ПРАЈА ЈЕ БИО КОШАРКАШКИ БОГ: Његово срце је ОСВОЈИЛА некада НАЈЛЕПША спортисткиња Југославије
Обоје су каријеру створили у Партизану.
Дражен Далипагић је рођен 27. новембра 1951. године у Мостару. Члан је Куће Славних у Спрингфилду, најбољи стрелац Партизана свих времена (8.278 поена), најбољи кошаркаш Европе 1977. године. На Светском првенства у Манили проглашен је за најбољег играча, као и први наш кошаркаш за кога су се интересовали НБА тимови (Бостон Селтикси).
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО?! Ђорђевић РАЗОЧАРАН Мундобаскетом!
ЧЕШКА ФОРМУЛА: Американци ПОТПУНО РАСТУРЕНИ у овом сегменту, Поповић ВАН СЕБЕ (ВИДЕО)
Са репрезентацијом је освојио пет златних медаља – Олимпијске игре 1980, Светско првенство 1978, Европска првенства 1973, 1975, 1977, три сребра - Олимпијске игре (1976), Светско првенство (1974) и Европско првенство (1981), као и четири бронзана одличја – Олимпијске игре (1984), СП (1982, 1986) и ЕП (1979).
Оно што се мање зна је да је његова супруга Соња (девојачко Пожег) била успешна тенисерка. Својевремено је проглашена за најлепшу спортисткињу Југославије, а била је и репрезентативка. Идол јој је била Новаков први тренер Јелена Генчић. Играле су заједно у партизану и управо због ње никада није успела да постане шампион државе.
И спортски су били везани. Љубав према Партизану такође су обоје гајили, а Дражен је баш у том клубу и почео своју професионалну каријеру и стекао име. Имају двоје деце ћерку Сању и сина Даворина.
ЗАБРИНУО НАЦИЈУ: Бјелица ОТКРИО СВЕ о својој повреди
ЖЕЉКО ЈЕ ПРЕСРЕЋАН: Фенеров ИГРАЧ бруталном партијом обележио други дан Мундобаскета
ДОК НИКОЛА БЛИСТА У КИНИ: Цео свет прича о његовој ДЕВОЈЦИ... (ФОТО)
Дражен је и млађим љубитељима спорта познат као део триа Кића, Мока, Праја - победа до краја. Иако је име створио у партизану каријеру је завршио у Црвеној звезди. Иако је већ био зашао у пету деценију био је феноменалан. Изгледало је као да може да игра и до педесете.
Био је непоновљив стрелац. У дресу Венеције је дао Виртусу 70 поена, а интересанто је да са непуних 18 тек почео да се бави кошарком. Можда је и зато играо дуго, јер се није у детињству истрошио.
Погледајте још слика Дражена Далипагића