САОПШТЕЊЕ ВК ПАРТИЗАН: Гашењем Партизана, Србија више неће постојати на ватерполо мапи
Црно-бели у све тежој ситуацији.
Проблеми Ватерполо клуба Партизан се не решавају, а време неумитно пролази и ситуација је све тежа за клуб са Бањице који не може да тренира на базену истоименог спортског центра. Осим првотимаца, у проблему су и млађе категорије чији је рад угожен. Због тога су се црно-бели огласили саопштењем које преносимо у целости.
Највеће квоте на свету на Партизан Mozzart Бет и Синт Тројден
ТУЖНА ВЕСТ СТИЖЕ ИЗ РУСИЈЕ: Преминуо је легендарни Олег Протопопов! Пре осам година је последњи пут клизао
Стрељачка репрезентација Србије поражена од Немачке, против Италије за бронзу
- Након нешто више од 100 дана ситуација на базену Бањица је непромењена, олимпијски базен је и даље празан и не види се кад ће проблем бити решен. Поред проблема са олимпијским базеном, наилазимо на још један проблем, а то је хладна вода у малом базену, који нам је неопходан за школу ватерпола.
Клуб се пре неколико година налазио у најтежој ситуацији од оснивања, где је број деце пао испод 100. На лето 2020. године дошло је до промена у Управи, где су бивши ватерполисти црно-белих преузели руководство и полако кренули да санирају проблеме који су им остављени. Људи и родитељи те деце су то препознали и број клинаца је полако почео да расте, ВК Партизан је поново покренуо оно у чему је најбољи, а то је развој деце на свим пољима. У сезони 2022/2023. деца Партизана су се са сваког такмичења вратила са медаљом око врата, две генерације су клуб окитиле дуплом круном. Клуб тренутно броји нешто мало мање од 300 ватерполо ученика.
Занемарићемо податак да је у питању семоструки шампион Европе и нећемо ићи далеко у прошлост, већ ћемо се окренути шта је то Партизан донео српском ватерполу у последњих десет година и ако ситација у клубу није била близу сјајне. Након Рија 2016. године ватерполисти Србије вратили су се у своју домовину са златном медаљом око врата, од 13 играча који су наступали за националну селекцију њих 11 је научило ватерполо вештину у Партизану или је прошао неки део обуке. Дејан Савић је у том моменту био селектор, Владимир Вујасиновић помоћни тренер, исто су започели свој ватерполо пут у нашем клубу. И Стефан Ћирић, трећи тренер, афирмисао се у Партизану. Токио 2020. година – нешто мало измењен саставу у односу на Рио, свеједно су ватерполисти донели радост нацији и опет су на балкону били са најсјајнијим одличјем. Статистички гледано репрезентацију Србије већински су представљала деца Партизана.
У јуниорским категоријама репрезентација србије је донела две медаље са три такмичења у три различите генерације. У20 селектор је био тренер Партизана Милош Королија, Теодор Брадајић помоћни тренер, исто долази из нашег клубаа, а осам играча из Партизана су чинила костур националне селекције која је донела сребрну медаљу са Светског првенства које се одиграло у Румунији. На Европском првенству до 17 година репрезентацију Србије је представљало девет играча наше школе и предводио их је Милош Королија са помоћницима Војиславом Чупићем и Мирославом Бајином, који су такође наши тренери. Чињенице говоре да ако репрезентација Србије нема окосницу Партизанових нема ни успеха. На првенству у Подгорици до 15 година, на коначном списку селектора који не долази из нашег погона нашло се само четири играча. Деца су се вратила из Подгорице без одличја и завршили су четврти. Кад гледате из угла неке просечне ватерполо нације то је одличан успех, али ако поставите као Партизан, то је катастрофалан резултат за нацију као што је Србија.
Дошли смо до тога да клуб није добродошао на неколико базена у Београду због дуговања према истима. Дуговања се приписују ВК Партизан, а ми у клубу то не прихватамо, јер приликом договора са општином Вождовац, предавањем СЦ Бањица на руковоство општини, склопљен је договор где у наредних 50 година ВК Партизан има осам сати свакодневно за тренирање. Уколико општина није способна да обезбеди термине из било каквих разлога на матичном базену Партизана, дужни су да обезбеде термине на другим градским базенима, што до овог момента од почетка проблема нису урадили.
Клуб је добио од градске власти неколико термина на осталим београдским базенима и захвалним смо градоначелнику Александру Шапићу, али исто тако сматрамо да тренинг који почиње у 22 часа није реалан, јер је за децу то превише касно. Овим путем молимо све надлежне, председника, градоначелника, ЈСД, VSS, Министарство за спорт, општину и кога год ко може да помогне да се проблем на базену санира што пре је могућа, јер гашењем Партизана, Србија више неће постојати на ватерполо мапи! - наводи се у саопштењу ВК Партизан.