ДЕБАКЛ: Српкиње поражене са 47 поена разлике!

30.06.2024. 19:19
Marina Maljković, Aleksandra Crvendakić, Sonja Vasić
Марина Маљковић, Александра Црвендакић, Соња Васић / Извор: МН Press

Женска кошаркашка репрезентација Србије доживела је тежак пораз од селекције Белгије у пријатељској утакмици одиграној у Кортрајку - 106:59.

Био је ово најбољи могући тест за наше девојке и нови резултатски дебакл против ривала од којег су Српкиње поражене и на претходном Европском првенству.

Тада су Белгијанске славиле 93:53, потом су и освојиле титулу.

Актуелне европске шампионке су и у новом сусрету са Србијом демонстрирале моћ. Водиле су практично од самог почетка меча, од 4. минута, и са протоком времена само увећавале предност.

Србија је једино вођство имала у 3. минуту када је било 5:3.

Ниеј прошло много времена, Белгијанке су имале 19 поена разлике, на крају прве четвртине резултат је гласио 29:14, а након 20 минута игре - 55:22.

Ни наставак није донео боље издање наших девојака.

У 30. минуту резултат је гласио 79:39, Белгијанке су се поигравале, да би у самој завршници стигле и до максималне предности данас - 104:56.