ЗАРОБЉЕНА У АМЕРИЦИ: Банкротирала због жеље да упозна Ђоковића, није стигла до њега, а после је плакала данима
Упала у велики проблем због пандемије корона вируса.
Највећа навијачица Новака Ђоковића из Аргентине запала је у велики проблем само због тога што је желела да упозна свог омиљеног тенисера. Аргентинка Силвина Фунес (31) допутовала је крајем фебруара у Индијан Велс како би коначно упознала српског аса, али је због пандемије корона вируса мастерс у Калифорнији отказан, а Силвини је после свега буквално банкротирала.
ПРАЗНИЧНИ ПОКЛОН ЗА СВЕ У СРБИЈИ! Ево како да овог понедељка добијете новац без излажења из куће!
ЂОКОВИЋ НЕ ЖЕЛИ ДА СЕ ВАКЦИНИШЕ ПРОТИВ КОРОНЕ: Постоји ЦЕНЗУРА, од народа се КРИЈУ важне информације
ЛОМИЋЕ СЕ КОПЉА: Ђоковић неће моћи да се врати тенису без вакцине против корона вируса?
Аргентински портал "Ла Национ" пренео је причу о девојци која води фан клуб Новака Ђоковића. Фунес предаје енглески језик у приватној школи у родном граду Берасатеги, градићу близу Буенос Ајреса. Живот јој је био тежак, од почетка године није примила ниједну плату јер је обавештена да јој уговор, који се обнавља на сваких годину дана, неће бити продужен. Тражила је да ради од куће, није добила дозволу и сваки дан је морала да мења два воза како би дошла до посла.
И поред свега, потрошила је сву уштеђевину да купи авионску карту до САД, како би отишла на мастерс у Индијан Велсу који је требало да почне 12. марта. Стигла је код Мирјане, пријатељице из Србије која живи у Лос Анђелесу. Све због Новака за којег навија од финала Аустралијан опена 2008. године и меча са Жо-Вилфредом Цонгом.
- За Роџера Федерера тенис изгледа као посао, а Ђоковић је спорту дао нови осећај. Показао је да истовремено можете и да се забављате - рекла је Фунес за "Ла Насион".
ШТА ЋЕ БИТИ СА ЛУКОМ? Зидан напушта Реал и преузима ВЕЛИКАНА Серије А (ФОТО)
Силвина истиче да је фан-клуб основала како би се што боље информисала о Новаку, јер су медији фаворизовали Надала и Федерера. Сада, 12 година касније, њени налози на друштвеним мрежама броје десетине хиљада пратилаца (80.000 на Фејсбуку, 60.000 на Инстаграму и 35.000 на Твитеру).
Иако је све било сјајно када је дошла у Америку, њена ноћна мора ипак траје око два месеца. Она је, због забране путовања из и у САД остала, буквално, заробљена – без "пребијене паре".
- Повратни летови Аргентинас Аеролинаса (једине компаније којој Аргентинска Влада дозвољава да оперише тренутно) коштају 529 долара. Немам дозвољен лимит на својој кредитној картици за толики износ, а не могу ни касније да платим јер сада немам новца. Аргентинска амбасада ми није понудила никакво решење. Ако се налазите у изузетно екстремној здравственој ситуацији, као што је ова, они вам уопште неће помоћи. Попунила сам образац пре три недеље и нисам добила одговор. Рекли су ми да одем у Мајами и чекам на аеродрому - рекла је Фунес, преноси Б92.
Она је истакла да иако је Влада Аргентине слала авионе по своје држављане у САД, она није добила дозволу да буде на неком од њих.
- Знао је колико сам се жртвовала годинама, било је ужасно када су ми рекли да је турнир отказа. То је био хаос и ја разумем да његов приоритет тада нису били навијачи. Брзо је отишао. Послала сам му поруке, али никада нисам добила одговор. Многи навијачи су ми рекли, 'Како је могао да ми не посвети тренутак пажње?. Али, ја разумем. Ипак, то ме је доста погодило и плакала сам два дана без престанка. Нисам била приоритет.
ХРВАТ ЈЕ СВЕ ПОКВАРИО: Матић је ипак остао ЂАВО, а требао је у Милан да пређе
Велико је питање када ће се муке ове Аргенитнке завшрити.
- У амбасади су ми рекли да тражим новац од породице, али моји родитељи су годинама незапослени. Они су нерегистровани радници и током пандемије немају посао. Не могу да позајмим новац од њих јер би то значило да им одузимам храну. Такође, не знам да ли ћу имати да им вратим. Да ми пријатељица не помаже, морала бих да се сналазим за смештај и храну. Она разуме моју ситуацију, али Влада Србије је, на пример, већ вратила своје држављане у земљу, за разлику од наше амбасаде. Осећам се лоше, моја пријатељица троши новац на мене и не знам да ли ћу икада моћи да јој вратим. Када више не будем могла да се старам о себи мораћу да одем у прихваталиште. Влада нам каже да ћемо бити у опасности кад се вратимо, а ја их питам зашто оваква одлука није донесена раније, зашто нисмо сви већ код куће?