ПРОБЛЕМАТИЧНИ СТРАНЦИ: Туче, марихуана, изласци и недисциплина ОБЕЛЕЖИЛИ ЊИХОВЕ каријере! (ВИДЕО+ФОТО)
И поред тога навијачи су их обожавали.
Немила догађања у KK Партизан, на релацији Самардо Семјуелс-Мирослав Николић, распламсала су ватру у редовима трофејног кошаркашког клуба. Јамајчанин је незадовољан минутажом, резултатима и неисплаћеним зарадама осуо паљбу по црно-белима (прочитајте ОВДЕ), али му ни управа српског вицепрвака није остала дужна (о томе прочитајте ОВДЕ).
Прочитајте и:
„Случај Самардо“ само је један у низу инцидената, који су страни спортисти изазвали током боравка у Србији. Много конфликтних личности продефиловало је фудбалским и кошаркашким теренима, оставши упамћени по темпераментној нарави, док су некима навијачи једва чекали да виде леђа.
Најсвежији пример је Леонардо да Силва Соуза. Љубимац Гробара и, уз Уроша Ђурђевића, најзаслужнији што је дупла круна после шест година завршила у Храму фудбала. Навијачи га, међутим, нису упамтили као „мирног дечка“.
Велико експонирање на друштвеним мрежама, вечито кашњење на почетак припрема и грубе речи изречене према Партизану, утицале су да га управа црно-белих прода на крају првенства и на његово место доведе Сејдуба Суму.
- Платио сам за своје грешке, али сам више тога дао клубу. Све то више није ни важно, једино је битна љубав која остаје за нама, а праву истину нико неће сазнати – написао је Лео на растанку од Гробара.
Навијачи Црвене звезде неће заборавити начин одласка Лија Адија. Фудбалер из Гане био је међу запаженијима у тиму са Маракане и међу играчима који су требали црвено-беле да поведу ка европској позорници. Уместо тога, право лице је показао први пут када му је закаснила плата. Спаковао је кофере и побегао у родну државу, одакле је наставио „препуцавање“ са бившим клубом, а на крају са великом дозом некултуре напустио Љутице Богдана.
Последњи пример из фудбала, долази са супротне стране Топчидерског брда. Дошао је Мохамед Забија у Партизан као будућа звезда и миљеник преминулог бившег председника Либије Моамера Ел Гадафија.
На позив тадашњег тренера Владимира Вермезовића стигао је у Хумску са ореолом победника. Да поведе црно-беле на европско пролеће, али је уместо тога добио етикету „најнепожељније особе“!
Чести изговори, кашњења на тренинге, прескакање ручкова у време Рамазана и кад велики пост исламиста није био у току, утицали су да га шеф струке Парног ваљка брже од предвиђеног прецрта са списка играча на које рачуна.
У Либију није смео да се враћа, јер су му претили убиством, као следбенику Ел Гадафијевог режима, па се опробао у Алжиру. Тренутно брани боје Орана из Алжира и поново, попут времена проведеног у Кувајту, пре него што је дошао у Хумску, забија голове...
Кошаркашку страницу „негативаца“ отвара Маркус Вилијамс. Доскорашњи љубимац Делија пружао је сјајне партије у Црвеној звезди, до победе у Вечитом дербију против Партизана (78:64).
Пре две године, после прве утакмице финала плеј-офа, пао је на допинг тесту. Наиме, искусном кошгетеру у крви је нађена марихуана, па је после инцидента напустио Мали Калемегдан и вратио се у Сједињене Америчке Државе.
Сећате ли се Тунџу Авоџобија? Горостас из Нигерије током боравка у Србији, бранио је боје Црвене звезде. Остао је упамћен као бивши боксер, претходно занимање оправдао је тучом у Вечитом дербију са кошаркашем Партизана Дејаном Милојевићем.
Варнице су севале, Нигеријац је лактом у грло ударио садашњег стратега Меге... А када су се страсти смириле није желео да напусти паркет, пошто су обојица искључени. На инсистирање директора Звезде Небојше Илића, ипак је отишао на клупу. Авоџоби је имао конфликт и са судијама, када их је оптужио да су га вређали на расној основи.
Репрезентативац Турске Семих Ерден имао је прилику да омирише атмосферу Вечитог дербија. Као осамнаестогодишњак стигао је у тим тадашњег тренера Партизана Вујошевића, али су му ноћни живот и изласци по клубовима дошли главе.
После само шест месеци вратио се у Турску, са којом се 2010. године окитио сребром на Светском првенству. Тренутно брани боје Бешикташа, а током каријере играо је за Фенербахче, Дарушафаку, Ефес, Бостон, Кливленд...
Тандем Израелаца тужно је завршио епизоду у Србији. Свежији пример је Гаел Мекел, који се није прославио у Црвеној звезди, иако је доведен као велико појачање из Макабија.
Исто важи и за Гај Пнинија (34 године). Упркос томе што није био „клинац“, са 25 када је стигао у ФМП из Железника, брзо је показао пргав темперамент и напустио Пантере.
О његовој нарави, говори и чињеница да је у домовини противничког играча назвао „нацистом“, пожелевши му да добије тумор!
Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.