АБА ЛИГА: Звезди први вечити дерби у сезони, одбрана црвено-белих нанела пораз Жељковом Партизану

14.11.2021. 17:54
derbi
дерби / Извор: Србија Данас

Први окршај Радоњића и Обрадовића у судару београдских ривала

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Партизана 71:56 (15:8, 17:13, 15:19, 24:16) у вечитом дербију у оквиру осмог кола АБА лиге.

ДА ЛИ СУ ОВО ГЛЕДАЛИ ЧОВИЋ И РАДОЊИЋ? Душан Ристић "НАПУНИО до врха" кош Реала

ОГЛАСИЛА СЕ ЗВЕЗДА ПРЕД МЕЧ СА ПАРТИЗАНОМ: Поруке за Делије и Радоњићев тим

ПОТПУНИ ОБРТ: Погледајте квоте за кошаркашки дерби, нешто се баш променило

Од самог старта Звезда је била бољи ривал на паркету. одбрана црвено-белих правила је велике проблеме изабраницима Жељка Обрадовића, који нису имали решење. Прве две деонице су припале Звезди, да би почетком треће домаћин отишао на чак плус 17.

Узвратио је Партизан добром серијом, смањио на свега пет поена дефицита у финишу треће деонице, али у четвртој потпуни крах гостију.

Партизан је у меч ушао као једина непоражена екипа у досадашњем делу сезоне гостује актуелном шампиону у покушају да обори свој рекорд по броју победа на старту регионалне лиге. Црно-бели су чак три пута сезону почињали са скором 7:0.

Са друге стране црвено-бели у овај меч ушли су ношени страшном серијом од четири везана тријумфа, од чега два у Евролиги. Поред победа над Мегом и Задром у АБА лиги, на евросцени је најпре декласиран Панатинаикос, а затим и савладан моћни Асвел.

После 10 победа у свим такмичењима, Парни ваљак у дерби ипак улази са поразом, и то од Андоре за пола коша у Еврокупу.

Био је ово уједно и први сусрет Дејана Радоњића и Жељка Обрадовића као тренера вечитих ривала. Он је припао стратегу Звезде.

Меч Црвене звезде и Партизана могли сте пратити уживо на СрбијаДанас.

АБА лига, 8. коло:

Црвена звезда – Партизан 71:56 (15:8, 17:13, 15:19, 24:16)

Хала: Александар Николић

Судије: Јосип Радојковић, Илија Белошевић и Миливоје Јовчић

Црвена звезда: Волтерс, Давидовац, Митровић, Лазић, Калинић, Добрић, Холинс, Симоновић, Ивановић, Марковић, Кузмић, Цирбес, тренер: Дејан Радоњић

Партизан: Пантер, Куруц, Ледеј, Загорац, Аврамовић, Копривица, Дангубић, Смаилагић, Мур, Глас, Трифуновић, Мадар, тренер: Жељко Обрадовић

Крај меча - 71:56
40. минут - 69:56
Свега секунд пре краја, када је све било извесно, ситуација на терену се беспотребно закомпликовало. Калинић је зарадио техничку грешку, док је Мадар направио неспортски фаул
35.минут - 65:44
Какав гас домаћих. Фантастичном игром одлазе и на 21. Демонстрација силе Звезде у овим тренуцима. Питање победника је већ јасно.
32. минут - 57:42
Кратког даха је била нада Партизана, велика серија Звезде на старту последње деонице, тајм-аут Обрадовић
Крај треће четвртине - 47:40
30. минут - 45:40
Топи се предност Звезде, Партизан серијом 15:3 и тројком Мура стиже на минус пет.
28.минут - 45:33
Почетак треће деонице припао је Звезди, да би онда заиграла и чета Жељка Обрадовића. Успели су у једном моменту црно-бели да смање на свега десет поена дефицита. Звезда је упала у празан ход када су у питању поени из игре. Није ово дерби какав су навијачи очекивали, доста промашених шутева је иза нас у овом мечу
26. минут - 42:29
Мини-серија Партизана од 4:0, предност са рекордних 17 разлике је смањена на плус 13. Дејан Радоњић тражи тајм-аут
22. минут - 40:23
Гости нису извели ни једно слободно бацање у првом полувремену, а одмах на старту другог половичан је био Смаилагић. Звезда одмах узвраћа тројком Добрића. Потом и нови поени Луке Митровића (7/7 из игре). Рекродних 17.
Крај друге четвртине - 32:21

19. минут - 30:21
Смаилагић је погодио прву тројку за Партизан, а онда серија домаћих. Муче бацања Звезду, али на офанзивном скоку и доброј поставци у одбрани базирају игру и лако увећавају предност. Слаба партија изабраника Жељка Обрадовића
18.минут - 25:18
У празан ход упали су и једни и други. Неколико минута без пооена, а онда је Партизан поентирао. Неефиаксан сусрет, шутерски јако слаб. Свега једна тројка на мечу, и то Огњена Добрића на самом старту дуела.
14.минут - 21:14
На максималних " 7" је тим Дејана Радоњића. Феноменална одбрана, Партизан без решења, тајм-аут Обрадовћа. Мора нешто да се мења у игри гостију, без решења су за дефанзивно кретање шампиона
12.минут - 17:12
Боље игра домаћин. Лакше се креће у нападу, много креативније. Сјајним пивотирањем Митровића црвено-бели стижу до плус пет
Крај прве четвртине - 15:8
8. минут - 13:8
Холинс прекида серију Партизана 6:0. А затим и нови поени за Звезду.
7. минут - 9:8
На паркету је и Стефан Марковић. Партизан успева да нађе пукотине у одбрани Звезде, али и даље је реч о соло продорима
5. минут - 9:2
Партизан не може против фантастичне одбране Звезде. Прве поене постигао је Пантер после много покушаја црно-белих. Сусрет је трећи пут прекинут због бацања предмета на терен.
3. минут - 7:0
Партизан не проналази решење у нападу, шут са дистанце не иде. Звезда је постигла тројку, а затим је Калинић оба пута погодио слободна бацања

1. минут - 2:0
Предност за Звезду, прве поене постигао је Нејт Волтерс поалгањем. Меч је већ на старту прекинут због убацивања предмета на паркет
Почео је вечити дерби

УОЧИ МЕЧА

Делије су погрдно скандирале Жељку Обрадовићу када се појавио на паркету.

На загревању је и ново појачање домаћих, Стефан Марковић, који ће бити у сасаву Звезде.

Markovic
Марковиц / Извор: Србија Данас

На њега ће моћи да рачуна Радоњић.

Пола сата пре почетка меча хала је фино попуњена, а велики број навијача и даље је испред дворане Александар Николић.

Derbi
Дерби / Извор: Србија Данас

Погледајте како изгледа Олга Каленчуг, новинарка украјиноског Шахтјора

ОСЛАБЉЕН ПАРТИЗАН, АЛИ И ПАО: Атаман без Лесора и још двојице на црно-беле?

20.09.2024. 19:00
ОГЛАСИЛО СЕ ТУЖИЛАШТВО: Ево шта се догодило током трагедије у близини Смедеревске Паланке - Мушкарац на суров начин убио жену
Ubistvo kod Smederevske Palanke

20.09.2024. 17:20
ПУТИН НИКАД БЛИЖИ ЦИЉУ: Украјина ПРЕД КОЛАПСОМ - Зеленски износи "план за победу" који ипак зависи од САВЕЗНИКА