СУПЕР ЛИГА: ФМП и Борац одиграли мајсторицу, Звезда добила противника у финалу (ФОТО)

03.06.2018. 19:52
KK FMP
KK ФМП / Извор: МН Press

У Железнику виђен интересантан меч.

Кошаркаши ФМП савладали су у трећем, одлучујућем, мечу полуфинала Борац из Чачка у Железнику са 77:56 (25:22, 19:19, 14:9, 19:6) и пласирали се у финале пошто су добили серију са 2-1. Пантерима ће ово бити друго узастопно финале домаћег шампионата, а као и прошле сезоне противник у борби за трофеј биће им бранилац титуле Црвена звезда. Борац је би оравноправан ривал у првом полувремену, али је само 15 постигнутих поена у другом делу утакмице пресудило Чачнима у мајсторици.

ТУРЦИ У ДИЛЕМИ: Словеначки стручњак конкуренција Алимпијевићу (ФОТО)

СКАНДАЛ: Нови евролигаш у ВЕЛИКОМ проблему! Прети му ИЗБАЦИВАЊЕ, а разлог је БИЗАРАН! (ФОТО)

Одлучујући меч серије боље је почео домаћин који је брзо дошао до предности, а средином прве деонице ФМП је водио 15:7. Борац није имао право решење за Мајкла Оџа који је био незаустављив у нападу, али је Прља на другој страни покренуо Борац па су Чачани минут пре краја деонице смањоли на 21:20. Вођство је на прво mmalom одмору ипак било на страни ФМП-а 25:22. Почетак друге четвртине био је прилично неефикасан, а за скоро пет минута постигнуто је тек девет поена и ФМП је и даље водио 29:27. Поновни улазак Оџа у игру донео је осетнију предност Пантерима који су у 17. минуту водили 36:29. Поново је у завршници четвртине Борац успео да приђе захваљујући тројкама Стојадиновића и Мариновића на 40:39, али је ФМП успео да сачува предност на полувремену.

KK FMP

Уводна два минута треће четвртине протекла су без поена, да би Мајкл Оџо нааставио да терорише кош Чачана, а ФМП отишао на девет поена предности у 24. минуту (50:41). Прве поене Борац је у трећој четвртини постигао тек средином деонице преко Балабана, али Пантери то нису потпуно искористили, мада су у 27. минуту имали и прву двоцифрену предност на мечу 53:43. Пред одлучујућих 10 минута меча Пантери су имали осам поена предности. Као и у претходним деоницама, последњу четвртину је ФМП поново боље отворио и преко Ненадића и Јеремића стекао предност 62:50. Борац је поново ушао у црне минуте и био без коша читавих пет минута, док су Пантери преко Оџа, Пота и Бурсаћа крунисали серијом 12-0 стигли до вођства 70:50 у 35. минуту и тада је већ било јасно који ће тим отићи у финале на мегдан Црвеној звезди.

ФМП - БОРАЦ 77:56 (25:22, 19:19, 14:9, 19:6)

ДВОРАНА: ФМП.

СУДИЈЕ: Јовчић, Глишић, Обркнежевић.

ГЛЕДАЛАЦА: 500.

ФМП: Оџо 22, Ненадић 9, Пот 14, Бурсаћ 7, Симанић 5, Ђоковић 8, Симеуновић, Јеремић 6, Шешлија, Апић 2, Хамфрис, Радовановић 4.

БОРАЦ: Ђоковић 10, Стојадиновић 6, Балабан 7, Димић 5, Радуловић 6, Поповић 2, Пешаковић 2, Прља 10, Гавриловић 2, Тодоровић, Чарапић, Мариновић 6.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.

ОВО СИГУРНО НИСТЕ ЗНАЛИ: Ко је већи заводник Алекса или Богдан (ВИДЕО)

08.07.2024. 07:40
ГУБИ МУ СЕ СВАКИ ТРАГ: Португалац НЕСТАО након ЕУРА!

08.07.2024. 07:58
ГОРЕЋЕ ЗЕМЉА! Време у Србији током наредних дана и више него ОПАСНО, готово сви градови ушли у "ЦРВЕНО"
vreme

08.07.2024. 08:42
УДАРЕН СЕКИРОМ И ОПЉАЧКАН: Човек нападнут у Булевару краља Александра - Тврди да познаје нападаче
Hitna pomoć

08.07.2024. 08:50
Министарство објавило прелиминарне резултате избора у Француској - Ево колико мандата следује Макрону, а колико ле Пеновој