
ГООЛ!!! И Букари је затресао мрежу Колубаре. Из мртвог угла је "распалио" фудбалер који је овог лета стигао на "Маракану" . Немоћан је био голман Поповић.
31. Минут
БУКАРИ ИСКОМПЛИКОВАО! Сјајан пас Кангве у казнени простор, приметио је то Букари, стигао лопту избио сам пред голамана Поповића али је прекомпликовао са дриблинзима те је голман Колубаре избио лопту у корнерн.
28. Минут
ГООЛ!!! Александар Катаи је стрелац! Букари је искористио простор који му је оставила одбрана гостију, показао је своју муњевиту брзину, нашао се сам пред голманом али је био несебичан те је упослио Катаија који је практично са гол линије затресао мрежу. Ово је трећи гол Катаија у току досадашњег првенства.
22. Минут
ГООЛ!!! Милан Павков! Експресна контра Звезде резултовала је да голман Поповић превише истрчи са гол линије, те га је лако "прошао" Мирко Иванић који је био несебичан и упутио лопту ка Павкову који је лако смешта у небрањену мрежу гостију. Црвена звезда - Колубара 3:0!

Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

16. Минут
Црвена звезда жели до трећег гола! Одлична контра уследила је одмах након што је Колубара извела лопту са центра. Катаи је упутио ударац ка голу са ивице шеснаестерца али се снашао млади голман Поповић.
15. Минут
ГООЛ!!! МИлан Павков је затресао мрежу гостију након сјајен асистенције младог Николе Станковића! Друго гол Павкова од почетка сезоне.
13. Минут
Гости одмах желе изједначење! Добар али снажан пас добио је нападач Колубаре - Вукушић који је имао отворен пут ка голу Звезде, међути Борјан истрчава изван шеснаестерца и избија ту лопту.
09. Минут
ГООООЛ!!! Александар Катаи је са десне стране казненог простора гостију вукао лопту, дошао у ситуацију један на један са одбранбедним играчем гостију, шутирао искоса и затресао "малу мрежу" голмана Балше Поповића! 1:0 за Црвену звезду.
06. Минут
Екипа гостију делује доста концентрисано у одбрани, нема простора за пролаз играча Црвене звезде. Делује да фудбалери Колубаре чекају кикс домаћина.

Delije
Делије / Извор: МН Press

03. Минут
КОРНЕР ЗА ЗВЕЗДУ! Пас Кангве за Катаија и први корнер за Звезду. Изводи га Канга, али интервенише Поповић и боксује лопту далеко од свог гола.
20:03
МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО! Први напад има екипа Црвене звезде која наступа у новој колекцији црвено-белих дресова док су се гости одлучили за традиционалну зелено-црну опрему.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте сцену са веридбе Марка Гобељића и Катарине Грујић

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
ОЛАЈИНКА: Могли смо да завршимо са бодом
Piter Olajinka

МАЛО ЈЕ НЕДОСТАЈАЛО ЗА РЕМИ: Бенфика савладала Звезду на Маракани

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)