ЕП У РУКОМЕТУ: Србији мало једно полувреме против вицешампиона света

18.01.2018. 19:45
Muška rukometna reprezentacija Srbije
Мушка рукометна репрезентација Србије / Извор: МН Press

Норвешка славила са 32:27.

Рукометаши Србије поразом су стартовали другу фазу такмичења на Европском првенству чији је домаћин Хрватска. Светски вицешампиони Норвежани савладали су Србију са 32:27 (17:17) и тако освојили нова бода и сада имају укупно четири у групи Е, док су изабраници Јовице Цветковића остали и даље на нула бодова и изгубили и теоретске шансе за пласман у полуфинале. Следећи меч репрезентација Србије игра 22. јануара против Француске.

И ОВО СЕ ДОГОДИЛО: Хрвати навијају за Србију!

СПОРТ УРАДИО НЕМОГУЋЕ: Северна и Јужна Кореја под једном заставом на предстојећим ЗОИ

Одлично су Орлови почели меч у којем су голови падали као на траци. Водила је Србија 2:1, имали су изабраници селектора Јовице Цветковића и 7:&, али је онда уследио пад у игри, у тренутку када смо имали играча више при резултату 9:8 за Норвежане. Викинзи су после изгубљене лопте Шешума повели 10:8, а затим и три гола предности (12:9) у 15. минуту. Пет минута касније и даље је било три разлике за Норвежанде (14:11), да би затим одлично поче да брани Цупара што је покренуо Србију која је успела да дође и до минималног вођства, али је полувреме завршено нерешено 17:17.

Rukometna reprezentacija Srbije
Рукометна репрезентација Србије / Извор: Реутерс

На почетку другог полувремена обе репрезентације нису искористиле неколико напада да би Србија дошла у вођство голом Бељанског. Међутим, искључење Јовановића су Викинзи максимално искористили и серијом од пет голова повели са 22:18 у 38. минуту. Бељански је прекинуо серију Норвежана и Србија је успела да повеже неколико добрих напада и приђе на 26:23 у 45. минуту. Ипак, успевали су Викинзи да одрже вођство, а у 52. минуту дођу и до максималне предности до тог момента 31:24, што је уједно и решило меч па је последњих неколико минута било само формалност.

Табела, група Е: 1. Шведска (2-0) 4, 2. Француска (2-0) 4, 3. Норвешка (2-1) 4, 4. Хрватска (1.1) 2, 5. Белорусија (0-2) 0, 6. Србија (0-3) 0.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.

ДРАМА: Кик-боксер упуцан у својој кући