ЗАХАРОВА ОШТРО ОДГОВОРИЛА: Присвајање туђег је КРАЂА, треба да ЛЕЖЕ У ЗАТВОРУ
Више не постоји могућност да се нешто ублажи.
Одговор Москве на присвајање руске имовине биће жесток, а иницијатори процеса крађе имовине биће третирани као лопови са свим последицама које из тога проистичу, изјавила је портпарол руског Министарства спољних послова Марија Захарова.
РУСИ САСТАВИЛИ "ЦАРСКИ ВОЗ": 30 километара дугачка баријера постављена недалеко од фронта, одговор на Украјинске нападе може бити БРУТАЛАН
ЛОВЕ ЉУДЕ ПО УЛИЦАМА И ТУКУ СЕ СА МЕШТАНИМА: Лудило украјинске мобилизације не престаје! ХОЋЕ ли успети да попуне ПРВЕ линије?! (ФОТО/ВИДЕО)
УКРАЈИНСКА ОДБРАНА СЕ РАСПАДА: Руси незадрживо иду напред, у гротлу Авдијевке развиле се БЛИСКЕ БОРБЕ! Обруч око места се ЗАТВАРА (ВИДЕО)
- Одговор ће бити изузетно жесток, без могућности да се види где се може нешто ублажити. Биће дат жесток одговор - нагласила је Захарова у интервјуу за канал „Соловјев уживо“.
Како наводи, западне земље својим деловањем покушавају да надокнаде трошкове одржавања „крвавог украјинског сукоба и кијевског режима“.
Захарова је истакла да је у питању крађа, „присвајање за себе онога што вам не припада“.
- С обзиром да је наша држава ово оквалификовала као крађу, однос ће бити као према лоповима. Не као према политичким манипулаторима, не као заигралим технолозима, већ као према лоповима. А како треба поступати са лоповима? Лопов треба да седи у затвору, са свим последицама које произилазе - строго је одговорила.
Раније је Савет ЕУ одобрио одлуку о складиштењу профита од руске имовине за њихову даљу употребу у интересу Украјине.
Амбасадори Европске уније су се 29. јануара провизорно сложили око предлога Европске комисије да се приходи од реинвестирања замрзнутих средстава Русије користе „за обнову Украјине“.
Европска комисија је у децембру доставила Савету ЕУ на одобрење директиву која, као први корак у процесу конфисковања прихода од реинвестирања руске имовине, подразумева обавезу да се такав приход стави на посебан банковни рачун. Након тога се очекује да ће овај новац бити подложан европским порезима близу 100 одсто. Планирано је да се порески приходи директно пребацују у буџет ЕУ. На тај начин ће се средства повлачити за даљу употребу по дискреционом праву ЕК (на пример, за финансирање програма подршке Украјини). Ова директива за сада не предвиђа конфисковање саме руске финансијске имовине. Тренутно је у ЕУ замрзнуто око 200 милијарди евра суверених актива Русије.
Србија Данас/Спутњик