ЕВРОЛИГА: Хаос у Истанбулу, било је и ТУЧЕ, ИСКЉУЧЕН Весели, НЕОЧЕКИВАНА победа гостију (ВИДЕО)

21.12.2016. 21:08
Košarkaši Fenerbahčea
Кошаркаши Фенербахчеа / Извор: МН Press

Прштало је на паркету.

Дарушафака је у 13. колу Евролиге као гост победила Фенербахче (71:64) али је крајњи резултат остао у сенци хаоса на паркету дворане у Истанбулу. У једној од главних улога нашао се Јан Весели, бивши кошаркаш Партизана је прво учествовао у великој гужви на терену, да би затим зарадио и искључење у трећој четвртини.

СПЕКТАКЛ У НАЈАВИ: Снови Делија ПОСТАЈУ стварност (ФОТО)

У 16. минуту, после једног дуела и кошкања на средини терена, плејмејкер домаћих, Боби Диксон, главом је ударио бека гостију, Скотија Вилбекина. Убрзо се у „фрку“ умешали Јан Весели и остали играчи обе екипе, док је Никола Калинић све посматрао са стране. Очекивало се да Диксон добије искључење после гледања снимка, али судија Луиђи Ламоника дао му је техничку и неспортску, баш као и Вилбекину, док је Весели „зарадио“ само техничку. Најгоре је прошао крилни центар Дарушафаке, Адријен Мореман, који је искључен јер је са клупе ушао у терен. Занимљиво, у моменту када су се „закачили“ Диксон и Вилбекин, Француз је ушао у игру уместо Андерсона, као што се лепо може видети на снимку. Гости су због тога уложили приговор.

ПИТАЛИ СУ ГА ДА ЛИ НОВАК МОЖЕ ДА ПРЕСТИГНЕ ФЕДЕРЕРА: Борис Бекер је дао ОВАКАВ одговор (ФОТО)

ПОЈАЧАЊЕ: Мега вратила бившег члана клуба (ФОТО)

У трећој четвртини искључен је Јан Весели, који је покушао да одглуми фаул над њим, па је добио другу техничку грешку, самим тим и искључујућу.

Звезда светског фудбала на стубу срама због ОВОГА! (ФОТО)

ФУДБАЛЕР ЗВЕЗДЕ СЕ ОЖЕНИО: Погледајте ОВУ лепотицу (ФОТО)

Дарушафака је искористила искључење Веселог и стигла до победе која је на велика врата враћа у трку за пласман у четвртфинале. У победничком тиму најбољи су били Вилбекин са 22 поена и Клибурин са 20, док се код Фенера истакао тандем Слукас (16) – Јудо (15 поена). Никола Калинић дао је само два поена за 23 минута, док је Весели до искључења постигао седам поена, за нешто мање од 16 минута проведених на терену. Перо Антић је такође постигао седам поена. У тиму Желимира Обрадовића није било Богдана Богдановића због повреде.

ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Мега боља од Морнара

Панатинаикос се у Милану поигравао са Арманијем и остварио осму победу у сезони. Домаћин је је водио после прве четвртине, али су Атињани преломили меч у другој деоници. Мајк Џекмс предводио је госте са 19 поена, док је 16 постигао Ник Калатес. Џамел Меклин био је најефикаснији у Арманију са 16 поена, а Милан Мачван и Мирослав Радуљица додали су осам односно седам поена. ЦСКА је без Милоша Теодосића и Нанда Де Колоа успео да савлада Макаби у Израелу, у чијим редовима због повреде није било бившег играча Црвене звезде Маика Цирбеса.

Реал Мадрид – Бамберг 95:72

ТАБЕЛА: ЦСКА 12-1, Олимпијакос 9-4, Реал 9-4, Басконија 9-4, Панатинаикос 8-5, Фенербахче 8-5, Дарушафака7 -6, Ефес 6-7, Црвена звезда 5-8, Жалгирис 5-8, Макаби 5-8, Барселона 5-8, Бамберг 4-9, Уникс 4-9, Галатасарај 4-9, Армани 4-9.

20.09.2024. 20:06
КАДА ВАЊА НИЈЕ ТУ: Познато ко је заменик капитена Партизана (ФОТО)

20.09.2024. 18:20
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности