ЧУДЕСНА ЖИВОТНА ПРИЧА: Лауда је био БУКТИЊА, и свештеник га је отписао, али је он победио смрт и постао шампион (ВИДЕО)
Освојио три титуле.
Преминуо је Ники Лауда, један од највећих имена Формуле 1. Вест о смрти легендарног Аустријанца одјекнула је широм света, а његов живот био је веома занимљив.
Преминуо ЛЕГЕНДАРНИ шампион Формуле 1 Ники Лауда (ФОТО)
ЗА ДЛАКУ ИЗБЕГАО СМРТ: Легенда ФОРМУЛЕ 1 оперисана, ово је прогноза (ФОТО)
Ники Лауда: "Морају одмах понудити одговор о разлозима пада авиона"!
Андреас Николаус Лауда, како му је било пуно име рођен је 1949. године у Бечу, у имућној породици. Није био баш неки ђак, али је од малена показивао интересовање за аутомобиле. На другој страни, родитељи су желели на сваки начин да га осујете у тим плановима. Не само да га нису помагали новчано, већ су користили друштвени утицај како би сваког потенцијалног спонзора спречили да му помогну. Они су вукли на своју, а Ники на своју страну.
- Заборавите на породични посао, не морате ми помоћи. Успећу сам. Само запамтите једно, када постанем светски шампион, немојте ме тражити. Тада нећу бити ваш син, ваш унук, нећу бити неко ко вас познаје - била је порука Никија који је подигао кредит и купио себи место у једном Ф1 тиму уплативши полису свог животног осигурања. Судбина је хтела да му та иста банка касније постане и главни спонзор.
Почео је у британском тиму Марч, који се 1971. године такмичио у Формули 2. Већ следеће године почели су да возе у Формули 1, али је та сезона била веома лоша. Лауда је због великог дуга је размишљао и о најгорем, али је на крају узео још један кредит од банке и 1973. године прешао је у БРМ. Прекретница је била прелазак у Ферари. Тим из Маранела је довео његовог колегу из БРМ-а, Клеја Регазонија. Он се показао као прави и искрен пријатељ, па је замолио Енца Ферарија да доведу Лауду, за ког је тврдио да је најбољи возач ког је икада упознао. Тада је и почео успон. Само годину дана по доласку у Ферари осваја своју прву титулу првака света и већ тада је било јасно о каквом генијалцу се ради. Због своје способности да проучава стазе на којима се тркао и због огромног знања о аутомеханици, Ники Лауда је тада добио надимак "рачунар с мозгом".
Тај период је обележила и стравична несрећа коју је доживео 1976. године у Немачкој када је замало изгубио живот.
Излетео је са стазе, болид се запалио, а Лауда је остао у њему. Имао је опекотине по целом телу, а живот му је висио о концу због отровних гасова у телу. После трећег дана у болници, дошао је и свештеник, за последњу причест. Тада је међутим, дошао до свести, а то што је чуо још више га је изнервирало. Тада је почео и његов невероватан опоравак.
- Говорио сам себи. Ако он то хоће, нека уради, али ја се не предајем - присетио се Лауда у једном од интервјуа тих момената.
Наставио је да живи и да вози. Ожиљке од опекотина сакривао је качкетом, а и у тој ситуацији је показао да је имао и смисла за бизнис. Качкети које је носио увек су на себи имали рекламу, па је и на тај начин зарађивао. Само шест недеља касније, са шавовима на глави Лауда вратио се на стази стигавши четврти на циљ у трци за Велику награду Италије. Другу титулу у тиму Ферарија освојио је 1977. године, а после тога је и отишао. Касније је прешао у Брабам, а после тога и у Мекларен. У Мекларену је и освојио и последњу титлу, 1984. године.
Последњу трку је одвозио 1985. године, али је и у пензији увек био близу света трка. Иза себе је оставио супругу Биргит Вецингер и близанце Макса и Мију.
Можете и да погледате више фотографија