РУТИНСКИ: Звезда тројкама савладала Задар

07.11.2021. 18:20
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: АБА лига/Задар/Звонко Куцелин

Шести тријумф црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су победу у седмом колу АБА лиге пошто су у дворани ''Крешимир Ћосић'' савладали Задар са 83:73 (18:18, 25:19, 25:15, 15:21) и тако стили до шестог тријумфа у регионалном такмичењу док су Задрани доживели шести пораз.

ЧОВИЋ О ЖОЦОВОМ ШМЕКЕРСКОМ ПОТЕЗУ: И Жељко има посебна осећања за име Весна

ДА ЛИ ЋЕ НАСЛЕДИТИ БЕРТОМЕУА: Огласио се Човић и све РАЗЈАСНИО!

КАКАВ ПЕХ ЗА РАДОЊИЋА: Звезда пред Задар остала без још једног играча! Тешка ПОВРЕДА

Одлично је Звезда кренула у Задру предвођена расположеним Огнејном Кузмићем који је лако излазио на крај са одбраном домаћина па су у 7. минуту црвено-бели имали двоцифрену предност 16:6.  Ипак, Задар је кренуо да игра нешто боље, а Звездина друга петорка се мучила у нападу па је домаћин до малог одмора стигао до изједначења 18:18. У другој деоници је Задар стигао и до вођства, а домаћин је добро шутирао у том периоду и за три поена. Ипак, Звезда је успела да врати предност која је у једном тренутку била и девет поена предности, да би Задарф до полувремена пришао на шест разлике.

Црвено-бели су трећу деоницу почели серијом 11-2 и стигли до максималних 15 поена предности 54:39. Задар је успео да спусти заостатак на испод 10 поена разлике, али је Звезда у четири напада везала четири тројке и стигла до вођства 66:48 и тада преломила утакмицу. Звезда је чувала предност у последњој четвртини мада је Задар на скоро два минута пре краја смањио на 81:71. Међутим, Радоњић је реаговао тајм-аутом, а Звезда затим рутиснки привела меч крају и стигла до победе.

ЗАДАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 73:83 (18:18, 19:25, 15:25, 21:15)

ДВОРАНА: Крешимир Ћосић.

СУДИЈЕ: Драгојевић, Јурас, Терлевић.

ГЛЕДАЛАЦА: 500.

ЗАДАР: Картер 14, Марчинковић 5, Папоња, Јордано 9, Брала 5, Вуковић 14, Бурсаћ 6, Буљан, Дрежњак 3, Мавра 10, Луковић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић 4, Волтерс 14, Ускоковић, Давидовац 3, Митровић 11, Лазић 6, Калинић 13, Добрић 5, Холинс 10, Симоновић 3, Кузмић 14.

Кошаркаши Црвене звезде од 19 часова гостују Задру у дворани ''Крешимир Ћосић'' у мечу који се игра у оквиру седмог кола АБА лиге.

Црвено-бели су у Задар стигли као другопласирани тим регионалног такмичења са пет победа и једним поразом ,док је Задар у потпуно другачијем расположењу пошто је у претходних шест кола остварио само један тријумф, па је у међувремену дошло и до смене тренера.

Тренер клуба са Малог Калемегдана Дејан Радоњић и даље не може да рачуна на комплетан састав па ће у Задру Звезда бити без помоћи повређеног Арона Вајта и Николе Ивановића који се опоравља од корона вируса.

40. минут
Крај меча, Звезда је савладала Задар 83:73.
39. минут
Задар је везао тројке и пришао на 81:71 па је Радоњић затражио тајм-аут.
35. минут
Волтерс постиже тројку и Звезда води 78:61. Све су ближи победи црвено-бели у Задру.
32. минут
Боље почиње Задар последњу четвртину, смањује на 72:60 и Радоњић тражи тајм-аут.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Звезда је тројкама дошла до веће предности 68:52.
29. минут
Четири везане тројке је постигла Звезда и води 66:48.
27. минут
Успео је Задар на тренутак да спусти заостатак на једноцифрен, али су Холинс и Волтерс тројкама вратио предност Звезде 60:46.
24. минут
Отворила је Звезда трећу четвртину серијом 11-2 и води са максималних 15 поена предности 54:39.
23. минут
Звезда добр оотвара друго полувреме и стиже до максдималног вођства поенима Волтерса 48:37.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Звезда води 43:37.
18. минут
Задар је погодио неколико тројки, али Звезда ипак успева да задржи предност 39:32.
15. минут
Звезда је наставила серију 11-0 за вођство 31:23.
13. минут
Враћа Звезда вођство серијом 8-0, 23:28.
11. минут
Задар је стигао до вођства, 21:18.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Задар је успео потпуно да се врати и резултат је 18:18.
9. минут
Успео је Задар да направи серију 9-2 и смањи на 18:15.
7. минут
Митровић закуцава и Звезда стиже до прве двоцифрене предности 16:6.
5. минут
Кузмић лако излази на крај са одбраном Задра, Звезда води 10:4.
3. минут
Нешто боље је Звезда почела меч и води 6:4.

Погледајте како изгледа Ливијана Рафаела, изабраница Филипа Фалка

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

EL

ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности