СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звезда машила шансе, Партизан тражио пенале, на крају ДУПЛА НУЛА (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

27.08.2017. 18:50
Derbi1
Дерби1 / Извор: МН Press

Утакмица се игра на стадиону Рајко Митић.

Црвена звезда и Партизан одиграли су без голова 155. Вечити дерби на стадиону Рајко Митић, пред више од 30 хиљада навијача. Црвена звезда је имала много боље шансе и више ће жалити за два бода, док је Партизан очигледно дошао по бод и освојио га. Нападачи Црвене звезде Боаћи и Пешић могли су да се прославе, али нису имали среће, а и сигуран на голу Партизана био је Владимир Стојковић.

ШОК ПОСЛЕ ДЕРБИЈА! Боаћи одиграо последњу утакмицу за Црвену звезду (ФОТО)

ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА: Управа Партизана пред меч на Маракани донела НЕОЧЕКИВАНУ одлуку! (ФОТО)

На другој страни, играчи Партизана су више обраћали пажње на одлуке судије Данила Грујића него на игру, па изабраници Мирослава Ђукића нису показали ни делић онога што су радили у реваншима против Олимпијакоса и Видеотона. Звезда је показала више од вечитог ривала, али оно што је за црвено-беле је да су задржали три бода предности у односу на вечитог ривала.

ГРОБАРИ У НЕВЕРИЦИ: Да ли је РЕАЛНО да ЗВЕЗДА Серије А дође у Партизан!? (ФОТО)

КРАЈ!

Два минута надокнаде

83. минут - смањена видљивост на терену због бакљаде Гробара, па је судија Грујић прекинуо игру.

82. минут - слободан ударац за Звезду са 18 метара, после играња Мирослава Вулићевића руком, али Мичел Доналд погађа живи зид.

77. минут - Ненад Милијаш мења дебитанта Ненада Крстичића.

ПОТПИС ПОСЛЕ ДЕРБИЈА! У Партизан стиже НАЈВЕЋЕ појачање! (ФОТО)

75. минут - друга измена у Партизану, ушао је Петар Ђуричковић уместо Марка Јанковића.

71. минут - жути картони за Гобељића и Ђурђевића због међусобног кошкања.

69. минут - Урош Ђурђевић шутира изнад гола из слободног ударца са око 25 метара.

68. минут - улази рекордер по броју одграних Вечитих дербија Саша Илић, излази дебитант у дербијима Сума.

67. минут - прва измена на утакмици, уместо Пешића улази Немања Радоњић, некадашњи члан Партизана.

63. минут - прва шанса у другом полувремену, Срнић спушта лопту Канги, али Габонац искоса са 10 метара шутира поред гола.

НОВИ УДАРАЦ ЗА ЂОРЂЕВИЋА: Србија без још једног СТАРТЕРА иде на ЕП (ФОТО)

57. минут - краћи прекид, указивала се помоћ Марку Јанковићу, али везиста Партизана се вратио на терен.

55. минут - Канга шутира лоше са више од 25 метара, иако је могао да упосли Славољуба Срнића.

52. минут - помоћни судија подиже заставицу иако делује да Боаћи није био најближи Стојковићу.

49. минут - жути картон за Милана Радина.

46. минут - бакљада Делија на северној трибини.

ДОБРА И ЛОША ВЕСТ: Један хоће ПЕШКЕ у Партизан, други ОДБИО црно-беле (ФОТО)

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

39. минут - Нова шанса за Звезду, Славољуб Срнић излази сам на голмана Партизана, али Стојковић брани.

38. минут - лош ударац левог бека Партизана Милетића, искоса са око 15 метара.

ДРУШТВЕНЕ МРЕЖЕ ГОРЕ: Да ли су ОВО били пенали? (ВИДЕО)

36. минут - нови зицер за Звезду, Боаћи је имао отворен пут ка голу, али је лопта у пресудном тренутку одскочила од џомбе и преварила нападача из гане, који је није успео да захвати лопту онако како је желео.

34. минут - најбоља шанса на утакмици, Пешић погађа пречку.

30. минут - Сума са 25 метара шутира поред гола.

22. минут - Марко Јанковић пада после контакта са Дамијеном Ле Талеком у шеснаестерцу Звезде, судија Данило Грујић показује жути картон везисти Партизана јер је по његовом мишљењу симулирао.

DemirJukic
ДемирЈукиц / Извор: Србија Данас

ПАО РЕКОРД! Гробари у ТРАНСУ, Динамо ОСТАО без НАЈБОЉЕГ играча пред мечеве са Партизаном!

18. минут - Гробари почињу са навијањем, првих 18 минута су ћутали у знак почасти преминулом Демиру Јукићу (прочитајте ОВДЕ).

17. минут - опасност пред голом голом Партизана, мала несигурност Стојковића, али се Пешић и Боаћи нису снашли.

15. минут - Марко Јанковић шутира преко голоа из слободног ударца са око 25 метара.

14. минут - Доналд обара Тавамбу у казненом простору Црвене звезде, али судија Данило Грујић није показао на белу тачку.

11. минут - Стојковић брани ударац Боаћија искоса, уследио је корнер, из ког је умало Урош Ђурђевић постигао аутогол.

9. минут - први озбиљнији напада Звезде, али Боаћи није центрирао прецизно на другу стативу где се налазио дебитант у дербијима Александар Пешић.

5. минут - фаул Вујадина Савића над Сејдубом Сумом, у близини корнер заставице, али нема жутог картона, иако је штопер Звезде са обе руке вукао Гвинејца.

НЕЗАПАМЋЕНО ПОНИЖЕЊЕ: Грујић и Ливерпул ПОКАЗАЛИ Звезди како се ДЕКЛАСИРА Арсенал! (ВИДЕО)

1. минут - одмах јавна опомена за Евертона, који је шутнуо у главу дебитанта Ненада Крстичића приликом покушаја да маказицама шутне лопту. Данило Грујић је експресно извадио жути картон.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

БРАТСКИ ПОЗДРАВ: Два фудбалера Вечитих ривала пре почетка меча изненадили све (ФОТО)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 0:0

СТАДИОН: Рајко Митић у Београду. ГЛЕДАЛАЦА: 32.841. СУДИЈА: Данило Грујић. ЖУТИ КАРТОНИ: Боаћи, Гобељић (Црвена звезда), Евертон, Јанковић, Радин, Ђурђевић, Н. Г. Милетић (Партизан).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Ле Талек, Гобељић, Доналд, Крстичић, Срнић (од 90. Аџић), Канга, Пешић (од 67. Радоњић), Боаћи.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Н. Р. Милетић, Остојић, Н. Г. Милетић, Евертон, Радин, Сума, Јанковић, Тавамба, Ђурђевић.

ОТКРИВЕНО ПРЕД ДЕРБИ: Погледајте шта дрес Звезде прекрива на Мичелу Доналду (ФОТО)