ЕВРОКУП: Сурова Звезда се поигравала са Брешом, ПУКЛА СТОТКА у Пиониру (ФОТО)

12.12.2018. 20:49
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели овим тријумфом обезбедили пласман у наредну фазу такмичења.

Кошаркаши Црвене звезде више него убедљиво савладали су Брешу са 103:67 (31:14, 34:8, 17:21, 24:21) у деветом колу А групе Еврокупа, остварили пети тријуфм и тако обезбедили пролаз у наредну рунду. Црвено-бели су потпуно надиграли Брешу и тако се са каматом осветили за пораз у Италији упркос вођству које су тада имали, а Милан Томић је шансу пружио свим играчима и сви су успели да постигну поене.

Само чеитир минута прва четвртине. Толико је Бреша чбила равноправан ривал у Београду и надала се да мође да изненади Црвену звезду. Међутим, чета Милана Томића желела је да се освети за пораз у Италији и тако је кренула од старта. Лазић и Берон су одмах почели да погађају тројке и у четвртом минуту Звезда је водила 10:4. Била је то само најава онога што ће се догодити. Црвено-бели су сипали са свих страна у кош Бреше и у 6. минуту већ је предност била двоцифрена 17:6, али Звезда није имала кочнице и прву четвртину је завршила са вођством 31:14. Тек што се кренуло у другој четвртини убрзо је вођство Звезде било и 20 поиена предности 36:16 после поена Давидовца. За то време играчи Бреше били су потпуно погубљени, док су итзабраници Милана Томића наставили да тероришу ривала који као да је први пут видео кошаркашку лопту. Наставила је да расте предност Звезде, у 17. минуту било је 48:20, минут касније плус је већ био 35 поена (57:22), да би на полувремену црвено-бели водили 65:22.

Другог полувреме било је само одрађивање посла за црвено-белу чету. Лазић је наставио да погађа тројке, разиграла се и центарска линија Звезде и црвено-бели су стигли до максималне предности 80:35 у 26. минуту. Томић је пружио шансу свим играчима што је довело и до малог пада у игри Звезда, да би Бреша последњу четвртину отворила серијом 11:0 па су гости успели да смање на 82:54 због чега је Томић реаговао и затражио тајм-аут. Тиме је прекинута серија Бреше, а Звезда рутински привела утакмицу крају са резервном петорком и остварила тријумф вредан пласман у наредну фазу Еврокупа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БРЕША 103:67 (31:14, 34:8, 17:21, 24:21)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Гонтас, Лауринавичијус, Травицки.

ГЛЕДАЛАЦА: 4.600.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 16, Раданов 3, Перпероглу 7, Давидовац 8, Ненадић 5, Лазић 14, Фаје 3, Берон 13, Ристић 8, Симанић 12, Цирбес 6, Оџо 8.

БРЕША: Ален 17, Хамилтон 4, Абас 2, Витали 2, Лакинтана 11, Канингем 14, Кароли, Мика 2, Беверли 8, Мос, Сакети 7.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.

У НЕИЗВЕСНОЈ ЗАВРШНИЦИ: Партизан изгубио од Ефеса иза затворених врата
Karlik Džons

20.09.2024. 16:16
СЛУКАС ИМИТИРАО ЖЕЉКА: Грк на конференцији подсетио на чувену Обрадовићеву изјаву (ВИДЕО)
Kostas Slukas i Željko Obradović

20.09.2024. 15:35
И АТАМАН СЕ ПОКЛОНИО ЖОЦУ: Обрадовић је мој идол
Željko Obradović, Ergin Ataman

20.09.2024. 15:25
КОМЕ СУ ОТИШЛЕ ПАРЕ? Ражнатовић демантовао Човића - "Изјава је потпуно нетачна"

20.09.2024. 15:10
ОВО ЈЕ МУШКАРАЦ КОЈИ ЈЕ УБИО СУПРУГУ И СЕБЕ КОД СМЕДЕРЕВСКЕ ПАЛАНКЕ: Мештани саблазнути злочином који се десио - Откривено како је дошло до трагедије
Muškarac koji je ubio ženu

20.09.2024. 15:46
НЕВРЕМЕ ЋЕ СЕ СРУЧИТИ НА ОВАЈ ДЕО СРБИЈЕ: Обилни пљускови са грмљавином ће ПОТОПИТИ све - Да ли ће све бити поплављено?!
Kiša

20.09.2024. 15:27
Ђоковић нови председник Тениског савеза Србије
Miljan Amanović, Goran i Novak Đoković

20.09.2024. 15:00
ПРВИ СНИМЦИ НАКОН ИЗРАЕЛСКОГ НАПАДА НА ЛИБАН: Мртви се броје, стравичне сцене на улицама Бејрута (ВИДЕО)