ФИНАЛЕ ПОСЛЕ 20 ГОДИНА: Немци у борби за злато!

09.08.2024. 18:35
Rukometna reprezentacija Nemačke
Рукометна репрезентација Немачке / Извор: Танјуг/АП/Аарон Фавила

Рукометна репрезентација Немачке први је финалиста олимпијског турнира после драматичног меча, трилера против Шпаније и победе резултатом 25:24 (12:12).

Јунак Немаца је феноменални голман Андреас Волф са 22 одбране данас!

У финалу Немачка ће играти против бољег из дуела Данска - Словенија.

Полуфинални окршај Немаца и Шпанаца у Лилу оправдао је очекивања и најпробирљивијих љубитеља рукомета, од првог до последњег минута ово је био апсолутни спектакл од утакмице.

Немци су повели у зачетку меча 3:0, имали и 5:2, потом 11:7, али је полувреме завршено поравнањем - 12:12.

Налет Шпанаца био је само најава невероватних узбуђења у наставку меча.

Немачка је и у наставку била дуже у вођству, максимално три гола (20:17) али ни тада Шпанија није била отписана. Штавише, уследио је удар екипе Ђордија Рибере која је први пут повела у 51. минуту (23:22) преко Гомеза.

Немцима је победа полако почела да измиче из руку.

Тада је на сцену ступио невероватни голман Волф - одбранио је готово све покушаје Шпанаца који су ишли у гол до краја меча.

Шпански рукометаши су имали две прилике да оду на 2 међутим сваки пут је Волф био зид за њих, а потом је стигла казна за промашаје на другој страни. Два везана гола постигли су немачки рукометаши (), за преокрет 25:24, међутим ни ту није био крај узбуђењима.

Требало је одбранити минималац, Шпаније је имала последњи напад на 27 секунди пре краја, није било најбољих решења да се угрози Волф, додуше стигао еј на крају ударац у гол, али узалуд - Волф се испречио и одвео Немце у финале.

То ће бити прво олимпијско финале за Немачку још од Атине 2004. када су поражени од Хрватске у борби за злато.

Последњу медаљу на ОИ рукометаши Немачке освојили су 1980. године.

Најефикаснији у победничком тиму били су Усинс са шест голова, Гола са четири, колико су постигли Кнор и Спет.

Код Шпанаца Феранандес је био најефикаснији са пет голова.

БЕСМИСАО: Американац трчао у Паризу, иако су сви знали да је допингован
Erion Najton

16.08.2024. 09:34
ЦУРА И ПО: Боксерка за коју тврде да је мушко показала каква је кад се среди и нашминка (ВИДЕО)
Imane Kelif

15.08.2024. 17:59
Дамир Микец: Освајање златне медаље је осећај који не може да се опише
Damir Mikec

15.08.2024. 17:20
Пол Џорџ чија је жена Српкиња испричао како су заједно гледали меч: За*****ала ме, али сам ја ПОНОСНИ АМЕРИКАНАЦ
Pol Džordž

15.08.2024. 14:02
МАЛО ЈЕ НЕДОСТАЈАЛО ЗА РЕМИ: Бенфика савладала Звезду на Маракани
FK Crvena zvezda

19.09.2024. 18:27
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31
ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)