ИЛУЗИЈЕ КОЈЕ ВАРАЈУ И РАСПИРУЈУ ПОЖАР! "Не постоје докази..." Небензја раскринкао лажи Запада о умешаности ОВЕ земље у украјински сукоб
Нису изнети убедљиви докази по питању употребе иранских беспилотних летелица у Украјини.
Запад није изнео ниједан необориви доказ да Русија наводно користи иранске беспилотне летелице у Украјини, изјавио је на састанку Савета безбедности УН Василиј Небензја, стални представник Русије у светској организацији.
ДЕТАЉИ НАЈМАСОВНИЈЕГ УДАРА НА КИЈЕВ: Упркос огромној цени, ирански дронови самоубице су ЧИСТ БЕНЕФИТ за Русе, ево зашто
ЗАПАДНЕ СИЛЕ ДРХТЕ ОД СТРАХА! Прва иранска хиперсонична ракета Fatteh (ВИДЕО)
РУСИЈА ИЗВРШИЛА УДАРЕ НА КИЈЕВ, ИРАНСКИ ДРОНОВИ У АКЦИЈИ: Украјинске трупе надиру на боковима ОВОГ града!
Како преноси Риа новости, данас је одржан састанак Савета безбедности УН посвећен примени Резолуције 2231, којом је обезбеђено стварање Заједничког свеобухватног плана акције (ЈЦПОА).
Низ западних земаља, укључујући Сједињене Америчке Државе, Француску и Велику Британију, поново је оптужио Русију да користи иранске беспилотне летелице у Украјини, што, по њиховом мишљењу, представља кршење ове резолуције.
- Непрекидно покушавају да оптуже Иран за кршење параграфа 3.4 Анекса Б Резолуције 2231 Савета безбедности УН.
И Иран и Русија су у више наврата одговорили да нису обезбеђени непобитни докази који би поткрепили ове оптужбе.
Све што имамо је нека врста сумње и нејасне процене засноване на информацијама из отворених извора - рекао је Небензја.
Западне земље су више пута тврдиле да Иран наводно испоручује дронове Русији за војне операције у Украјини, истичући да је такав трансфер кршење резолуције 2231 (обезбеђивање стварања ЈЦПОА).
Москва и Техеран су негирали такве оптужбе.
Ирански стални представник при УН назвао је такве оптужбе неоснованим, пошто је забрана оружја у Резолуцији 2231 престала да важи 18. октобра 2020. године, што значи да се трансфер оружја у или из Ирана више не односи на ову резолуцију.
Према ЈЦПОА, ембарго на оружје Ирану је укинут 18. октобра 2020. Раније су испоруке оружја биле могуће само уз дозволу Савета безбедности УН.