СВЕТСКА ЛИГА: Србија ДЕМОЛИРАЛА Немце (ФОТО)

06.12.2016. 23:06
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

"Делфини" убедљиви у 2. колу.

Србија је у 2. колу Светске лиге, очитала лекцију Немачкој, на њиховом терену. Домаћин је поражен 9:15, а на трибинама базена Шуненбег, нашло је се више навијача српске селекције.

Немци су почели ангажованије и брзо повели преко искусног Рила. Србија је до поготка стигла 2,40 пре краја прве четвртине шраубом Мандића на додавање Филиповића. Онда је почела серија.

ПРАВИ НАВИЈАЧ: Бивши кошаркаш Парног ваљка дошао да подржи ПАРТИЗАН (ФОТО)

У наредном нападу асистент је постао стрелац. Филиповић са играчем више за 2:1. Ангажованија игра у одбрани била је довољна да се умртви немачки напад. У предпоследњем нападу у четвртини Србија је добила играча више. После тајм аута Филиповић је други пут асистент. Стрелац је био Душко Пијетловић.

ИСТОРИЈА: Србија добила НБА тренера! Одмах победио славне Лејкерсе у Лос Анђелесу! (ВИДЕО ФОТО)

И у последњем нападу наш тим је добио играча више и сарадња браће Рашовић је резултирала голом Виктора за високох 4:1. До краја четвртине Немци су пропустили други пут играча више.

Dejan Savić, selektor Srbije
Дејан Савић, селектор Србије / Извор: МН Press

Занимљивије је било у другој четвртини јер су домаћини желели да агресивном игром смире Србе. Смањио је Цук на 4:2 да би Ћук са два узастопна гола донео први пут плус четири. Коначно је играча више реализовао Ејднер да би Убовић постигао гол за 7:3.

МЕЊА КЛУБ У ЈАНУАРУ: Репрезентативац Србије ОКРЕЋЕ нови лист (ФОТО)

Истакао се затим сјајном интервенцијом Пијетловић када је немачки играч био усамљен пред нашим голом. Био је то крај другог дела занимљиве утакмице како у базену такоми на трибинама где су Србији потпун надјачали Немце.

После великог одмора опет су Немци постигли први гол. Наредни напад је донео други гол Убовића на мечу. Уследио је дуг период без погодака са нешто слабијом игром у нападу нашег тима.

ЖЕЛИ ДА СЕ ВРАТИ: Бивши фудбалер Звезде ПОНОВО у Француској? (ФОТО)

Са друге стране одбрана је лако излазила на крај са домаћим нападом. Савић је три минура пре последњег одмора зтаржио тајм аут. Добијен је играч више и гол Суботића. Србија је имала у том тренутку играча више 5-5. Одлично је затим контру реализовао Виктор Рашовић за високих 10:4 два минута пре караја трећег дела. После једне спорне ситуације Немци су добили играча више и гол Штама. Србија је на последњи одмор отишла са пет голова разлике.

ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Величковић донео тријумф Партизану (ВИДЕО ФОТО)

Србија се одбранила два пута у једном нападу са играчем мање на старту последње четвртине. После неколико атрактивних додавања Страхиња Рашовић је постигао свој први гол. Последња четири минута на голу је био Добожанов. Пре тога је Савић "потрођио" тајм аут да би се извршила измена. И Штам је тада променио голмана.

КАО ИЗ НБА: Акција Партизана из снова подигла навијаче на ноге (ВИДЕО)

Душко Пијетловић је одмах отворио голмана Тома за 12:5. Немци су затим добили петерац којег је реализовао Обшерникат. Играло се сада опшутено , за публику и прелеп гол Филиповића. Уследио је још један евро гол Ранђеловића за 14:6. Цук је искористио непажњу у одбрани Србије и 1,24 до краја смањио високу предност.

БРУТАЛАН: Бивши кошаркаш Партизана је на ОВАЈ начин упоредио ТУЧУ у НБА са ТУЧОМ у ДЕРБИЈУ (ВИДЕО)

Судија из Француске је затим поклонио лопту Немцима који су у контри постигли гол преко Стерлецког.И трећи гол у серији су постигли Немци са играчем више погодио је опет Цук на 12 секунди пре краја. Није то био крај. са звуком сирене Страхиња Рашовић је ставио тачку.

КО ЋЕ НА ЦРТУ ШАМПИОНКАМА? Кошаркашице Србије чекају противнике, а не МОГУ против ОВИХ екипа (ФОТО)

У трећем колу Србија ће у Новакију играти против Словачке 10. јануара наредне године.

Немачка – Србија 9:15 (1:4, 2:3, 2:3, 4:5)

Базен Шуненбег. Гледалаца: 800.Судије; Штампалија (Хрватска), Дервух (Француска). Играч више: Немачка 11 (3),Србија 5 (5). Петерац: Немачка 1 (1)

НЕМАЧКА: Ханс, Обшерникат 1, Стрелецки 1, Рил 2, Прус, Јунглинг, Илингер, Куперс, Штам 1, Цук 2, Рестовић, Ејднер 1, Том. Селектор: Штам.
СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 1, С. Рашовић 2, Ранђеловић 1, Ћук 2, Д. Пијетловић 1, Убовић 2, В.Рашовић 2, Јакшић, Филиповић 1, Драшовић, Суботић 1, Добожанов. Селектор: Савић.

УЗ ДОБРО ПОЗНАТУ ПЕСМУ: Партизанови играчи и навијачи прославили ОГРОМНУ победу над Звездом (ВИДЕО)

22.09.2024. 14:51
Шта спремају Станоје и Милоје? Natho у првих 11, Ђига на беку, муке и дилеме са нападачима