СРБИЈА ПАЛА У ТРИЛЕРУ: Стојачић промашио шут за победу! Злато за Аустрију!

25.08.2024. 20:01
Basket reprezentacija Srbije
Баскет репрезентација Србије / Извор: ФИБА 3X3

Репрезентација Србије у баскета 3 на 3 није успела да освоји седму узастопну титулу првака Европе.

Српски баскеташи поражени су у финалу у Бечу, од селекције Аустрије, резултатом 18:17.

Након разочаравајућих Олимпијских игара, те неколико измена у односу на тим који је наступао у Паризу, Србија се борила за пехар у Аустрији пред многобројном српском публиком која је окупирала трг, али се ипак радовао домаћин.

Није баш добро кренуло по Србију на овој утакмици будући да су Аустријанци наметнули темпо и  Нико Клатенбурнер нам је правио доста проблема, те је било 6:2 после три минута игре. Морао је да се појави Страхиња Стојачић, што је и учинио сјајном одбраном, а потом и са два везана поена, а битну двојку је онда погодио Стефан Којић за повратак у егал.

Судије су потом досудиле технички прекршај Страхињи Стојачићу који се пожалио на евидентан фаул над њим који није свиран приликом продора, али домаћинско суђење је некако било очекивано. Нисмо устукнули, Којић нас је вратио и изједначио, а онда се запалио двојком за 12:14 нашег тима.

Нисмо имали наклоност судија и то се наставило сваки пут када бисмо приговорили. У последњи минут се ушло са минималном предношћу Аустрије. Имали смо сјајну шансу за повратак на 20 секунди пре краја, Стојачић није погодио, а онда је "Брка" промашио за два поена и нисмо успели да наставимо жетву европских трофеја.

БОГДАН БОГДАНОВИЋ ПОНОВО У ПАРТИЗАНОВОЈ ОПРЕМИ: Почео са тренинзима
Bogdan Bogdanović u Partizanovoj opremi

13.09.2024. 14:01
СМАЈЛИ ЈЕ НАЈПЛАЋЕНИЈИ: Ево колике су плате осталих кошаркаша Жалгириса
Alen Smailagić

13.09.2024. 13:26
ЗАВРШАВА КОШАРКАШКУ КАРИЈЕРУ ИАКО ЈЕ ЈОШ УВЕК ВЕОМА МЛАД: Све је запрепастио Богдановићев доскорашњи саиграч - процурила информација
Bogdan Bogdanović

13.09.2024. 12:21
ВЕЧИТИ У АКЦИЈИ: Ево где можете данас гледати Партизан и Звезду
Željko Obradović

13.09.2024. 10:47
ИЗАБРАН НОВИ ГЕН СЕК ФСС: Радујко најавио нове пројекте, али и анализу финансијског стања
Branko Radujko

13.09.2024. 13:49

Еден Азар наступио у хуманитарном мечу - ЗВИЖДАЛИ му од првог до последњег минута (ВИДЕО)
Eden Azar nastupio u humanitarnom meču - ZVIŽDALI mu od prvog do poslednjeg minuta (VIDEO)

ТРОИЦКИ И ЂОКОВИЋ СЛОЖНИ: Важно је да Србију представимо на најбољи начин
Viktor Troicki, Novak Đoković

13.09.2024. 12:39
"НИСМО НИ САЊАЛИ ДА ЈЕ ОВАКВО ЧУДО МОГУЋЕ!" Председник Вучић на покретању серијске производње у кинеској фабрици Линглонг
Aleksandar Vučić

13.09.2024. 11:32
ДЕЧАК УБИЦА СВЕДОЧИ У ПОСТУПКУ ПРОТИВ СВОЈИХ РОДИТЕЉА! Једна ствар и даље непозната
sudija

13.09.2024. 12:22
НОВИ ДЕТАЉИ ГНУСНОГ УБИСТВА УГОСТИТЕЉА КОД БОЉЕВЦА Жртва није имала непријатеље, нападач упао кроз прозор