ЕП БАРСЕЛОНА: Србија потопила Хрватску, Делфини у финалу (ВИДЕО)

26.07.2018. 21:39
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Тим Дејана Савића чека победника меча између Шпаније и Италије.

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у финале Европског првенства пошто је са 9:7 (5:3, 1:1, 1:1, 2:2) савладала селекцију Хрватске. Осим неколико уводних минута када је резултат био изједначен, Делфини су остатак утакмице били у вођству које су Хрвати константно јурили. Најбољи стрелци у редовима Србије били су Ћук и Мандић са по три поготка.

БРУКА И СРАМОТА: Хрват БРУТАЛНО ударио српског капитена! Одлука судија је све ЗГРОЗИЛА! (ВИДЕО)

Руским атлетичарима одузете још ТРИ олимпијске медаље

Почетни минути меча протекли су у изједначеној игри, мада је Србије успела прва да поведе, али Хрвати нису губили корак. Играло се прилично ефикасно па је после три минута  резултат био 2:2. Од тог тренутка Делфини су заиграли још боље у одбрани, уз веома доброг Бранислава Митровића на голу па је Ћук погодио за првих 2 Србије (4:2). Хрвати су успели преко Врлића да смање на 4:3, али је Србија захваљујући трећем голу Ћука после прве четвртине водила са 5:3. Много тврђа игра са бољим одбранама виђена је у другој деоници, а на самом почетку Фатовић је ударио Филиповића, али судије нису то виделе па је репрезентативац Хрватске прошао без казне. Ипак, нешто касније је искључен без права замене, али је и Србија остала без Ћука. У 14. минуту Мандић је на асистенцију Пјетловића повисио на 6:3. Међутим, нису успели Делфини да задрже три гола предности на полувремену пошто је Бушље погодио за 6:4.

Одбране су биле у центру пажње и када је настављен меч у трећој четвртини, тачније голмани пошто су Митровић и Бијач засутављали све покушаје да буду савладани. У међувремену је Србија остала и без Ранђеловића који је завршио меч због три искључења, а у седмом минуту треће деонице је коначно пао и гол пошто је погодио Стефан Митровић за 7:4. Србија ипак није успела да сачува три гола пред послењу четвртину пошто су Хрвати успели да искористе играча више голом Бушље.

Почетком последње четвртине искључен је селектор Хрватске Ивица Туцак због протерста код судија, да би минут касније Прлаиновић повећао вођство Делфина на 8:5, да би Вукићевић са петерца смањио на 8:6. Уследило је пар минута без голова пошто су одбране поново радиле одличан посао. Непуна три минута пре краја Мандић је мајсторски лобовао Бијача и повећао на 9:6 што је био знак да ће Делфини тријумфовати и отићи у финале.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.

ДРАМА: Кик-боксер упуцан у својој кући