НЕМА ПОПУСТА У ПРИЈАТЕЉСКОМ МЕЧУ: Убедљив пораз Партизана од Фуенлабраде

09.09.2022. 23:11
Željko Obradović, KK Partizan
Жељко Обрадовић, KK Партизан / Извор: МН Press

Други пораз црно-белих на припремама.

Кошаркаши Partizanaporažwni су у првом мечу на мини турнеји по Шпанији пошто је Фуенлабрада савладала црно-беле са 98:83 (26:22, 22:23, 29:19, 21:19). Партизан је на овом мечу био без Џејмса Нанелија.

ЈАРАМАЗ О ИТАЛИЈАНИМА: Неће бити иста утакмица као прошли пут

КИНА ПОНОВО УСПЕШНИЈА: Још један пораз Србије у пријатељском мечу

ОРЛОВИ НЕ ЧАСЕ ЧАСА: Србија већ одрадила први тренинг у Берлину

Прво полувреме је прошло у изједначеној игри. Партизан је добро отворио меч и токм прве деонице имао и седам поена предности, али је домаћин успео да до првог малод одмора дође до преокрета и предности 26:22. Наставила је Фуенлабрада да контролише меч и у другој деониц током које је стигла и до девет поена предности 38:29, да би црно-бели серијом 11-2 успели да стигну до егала 40:40, али је домаћин ипак имао вођство на полувремену.

Кључни део утакмице била је трећа деоница у којој је Фуенчлабрада констнатно повећавала предност, а у једном тренутку је она износила и 16 поена (75:59), да би Партизан успео незнатно да је смањи пред улазак у последњих 10 минута. Предност коју је стекао у трећој деоници, домаћин је успешно сачувао до краја и на крају остварио убедљив тријумф.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како Сејдуба Сума дрибла Харија Мегвајера