ИСТОРИЈА СЕ ПОНОВИЛА! Пантер антологијском БОМБОМ срушио Реал на дан Кецманове тројке! (ВИДЕО)

25.04.2023. 20:00 23:27
Kevin Panter i Rudi Fernandez
Кевин Пантер и Руди Фернандез / Извор: МН Press

Драма и брејк црно-белих у Мадриду.

Кевин Пантер као 2010. године на данашњи дан Душан Кецман! Историја се поновила, Партизан је магичним шутем за три поена добио Реал Мадрид 89:87 (22:22, 26:22, 15:20, 26:23) као некада Цибону у финалу Јадранске лиге и повео са 1:0 у четвртфиналној серији Евролиге! Дијамантски вредан тријумф црно-белих...

СТИЖЕ ПРЕ КРАЈА СЕЗОНЕ: Милутинов облачи црно-бели дрес?

МАДРИД - НЕОСВОЈИВА ТВРЂАВА ЗА ЦРНО-БЕЛЕ: Може ли Партизан да сруши традицију?

ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН: Реал ДРАСТИЧНО ослабљен

Борили су се као лавови црно-бели против фаворизованог домаћина, имали седам поена минуса у финишу меча, али су захваљујући капитену успели да начине брејк у Мадриду. Пантер је погодио тројку за тријумф на 0,4 секунде пре последњег звука сирене преко руке Јабуселеа и донео неописиво славље навијачима Партизана.

Пантер је у последња два минута дао и тројку уз додатно бацање, па још два пенала и са девет поена у завршници лансирао српског великана ка евролигашкој орбити. Американац са пасошем наше земље је завршио меч са 26 поена и шест асистенција и индексом корисности 33, али би било неправедно запоставити остале момке из тима Жељка Обрадовића.

Ален Смаилагић је са три тројке у уводној деоници покренуо тим, одличан је по неписаном правилу био Зек Ледеј, Јам Мадар је убацио две важне тројке када је стао шут, Алекса Аврамовић био хладнокрван када је било неопходно, Матијас Лесор се носио као тигар са тешкашима Реала, Данте Егзум увек опасан...

Мадриђани имају проблем јер су осим пораза од Партизана у другом полувремену остали и без повређеног центра Валтера Тавареса који је до изласка са терена сакупио 12 поена и пет скокова.

Други меч четвртфиналне серије игра се у четвртак у 20.45 часова.

Реал Мадрид - Партизан 87:89 (22:22, 22:26, 20:15, 23:26)

Дворана: Визинк центар у Мадриду.

Судије: Роберт Лотермозер, Гитис Вилијус, Емин Могулкок.

РЕАЛ МАДРИД: Вилијамс-Гос 6, Козер 3, Рендолф 3, Фернандез 2, Ханга 5, Хезоња 8, Родригез, Дек 24 (8ск), Таварес 12, Љуљ, Јабуселе 14, Муса 10.

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 13, Аврамовић 8, Пантер 26 (6ас), Смаилагић 11, Папапетру, Ексум 11, Нанели 2, Лесор 11, Трифуновић 1, Анђушић, Мадар 6.

Дешавања из “Визинк центра” пратили сте у текстуалном преносу на нашем порталу.

КРАЈ МЕЧА

40. минут
Фаул Мусе, Пантер је на линији за слободна бацања. Хладан као шприцер оба пута, 84:86! Међутим, Дек је погодио улаз и добио је фаул. Имаће додатан покушај са линије пенала на 21 секунду до краја, Аргентинац је прецизан - 87:86. Ауууу, каква тројка Пантера на 0,4 секунде до краја!!!! Партизан води И добија први меч четвртфиналне серије плеј-офа Евролиге, 87:89!
39. минут
Руди Фернандез је поентирао два пута с апенала, а онда сјајн продор Егзума. Дао је кош, а добио је Аустралијанац и додатно слободно бацање које је искористио, 82:84. Вилијам-Гос је некако поентирао за два, 84:84, а онда су црно-бели одиграли статичан напад, па Смаилагић није успео да погоди обруч у последњим секундама поседа. Егал пред минут одлуке, 84:84!
38. минут
Габрије Дек је незаустављив, 79:75. Одговара Пантер сигурном реализацијом слободних бацања, 79:77. На другој страни Муса је погодио један пенал, 80:77 на два и по минута до краја. А, онда је Пантер убацио тројку и добио фаул!!! Искористио је слободно бацање, воде црно-бели, 80:81!
37. минут
Реал је имао 77:70, а онда је Лесор погодио два бацања, а Аврамовић убацио тројку. Поново су црно-бели у игри, нема предаје! 77:75
34. минут
Надмудривање Дека и Лесора у последњим нападима. Срећа за Партизан, Муса је промашио зицер у контранападу. Мадриђани су на плус пет пошто се Муса искупио у следећем нападу са линије пенала, 75:70. Претходно је Трифуновић промашио отворену тројку из корнера.
32. минут
Мадар погађа тројку, лопта је "једва" ушла у кош као и код прве тројке Израелца. То су једини погоци са дистанце црно-белих у другом полувремену, а у првом су убацили осам. Закуцавање Лесора и Партизан је опет на минус један, 69:68.
31. минут
Није добро почела поаследња четвртина за Партизан. Муса је погодио тројку и Обрадовић је одмах тражио тајм-аут после непуних пола минута, 67:63.

4/4

30. минут
Успели су црно-бели да дођу до плус три захваљујући добро концентрацији на линији пенала Ледеја и Егзума, 60:63. Међутим, после сумњивог фаула Ледеја, Муса је добио три слободна бацања и погодио два. Егзум није реализовао улаз, па је домаћин добио шансу да поведе у смирај трећег квартала. Габријел Дек је стао на линију пенала после личне грешке Нанелија, на крају 3/4 резултат је 64:63.

28. минут
Стали су црно-бели у нападу. Мадар је успео да прекине пост дуг скоро четири минута тројком из корнера. Реал је затим изједначио првим поенима Мусе, 58:58.
26. минут
Домаћин је направио серију 8:0 за вођство 56:55. Тројку је погодио Козер, а онда је Лесор начинио грешку у корацима.
24. минут
Чим је крочио на терен Рендолф је погодио тројку. Пантер затим није био прецизан у шуту са дистанце, а ни за два поена, 51:55.
23. минут
Убрзава Партизан! Поени Аврамовића, па контранапад и реализација Ледеја на асистенцију Пантера уз фаул Јабуселеа, 48:55.
22. минут
Јабуселе и Таварес су добро почели друго полувремен. На другој страни је поентирао Смаилагић, али је центар црно-белих затим начинуио фаул у нападу, 48:50.

3/4

20. минут
Пантер игра као лав у финишу првог полувремена. Бек црно-белих је стигао до 15. поена. Јабуселе је новом тројком истопио донекле минус, 42:46. Хезоња је зарадио трећу личну грешку, колико има и Муса. То су одличне информације за Жељка Обрадовића. Ледеј је реализовао два слободна бацања, а Вилијамс-Гос је поставио коначан резултат првог полувремена, 44:48.

18. минут
Пантер је у страшној револверашкој серији. Капитен Партизана је постигао три тројке у кратком периоду, једну и Егзум. Пантер је додао и два пенала, води српски тим, 39:44.
14. минут
Прекинуо је Ледеј серију Реала. Домаћин је у проблему у нападу, Муса је направио две личне грешке заредом у офанзиви, 30:24. Хезоња је затим направио још један фаул у нападу. Црно-бели су поново живнули, Егзум је био прецизан са линије за слободна бацања, а Лесор је закуцао за 30:28.
12. минут
Ханга убацује два плус један, па Јабуселе тројку. Реал води 28:22, лош почетак другог квартала за црно-беле. Ханга повећава серију на 8:0, 30:22, тајм-аут за Жељка Обрадовића.

2/4

10. минут
Реал је после серије 10:2 повео са 20:19. Међутим, Нанели враћа предност гостима, 20:21. После Дека разиграо се Јабуселе у финишу уводне деонице, 22:21. Егзум са пенала пола-пола, 22.22. Крај прве четвртине.
8. минут
Дек је везао четири поена, има их тренутно седам. Лесор је погодио после офанзивног скока, а онда је Папапетру промашо отворен шут са дистанце. То је казнио закуцавањем Таварес, 16:19.

6. минут
Дек је пеонтирао после продора, а онда је за три поена погодио и Аврамовић. Четири тројке црно-белих у раној фази меча, 10:17.
5. минут
Невероватно! Трећа тројка центра Смаилагића за 6:14!
4. минут
На тројку Хезоње истом мером је узвратио расположени Смаилагић који већ има шест поена. Пантер је реализовао два пенала за плус шест, 5:11.
2. минут
Добар почетак Партизана. После слободног бацања Трифуновића, поентирао је Ледеј за два, а Смаилагић је убацио тројку за 2:6.

Плеј-оф Евролиге

Монако - Макаби 67:79

Реал Мадрид - Партизан 87:89

Барселона - Жалгирис (среда, 20)

Олимпијакос - Фенербахче (среда, 20.45)

Серија се игра на три победе према распореду 2-2-1. Термини за дуеле Реала и Партизана су још 27. април, 2, 4. и 9. мај.