РУСКА БОМБА РАЗОРИЛА РАДАР ИРИС-Т: Немци потврдили велики пораз Украјине код Херсона, проблеми за Зеленског све већи: "ОВО ЈЕ СРЖ СТВАРИ..." (ВИДЕО)
Радарска јединица украјинског система погођена је код Херсона и тешко оштећена приликом напада руском бомбом
На локацији у близини Херсона, отприлике 25 км од линије фронта, радарска јединица украјинског система противваздушне одбране ИРИС-Т — део опреме који је допремљен из Берлина у Кијев — наводно је погођен и вероватно тешко оштећен од руских навођених бомби.
ИЗВЛАЧЕ СЕ ЛЕШЕВИ ИЗ БЕЛГОРОДСКИХ РУШЕВИНА: Сабласне сцене у руском граду, број жртава порастао на 18 (ВИДЕО)
"ОВО НЕЋЕ ПРОЋИ БЕЗ ОДМАЗДЕ" - Москва повлачи радикалан потез због бомбардовања Белгорода, ПУТИН СВЕ ЗНА!
САБЛАСНИ КАДРОВИ РАЗОРЕНОГ БЕЛГОРОДА: Забележен и тренутак првог удара, руски град у пламену (ВИДЕО)
Ова информација нам долази путем објаве немачког новинара Јулиана Репкеа из Билда, која се дели на друштвеној платформи која се обично назива Икс [Tvitter].
Репке тврди да је разорна бомба (планирајућа) дошла из млазног авиона. Он указује на проблем господину Олафу Шолцу, рекавши: „Ово је срж ствари. Ако Украјини испоручите ИРИС-Т и Патриот, а не опремите Украјину оружјем или (дате) зелено светло за напад на базе руских ратних авиона, то неће довести Украјину у позицију да победи. У најбољем случају, то само продужава време док не доживе потенцијални пораз."
Штавише, Репке инсистира да опкољена ИРИС-Т радарска јединица није била пуки „гумени мамац“ или „лутка“. Он то појашњава у одговору на упит о томе да ли је стандардна процедура за украјинске оружане снаге да постављају радарску батерију на отворено. Репкеов одговор је коначан: „Не, то није стандардни протокол и сасвим сигурно није лутка“, тврди он.
Репке, у својој анализи десеткованог радарског система ИРИС-Т, карактерише га као један од три. Заиста, Немачка је до сада испоручила три таква система, са додатних шест предвиђених у наредним месецима.
Истина, Украјина је имала два система до 28. децембра. На Tvitter налогу The Украине Weapons Трацкер у августу је приказан видео снимак руских снага како руше украјински први ИРИС-Т СЛМ систем противваздушне одбране уз помоћ муниције Ланцет-3. Међутим, ове информације нису потврђене као стварне и тражене. Разлог – на снимку се јасно види како руски дрон Ланцет удара у мамац ИРИС-Т, највероватније дрвени.
Према информацијама које је немачко Министарство одбране објавило у августу, украјинска војска је имала у рукама само два ИРИС-Т СЛМ, заједно са радаром за ваздушно осматрање ТРМЛ-4Д. Чини се да Украјина тренутно још једном поседује два система ИРИС-Т, али се трећи очигледно неће користити још дуго док се не испоручи нови радар или не поправи онај уништени 28. децембра
БЛИЗУ ФРОНТА
Неко би се могао запитати зашто су украјинске оружане снаге поставиле своју одбрану ИРИС-Т на видело. Постоји једноставно објашњење: с обзиром на домет ИРИС-Т, он мора бити позициониран близу линије фронта - 25 км удаљен да будемо прецизни.
Овим позиционирањем, ИРИС-Т постаје очигледна мета руских снага, које би несумњиво имале за циљ да га онеспособе користећи све ресурсе који су им на располагању. Ово укључује ваздушно навођене ракете, антирадарске ракете, ракете Кинжал, балистичке ракете Искандер и крстареће ракете.
Штавише, ове бомбе, са својим далекометним и софистицираним навигационим системима, представљају велики нови изазов за Украјину. Олег Катков, главни уредник Дефенс експреса, осветлио је ову претњу током интервјуа за ХБ.
Он је илустровао: „Ове бомбе поседују супериорне аеродинамичке особине и могу да клизе на значајној удаљености. Иако би обична бомба хипотетички могла да пређе десетине километара, недостаје јој прецизност да прецизно погоди мету. Насупрот томе, прикључци за крила клизних бомби омогућавају им да прошире свој домет — од ослобађања до удара — користећи навигационе системе за корекцију. Обично се користе или сателитска и инерцијална навигација или само методе сателитске навигације."