АБА ЛИГА: И Морача је ПЛИТКА, Звезда ГАЗИ све пред собом! ФОТО)

11.12.2016. 20:50
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели дошли у Подгорици до 13. узастопне победе.

Звезда гази све пред собом.! Црвено-бели кошаркаши тријумфовално су проутуњали и Подгорицом, остварили 13. узастопни тријумф и на тај начин задржали максималан учинак у АБА лиги. У дворани "Морача" неизвесности готово да и није било. Београђани су колективном игром и чврстом одбраном доминирали готово у свим сегментима игре и дошли до победе вероватно лакше него што су се надалаи. Изабраници Дејана Радоњића у петом минуту повели су са 13: 2, а почетком другог полувремена имали и 21 поена предности. Све после тога било је само рутинска ствар да се посао приведе крају: Будућност - Црвена звезда 54:77 (18:23, 10:21, 18:16, 8:17).

ОВО СИГУРНО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Овако су у „Морачи“ дочекали Дејана Радоњића (ФОТО)

Крајње необичан био је почетак утакмице у „Морачи“. Бивши звездаш Маркус Вилијамс донео је стартну предност Подгоричанима од 2:0, а онда су црвено-бели у следећих пет минута на крилима сјајног Стефана Јовића узвратили серијом 13:0! Заиграли су ангажованије кошаркаши Будућности у наставку прве деонице, погодили неколико тешких шутева и готово анулирали заостатак 16:19.

КАКАВ ПОТЕЗ! Кошаркаш Звезде се на ОВАЈ начин ПОИГРАО са играчима Будућности (ВИДЕО)

На старту друге четвртине разиграо се Нејт Волтерс. Американац је убацио пет везаних поена, разиграо Милка Бјелицу и Огњена Кузмића после чега је Звезда поново дошла до двоцифрене предности -21:32 (14. минут). Уследила је успешна акција Луке Митровића, а затим тројке Марка Гудурића и Чарлса Џенкинса за рекордно вођство – 24:42 у 17. минуту. Будућност није никако успевала да пронађе кључ за гранитну одбрану црвено- белих што их је скупо коштало на истеку 20 минута - 28:44.

Већ на старту другог полувремена Звезда је стигла до " 21" (28:49). Уследила је серија Будућности од 9:0, али било је то све што су Подгоричани успели да остваре у том фуриозном налету. Брзо су ствар у своје руке узели Марко Симоновић, Огњен Кузмић и Нејт Волтерс. За тили час црвено-бели су поново имали капиталних 39:60. Већ тада је било јасно да ће до краја сусрета једина непознаница бити само коначан резултат.

Истине ради Будућност је направила још једну серију од 9:0 на почетку последње четвртине, али снаге ни вере да могу нешто више од часног пораза на овом мечу у њиховим редовима није било. Знали су црвено-бели да одбију и овај напад и мирно приведу посао крају. У самом финишу још су појачали темпо, грогираног противника дотукли серијом 10:0 и уздигнутих руку напустили дворану "Морача".

БУДУЋНОСТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 54:77 (18:23, 10:21, 18:16, 8:17 )

ДВОРАНА: Морача

СУДИЈЕ: Радовић, Херцег, Хордов

ГЛЕДАЛАЦА: 4.600

БУДУЋНОСТ: Рејнолдс 11, Вилијамс 8, Се. Шеховић 2, Џејмс 8, Суботић 5, Су. Шеховић 3, Гордић, Илић, Класен 7, Николић 6, Поповић 4, Врањеш.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 10, Дангубић 1, Митровић 4, Лазић 4, Симанић, Добрић, Симоновић 10, Џенкинс 11, Гудурић 9, Јовић 7, Кузмић 13, Бјелица 8.

Олимпија - Задар 78:76

ТАБЕЛА: Црвена звезда 13-0, Будућност 10-3, Партизан 10-3, Цибона 9-4, Цедевита 9-4, Игокеа 7-6, Задар 5-7, Крка 5-8, Мега Лекс 4-9, Олимпија 4-8, МЗТ 4-9, Морнар 4-9, ФМП 3-10, Карпош Соколи 3-10.

БАРАЋ: Битно је да добро отворимо сезону, тако да идемо тамо са једним циљем - да победимо