ПОНОС ИЗРАЕЛА УРАДИО ВЕЛИКИ ПОСАО У КНЕЖЕВИНИ: Макаби направио брејк против Монака

25.04.2023. 22:49
KK Makabi Tel Aviv
KK Макаби Тел Авив / Извор: Фото: Еуролеагуе

Друга утакмица игра се за два дана.

Кошаркшаи Монака успели су да направе брејк у првом мечу четвртфинала пошто су савладали Монако Саше Обрадовића у гостима са 79:67 (18:16, 18:17, 24:17, 19:17) и тако повели са 1:0 у серији.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: ФМП није дозволио изненађење на старту

КРЕНУЛО ЈЕ ДОБРО: Борац на корак од останка у елити

ОЧЕКИВАНО: Ђуришић кренуо корацима Јокића, Битадзеа, Петрушева и Јовића

Макаби је у поседње време у бољој форми од Монака и то је Понос Израела доказао и вечерас у Кнежевини. Пркатично је Макаби током читавог меча имао предност, мада је Монако константно био близу током првог полувремена. Међутим, у трећој деоници је Макаби успео да стигне и до двоцифрене предности коју је успео да сачува и последњих десет минута током којих је стигао и до 17 поена вишка, па је остварио сигурну победу.

Вејд Болдвин предводио је Макаби са 20 поена, а 15 је постигао Лоренцо Браун. У тиму Монака истакли су се Алфа Дијало и Мајк Џејмс са по 15 постигнутих поена. Други меч је на програму за два дана, а домаћин је поново Монако.