АБА ЛИГА: Мега ексирала Цедевиту, бриљирао Миљеновић

31.12.2023. 14:36
Stefan Miljenović
Стефан Миљеновић / Извор: ФОТО: АБА лига/Драгана Стјепановић

Одлука пала у другом полувремену.

Кошаркаши Меге победили су Цедевита Олимпију са 97:86 (14:23, 24:18, 27:21, 32:24), у последњем мечу 14. кола АБА лиге и последњој утакмици регионалног шампионата у 2023. години. Мега сад има скор 7-7, док Цедевита са учинком 10-4 дели друго место са Партизаном.

НОВОГОДИШЊИ ТРАНСФЕР: Зоран Николић у Војводини Zoran Nikolić

НОВОГОДИШЊИ ТРАНСФЕР: Зоран Николић у Војводини

ТОПИЋ: Имао сам позитивну трему на почетку мечаNikola Topić

ТОПИЋ: Имао сам позитивну трему на почетку меча

ПОНОВО КРАТКОРОЧНО: Холинс потписао нови двонедељни уговор за ЖалгирисOstin Holins

ПОНОВО КРАТКОРОЧНО: Холинс потписао нови двонедељни уговор за Жалгирис

Гости су боље отворили меч и водили 23:14 после 10 минута игре, али је на полувремену њихово вођство било само 41:38. Домаћин је у трећој деоници успео да одбије неколико налета Цедевита Олимпије и у последњих 10 минута уђе са плус три (65:62).  Четири минута пре краја Мега је имала плус осам (81:73) и тад је било јасно да ће славити победу.

Фантастични Стефан Миљеновић је предводио Мегу до победе са 28 поена, осам скокова, пет асистенција и три совојене лопте, Никола Ђуришић је додао 18, Урош Плавшић 15, а Петар Ковачевић 10.

Џастин Кобс је био најефикаснији у Цедевита Олимпији са 22 поена. Јака Блажич је дао 18, Карло Матковић 15, Дивејн Стјуарт 11, а Грегор Глас 10.

Мега у наредном колу гостује Борцу, док ће Цедевита Олимпија дочекати Црвену звезду.