СП У БАРИЈУ: Србија САВЛАДАЛА Русе и ОБЕЗБЕДИЛА лакши пут до медаље! (ФОТО)

18.09.2018. 23:33
odbojkaška reprezentacija Srbije
одбојкашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Изабраници Николе Грбића осигурали друго место.

Одбојкашка репрезентација Србије победила је на Светском првенству у Барију, које се одржава у Италији и Бугарској, селекцију Русије са 3:2 (по сетовима 25:21, 24:26, 25:16, 22:25, 15:12).

ГРБИЋ ЗАДОВОЉАН: Играмо све БОЉЕ (ФОТО)

СИГУРНА ПОБЕДА: Одбојкашице се спремају за СП, савладана Турска

Nikola Grbić
Никола Грбић / Извор: МН Press

Меч је директно одлучивао о другом месту у групи Ц која доноси лакши наставак такмичења и већу шансу за пласман у борбу за медаљу, која Србију чека у другом кругу Шампионата.

Тим Николе Грбића сјајно је ушао у дуел, а ривала су сломили у последњој трећини првог периода, када су стекли четири бода предности и предност држали до краја.

Велика шанса пропуштена је у другом сету, који се играо на разлику, а више среће имали су Руси и стигли до изједначења.

Меч у Барију вечерас се играо у серијама, па су тако у трећем делу ‘орлови’ поново били убитачни у нападу, али и врло пожртвовани у одбрани уз знатно бољи блок.

Све је слутило да ће дуел имати лош завршетак за Орлове као против Американаца, када смо поражени истим резултатом, међутим, Орлови су у последњих неколико минута сломили отпор Русе и тријумфовали у одлучујућем сету са 15:12, обезбедивши другу позицију на табели.