АТП ИСТБОРН: Топло-хладно, али Новак је у полуфиналу!

29.06.2017. 14:19
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Србин успешан на турниру у Енглеској.

Новак Ђоковић је одиграо још један сасвим коректан меч на трави и победом над Доналдом Јангом презултатом 6:2, 7:6 (9) пласирао се у полуфинале АТП турнира у Истборну. Додуше, поново је било осцилација у другом сету, али је важно да се Ђоковић и поред кризе извукао из проблема и завршио меч у два сета.

НИЈЕ ХТЕО ВИШЕ ДА ЋУТИ: Пепе Имаз ОДГОВОРИО свима који га НАПАДАЈУ због Новака! (ФОТО)

АТП ИСТБОРН: Лајовић је одиграо три сета против Изнера, два су отишла у тај-брејк, права ДРАМА!

Четврти тенисер света није имао тежак посао у првом сету. Американац, који се налази на 42. месту АТП листе, држао се равноправно са Ђоковићем у уводна четири гема, а онда је Ђоковић серијом 4:0 решио први сет у своју корист са 6:2. За вођство му је било потребно 27 минута, а на свој сервис је изгубио само три поена.

У паузи између сетова Јанг је тражио медицински тајм-аут због болова у леђима, али је меч убрзо настављен. Американац је и поред проблема заиграо много боље у другом сету. Стигао је до прве брејк лопте на мечу у трећем гему, али је није искористио, а онда је Ђоковић пропустио три шансе да одузме сервис ривалу и поведе са 3:1.

Donald Jang tokom medicinskog tajm-auta
Доналд Јанг током медицинског тајм-аута / Извор: Реутерс

Новак је за ове неискоришћене шансе кажњен у деветом гему. При резултату 4:4, 27-годишњи Јанг је начинио први брејк на мечу и повео са 5:4. Леворуки Американац је на свој сервис затим имао и сет лопту, али је Ђоковић успео да се врати, када су сви претпостављали да ће се играти и трећи сет. Ђоковић је искористио другу шансу за брејк, а онд абез изгубљеног поена стигао до новог вођства, 6:5. Јанг је увео други сет у тај-брејк, где је такође било занимљиво.

Јанг је први направио мини брејк, Новак је одмах узвратио, а онда сервери нису грешили све до резултата 4:3, када је рука задрхтала српском асу за 5:3 за Јанга. Међутим, Новак се опет подигао, везао два поена и изједначио на 5:5. Американац је онда на свој сервис стигао до друге сет лопте, коју је Новак такође спасао. Српски ас је затим повео са 7:6, али није успео да материјализује прву меч лопту, као ни другу и трећу. Ипак, ривалу није било спаса при резултату 10:9 и Новак је са 11:9 завршио "доигравање".

Ђоковићев ривал у полуфиналу биће победник меча Стив Џонсон (САД) – Данил Медведев (Русија).