ДРАМАТИЧНА ЗАВРШНИЦА: Триколори избацили једног од фаворита за МЕДАЉУ! (ВИДЕО)

07.09.2019. 16:09
Francuska
Француска

Французи у последњим секундама дошли до победе.

Репрезентације Француске и Литваније састали су се у другој фази групе ''Л'', Триколори су изашли као победници у неизвесној завршници, у којој су умало остали без победе, иако су имали 15 поена предности 78:75 (26:14, 24:26, 15:14, 13:21).

Французи су забележили четврту победу, и овом победом су осигурали четвртфинале, за прво место бориће се са селекцијом Аустралије. Литванци су овим поразом изгубили све шансе да се пласирају у осам најбољих Светског првенства у Кини.

ЗАПАЛИО ЈЕ ТВИТЕР: Бивши НБА кошаркаш и отац звезде Вориорса ОДУШЕВЉЕН Србима

ПРВИ ПОЉУБАЦ НА МУНДОБАСКЕТУ: Најбољи стрелац свих времена ОДУШЕВИО планету! (ВИДЕО)

СВИ СУ У АУТОБУСУ ЧЕКАЛИ БОГДАНА: Ево ШТА је за то време РАДИО наш КОШГЕТЕР

Од самог старта утакмице репрезентација Француске кренула је пуном паром, већ у првим минутима имала је двоцифрену предност, прва четвртина је завршена 26:14. У другој четвртини наставило се истом ритму, Триколори су сачували двоцифрену предност и на полувреме се отишло са 50:40.

У трећем периоду Триколори су наставили у истом ритму и пред последњи период имали су плус 11, 65:54. Последњи период Литванци су ишли на све или ништа и направили серију од 8:0, да би у једном тренутку преокренули резултат, 69:68. Минут пре краја било је нерешено 74:74, на крају се селекција Француске боље снашла и славила резултатом 78:75.

Фурније са 24 поена и Де Коло са 21 поеном предводили су Француску до победе, док код поражене екипе Литваније, истакао се Валанчиунас са 18 поена уз 8 скокова.

ПРЕД ДУЕЛ СА ФУРИЈОМ, САЛЕТУ СВЕ ЈАСНО: Сјајни су, али и ПРЉАВИ, знамо како до ПОБЕДЕ

НЕ МОЖЕ ТО ТАКО: Даниловић имао РАЗГОВОР са Милутиновим

ЧЕСИ РАЗБИЛИ АЦУ ПЕТРОВИЋА: Бразилци ДАЛЕКО од четвртфинала! Очекује нас ЛУДНИЦА у групи К

У следећој утакмици Французи ће играти са Аустралијом, где ће одлучивати за прво место, док ће Литванци играти са Доминаканском републиком одиграти утакмицу последњег кола друге фазе групе ''Л'' Светског првенства.

ТУЖНА ВЕСТ: Преминуо Небојша Еркић (35)! Будућност се од њега опростила потресним објавом