ЗВЕЗДА ЗАСИЈАЛА У ДРУГОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Београђани ушли у финале плеј-офа

03.05.2023. 21:45
Vladimir Mišović, VK Crvena zvezda
Владимир Мишовић, ВК Црвена звезда / Извор: МН Press

Виђена је одлична утакмица.

Ватерполисти Црвене зевзде су успели да се пласирају у финале Супер лиге Србије, пошто су у трећој утакмици полуфиналне серије, популарној "мајсторици", салвили на свом терену резултатом 12:8 против радничког из Крагујевца.

ПОЗИТИВАН НА ТЕСТИРАЊУУ: Најџел Ејмос суспендован на три године

АМЕРИКА У СУЗАМА: Олимпијска шампионка (32) пронађена мртва! Ивана Вулета се опростиле од ИСПИСНИЦЕ (ФОТО)

СНУКЕР ОВО НЕ ПАМТИ: Анонимус постао првак света

Крагујевчани су били ослабљени неиграњем најбољег центра света, Јосипа Врлића, који је сезону завршио због прелома вилице задобијене у претходном мечу са Звездом, док је Лука Пљеванчић, који је поменути дуел завршио са поломљеним носем, играо са заштитном маском.

Како је улог утакмице био изузетно велики, тимови су ушли са дозом опреза, па је у првој четвртини виђен по један гол на обе стране. Гости су повели након нешто мање од два минута игре, преко расположеног Милоша Ћука, а изједначење Црвеној звезди донео је Гаврил Суботић, на уласку у осми минут – 1:1.

Средином друге четвртине Раднички је поново повео, преко Вука Драшковића, али су домаћи преокренули шутевима са дистанце Марка Радовића и Вељка Танкосића (3:2).

Црвена звезда – Раднички 12:8 (1:1, 3:4, 5:3, 3:0)

БЕОГРАД – Базен: „Милан Гале Мушкатировић“.

Судије: Путниковић и Станојевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 1, Гајић, Марковић, Суботић 3, Васић 2, Банићевић, Басара 3, Данковић, Семан, Милојевић, Радовић 3, Ивановић, Гавриловић. Тренер: Филиповић.

РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић 1, Станојевић 1, Јанковић, Ћук 4, Гавриловић 1, Укропина, Антић, Пљеванчић, Драшковић 1, Лукић, Познановић, Тодоровски, Којић. Тренер: Стевановић.

Крагујевчани су узвратили преко Ћука и Стефана Бранковића, за ново вођство (4:3), да би ново изједначење поставио Радовић (4:4), пола минута пре полувремена. Ипак, у самом финишу Станојевић је постигао важан погодак, а Ћук на самом старту другог дела сусрета доне Радничком прву предност од два гола (6:4).

Звезда се тада пробудила и направила серију од 4:0, у којој је Иван Басара погађао три пута, па је на два и по минута пре краја треће четвртине она отишла на „плус два“ – 8:6.

До уласка у последњу деоницу изабраници Уроша Стевановића успели су да се врате на „минус један“ и продуже драму (9:8).

На старту друге четвртине Суботић је реализовао напад са играчем више (10:8), док на другој страни Раднички није успео да искористи неколико изузетно добрих шанси, па је Суботић тачно минут и по пре краја искористио још једну бројчану предност и отклонио све

Најефикаснији у екипи Радничког био је Милош Ћук са четири гола, али је изостао бољи шутерски учинак његових саиграча. На другој страни, Гаврил Суботић, Иван Басара и Марко Радовић постигли су по три гола и најзаслужнији су за тријумф и пролаз у финале „црвено-белиху

Погледајте како изгледа Беатрис Мореира, девојка Гиљермеа Соареша фудбалера Браге

Рвачи Спартака и рвачице Црвене звезде победници Купа Србије за 2024. годину
Rvanje

23.09.2024. 15:45
БОЈКОТ: Нико из Црвене звезде није дошао у камп репрезентације у Старој Пазови
Navijači Srbije

23.09.2024. 12:57
УЗ ДОБРО ПОЗНАТУ ПЕСМУ: Партизанови играчи и навијачи прославили ОГРОМНУ победу над Звездом (ВИДЕО)